Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-09-08, 13:26
Το avatar του χρήστη Fraist
Fraist Ο χρήστης Fraist δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-11-2007
Μηνύματα: 89
Fraist is on a distinguished road
Question Ψαλίδια - Σινεμπλόκ κ.λπ. e46

Καλημέρα παιδιά το αυτοκίνητο μου e46 compact μετά από 20.000 km επί Ελληνικού λακουβοπεδίου έχει αρχίσει να χτυπά στα σαμαράκια στις μικρές ανωμαλίες του δρόμου και γενικά δείχνει να μην είναι δεμένο. Σκέφτομαι λοιπών να πάω για αλλαγή
1. ψαλιδιών
2. σινεμπλόκ
Τι προτείνετε να βάλω μαμά απλά ψαλίδια? M-pack ή να πάω σε Μeyle (που βγαίνουν φτηνότερα και άκουσα ότι είναι πιο ανθεκτικά και επισκευάσιμα).
Το αυτοκίνητο μου αρέσει να είναι στιβαρό, δεμένο και όχι σκόρπιο αλλά να μη κοπανάει τρελά.
Επίσης τι άλλο προτείνετε να αλλάξω για να δεθεί καλύτερα το αμάξι? Θα μπω που θα μπω στα έξοδα να το κάνω μια και καλή. Σήμερα έχει 65000 km. Τέλος φοράω 225/45/17 και δεν ξέρω εάν η συγκεκριμένη διάσταση επηρεάζει τη ζωή των ψαλιδιών κ.λπ. εξαρτημάτων.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-09-08, 13:52
Το avatar του χρήστη VIC
VIC Ο χρήστης VIC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-10-2004
Μηνύματα: 313
VIC is on a distinguished road
είσαι σίγουρος για τα ψαλίδια; δεν νομίζω να έχουν σχέση με κοπανιμα. τα σινεμπλοκ σου κοίτα αυτά συνήθως είναι υπεύθυνα σε τέτοιες καταστάσεις φραπέ, αντε και τα ντιζακια αντιστρεπτικων μην δίνεις τζάμπα λεφτά
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-09-08, 14:11
Το avatar του χρήστη Fraist
Fraist Ο χρήστης Fraist δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-11-2007
Μηνύματα: 89
Fraist is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VIC Εμφάνιση μηνυμάτων
είσαι σίγουρος για τα ψαλίδια; δεν νομίζω να έχουν σχέση με κοπανιμα. τα σινεμπλοκ σου κοίτα αυτά συνήθως είναι υπεύθυνα σε τέτοιες καταστάσεις φραπέ, αντε και τα ντιζακια αντιστρεπτικων μην δίνεις τζάμπα λεφτά
Πράγματι δεν είμαι 100% σίγουρος για τα ψαλίδια οπότε λες να βάλω μόνο σινεμπλόκ και βλέπω? Τα Meyle τα έχεις υπόψη? Από ότι διαβάζω λένε ότι είναι καλύτερα ή κάνω λάθος?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-09-08, 14:20
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
συγουρα θα χουν προβλημα τα συνεμπλοκ σου επειδη ειναι εβεστητα χαλανε απο πεζοδρομια αν ανεβενεις ψαλιδια στις 60000km δε μπορουν να χουν προβλημα. Παντως αν αλλαξεις βαλε τα m-pack ειναι ποιο καλα και δεν εχουν και τρελη διαφορα. εγω στο δικο μου το compact την αλλη βδομαδα θα βαλω τα m-pack μαζι με καινουρια συνεμπλοκ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-09-08, 14:24
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Φίλε επειδή μου έκατσε ένα ατύχημα σου προτείνω ύστερα απο έρευνα αγοράς που έκανα να πάρεις MEYLE...Ειδικά για τα σινεμπλόκ...Κοστίζουν γύρω στα 70 ευρώ...Τα μαμα BMW ,ούτε καν τα Μ-pack έχουν 120 ευρώ...Φαντάζομαι τα Μ-pack (για καινούργια μιλάω πάντα) θα βγαίνουν ακόμα ακριβότερα...Για ψαλίδια δεν έχω ψάξει και εύχομαι να μην χρειαστεί ποτέ...Δεν νομίζω και εσύ να έχεις πρόβλημα με τα ψαλίδια...Αντιθέτως αμα θες να δέσεις το αμάξι θα σου πρότεινα αλλαγή σινεμπλόκ για το κοπάνημα,μπάρα θόλων (μπροστά κατα βάση) και αν μπορούσες να έκανες κάτι με αντιστρεπτικές...Τα ψαλίδια άστα ήσυχα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-09-08, 11:54
Το avatar του χρήστη mormon
mormon Ο χρήστης mormon δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-01-2007
Μηνύματα: 551
mormon is on a distinguished road
Φιλε μου καλημερα!
εγω σε καμια εβδομαδα θα βγαλω τα ψαλιδια και τα σινεμπλοκ απο το αμαξι μου γιατι θα βαλω απο μ3!
το αμαξι μου πριν γινει λουκ μ3 ηταν μ-πακετ!
αν σε ενδιαφερει στειλε πμ!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-09-08, 09:27
paris320ci Ο χρήστης paris320ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2007
Μηνύματα: 701
paris320ci is a jewel in the roughparis320ci is a jewel in the roughparis320ci is a jewel in the rough
Eχω τα Meyle εδω και 30000km και οι Κυπριακοι δρομοι ειναι 10x χειροτεροι απο Ελλαδα. To αυτοκινητο ειναι "δεμενο" ακριβως οπως τη μερα που τα εβαλα..






__________________
http://www.argyrides.eu/e46.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-09-08, 12:12
Το avatar του χρήστη Fraist
Fraist Ο χρήστης Fraist δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-11-2007
Μηνύματα: 89
Fraist is on a distinguished road
Μάλλον για εκεί πάω. Με 280 € κομπλέ και καλύ απόδοση από ότι διαβάζω είναι πολύ δελεαστικό πακέτο. Τώρα που μου λές ότι είναι οκ και σε λακούβες είμαι όλο και πιο κοντά στην παραγγελία...

Από ebay τα πήρες ή από κατάστημα?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-09-08, 15:33
paris320ci Ο χρήστης paris320ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2007
Μηνύματα: 701
paris320ci is a jewel in the roughparis320ci is a jewel in the roughparis320ci is a jewel in the rough
ebay.com . foreigncarpartsonline ειναι ο πωλητης αν θυμαμαι καλα απο US and A
__________________
http://www.argyrides.eu/e46.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-09-08, 16:40
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Exει αρκετό υλικό ο τύπος...Και σε καλές τιμές μαζί με τα μεταφορικά...Σε ευχαριστούμε pari για το recommendation
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.