Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-03-14, 19:07
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Φωτάκι στο σταχτοδοχείο + απορίες

Καλησπέρα κύριοι.

Έχω δύο απορίες και θα χρειαστώ την άποψή σας .
1. Όταν πήρα τον Άσσο μου 2005 θυμόμουν οτι στο σταχτοδοχείο άναβε ένα πορτοκαλί φωτάκι όπως είναι αυτά τα δύο led στην πλαφονιέρα. Μετά από λίγο καιρό διαπίστωσα οτι δεν άναβε. σε ερώτηση που έκανα στην αντιπροσωπεία της BMW τότε , ο ηλεκτρολόγος με διαβεβαίωσε οτι ποτέ δεν άναβε φωτάκι γιατί δεν υπήρχε. Το σταχτοδοχείο δεν ανοίγει ποτέ γιατί δεν καπνίζω και ούτε κανείς άλλος μέσα στο αυτοκίνητο.
Δεν ξέρω τι με έπιασε μετά απο τόσα χρόνια αλλά το ξανακοίταξα (δεν είχα τι να κάνω) και είδα ότι τραβώντας και αφαιρώντας το τασάκι έχει δύο ακίδες δεξια και αριστερά , άρα ρεύμα , και μια τρυπούλα λογικά για το led και στο τασάκι ένα διάφανο πλαστικό για να περνάει το φως. τώρα γιατί δεν ανάβει ξέρει κανείς? έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? καμιά λύση???

2. Όταν βάζετε την οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγού μετακινείτε προς τα κάτω ?

3. Υπάρχουν λαμπάκια led για τον εσωτερικό και εξωτερικό φωτισμό που να μην τα βγάζει error και τα σβήνει?

ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα!
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-03-14, 22:15
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW S1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα κύριοι.

Έχω δύο απορίες και θα χρειαστώ την άποψή σας .
1. Όταν πήρα τον Άσσο μου 2005 θυμόμουν οτι στο σταχτοδοχείο άναβε ένα πορτοκαλί φωτάκι όπως είναι αυτά τα δύο led στην πλαφονιέρα. Μετά από λίγο καιρό διαπίστωσα οτι δεν άναβε. σε ερώτηση που έκανα στην αντιπροσωπεία της BMW τότε , ο ηλεκτρολόγος με διαβεβαίωσε οτι ποτέ δεν άναβε φωτάκι γιατί δεν υπήρχε. Το σταχτοδοχείο δεν ανοίγει ποτέ γιατί δεν καπνίζω και ούτε κανείς άλλος μέσα στο αυτοκίνητο.
Δεν ξέρω τι με έπιασε μετά απο τόσα χρόνια αλλά το ξανακοίταξα (δεν είχα τι να κάνω) και είδα ότι τραβώντας και αφαιρώντας το τασάκι έχει δύο ακίδες δεξια και αριστερά , άρα ρεύμα , και μια τρυπούλα λογικά για το led και στο τασάκι ένα διάφανο πλαστικό για να περνάει το φως. τώρα γιατί δεν ανάβει ξέρει κανείς? έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? καμιά λύση???

2. Όταν βάζετε την οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγού μετακινείτε προς τα κάτω ?

3. Υπάρχουν λαμπάκια led για τον εσωτερικό και εξωτερικό φωτισμό που να μην τα βγάζει error και τα σβήνει?

ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα!
καλησπέρα.Δεν ξέρω για τον άσσο,στο 46άρι πάντως ανάβει το πορτοκαλί φωτάκι που αναφέρεις στο σταχτοδοχείο.Είναι παράλογο να μην ανάβει φως στο σταχτοδοχείο εφόσον αυτό υπάρχει.Και το βράδυ που τινάζεις τη στάχτη αν δεν είναι φωτιζόμενο το τασάκι???
Θα αγοράσεις led canbus και δε θα σου ανάβει κανένα σφάλμα στο καντράν.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-03-14, 12:44
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Σε ευχαριστώ MarinosE46 , απλά απορώ πως το led δεν δουλεύει!!!
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-03-14, 13:20
pritaniss Ο χρήστης pritaniss δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-07-2012
Μηνύματα: 19
pritaniss is on a distinguished road
Καλησπερα ε36 του 97 και σε εμενα αναβη λαμπακη το λαμπακη ασπρο και η μεμβρανη πορτοκαλη !
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-03-14, 15:16
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Όταν βάζετε την οπισθεν ο καθρεφτης του συνοδηγού μετακινείτε προς τα κάτω ?
Για να κατεβαίνει ο καθρέπτης πρέπει να έχεις καθίσματα με μνήμες. Άσχετο αλλά πρέπει!!!
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-03-14, 00:30
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Έχω άσσο και υπάρχει φως στο τασάκι.. Αλλιώς θα το είχαμε κάνει μαύρο χάλι το αμάξι οι καπνιστές

Επίσης ο καθρέφτης κατεβαίνει, χωρίς να έχω κάθισμα με μνήμες Απλά πρέπει ο διακόπτης που ρυθμίζεις τους καθρέπτες (όχι ο σταυρός αλλά το από κάτω που γυρνάει από αριστερά προς δεξια μεριά) να είναι πάντα στην αριστερή μεριά για να κατεβαίνει ο καθρέπτης..
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-03-14, 05:08
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Στη σειρά 1 και στη σειρά 3 από Ε90 και μετά (λογικά και στα Ε60) δεν είναι απαραίτητο να έχει το αυτοκίνητο μνήμες για να κατεβαίνει ο καθρέπτης επιλέγοντας την όπισθεν.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-03-14, 16:28
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας, λέτε να έχει καεί καμία ασφάλεια? πως να το τσεκάρω? και όσο για τον καθρέφτη όπως είπε και ο kostastnt , εμένα δεν το κάνει. το κάνει σε όλες τις εκδόσεις ? Εγώ έτσι θυμάμαι οτι μου είχαν πει κατα την παραγγελία. ειναι στον βασικό εξοπλισμό! Κοίτα να δείς που θα μου έχουν καεί τπτ ασφάλειες και δεν θα το έχω πάρει χαμπάρι !!!! Άσχετο αλλα ξέρει κανείς πως έχεις πρόσβαση στα νεφρά , ή πως αφαιρούνται? Μου ήρθαν κάτι σηματάκια απο το ebay και δεν μπορώ να βάλω. είναι απομονωμένα με πλαστικά καπάκια.

Ευχαριστώ!
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-03-14, 14:35
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Ο χρήστης Fanis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 1.134
Fanis will become famous soon enoughFanis will become famous soon enough
Για να κατεβαίνει ο καθρέπτης θέλει ένα από τα 2:

1. Ηλεκτρικά καθίσματα με μνήμες
2. Πακέτο καθρεπτών
__________________
Alpina....πέφτει πείνα!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-04-14, 15:04
Το avatar του χρήστη BMW S1
BMW S1 Ο χρήστης BMW S1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-10-2008
Μηνύματα: 270
BMW S1 is on a distinguished road
Γεια σας παιδιά , Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη.

Σήμερα από περιέργεια πάτησα τον αναπτήρα του σταχτοδοχείου για 1 φορά και δυστυχώς καμία αντίδραση. Λογικά είναι καμμένη η ασφάλεια γι αυτό δεν άναβε και το led στο σταχτοδοχείο. Ξέρει κανείς ποια ασφάλεια είναι?
__________________
Aυτό που κάνει έναν απλό αθλητή πρωταθλητή ειναι ο εξοπλισμός...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.