Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-06-11, 14:04
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
θορυβος στο τιμονι ε46

εχει 1 βδομαδα τωρα ειτε στριβω το τιμονι εν σταση ειτε εν κινηση με λιγα χλμ ακουω εναν θορυβο απο τις ροδες μεσα οπως ενα τεντομενο σχοινι ειναι ετοιμο να σπασει κ κανει εκεινο το κριτσ κριτσ.!!!ενας φιλος μ ειπε πως μπορει να ειναι και απο σινε μπλοκ δλδ να εχουν πιασει αλατα απο την ακινισια κ γινετε αυτο αλλα τοσο πολυ ρε παιδια??εχει κανεις παρομοια εμπειρια????
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-06-11, 14:39
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Φίλτατε Βαυαρέ Timo 99% οι θόρυβοι αυτοί είναι από κάποιο ρουλεμάν εμπρός τροχού....
Δυστυχώς δεν μπορείς να αλλάξεις μόνο το ρουλεμάν του τροχού, αλλά δίνεται ως ανταλλακτικό ολόκληρο του μουαγιέ και είναι κάπως τσιμπημένη η τιμή του (αν θυμάμαι γύρω στα 150€).
Είναι ο αριθμός 1
http://bmwfans.info/parts/catalog/E4...heel_bearings/
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-06-11, 17:25
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
αχα μαλιστα..!επισης τωρα το απογευμα ειπα να βρεξω απο πισω τις ροδες τις μπροστινες ψαλιδια σινε μπλοκ ετσι για να δω αν ο θορυβος παραμενει αλλα ο θορυβος εξαφανιζετε!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-07-11, 21:37
Το avatar του χρήστη timos 318i
timos 318i Ο χρήστης timos 318i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2010
Μηνύματα: 232
timos 318i is on a distinguished road
τωρα τον 8ορυβο τον κανει και σε απλες αναπηδησεις λες κ δεν εχω αμορτισερ ακουγετε ντακ ντουκ..μηπως ειναι κομενα τα σινε-μπλοκ ??κανεις καμια εμπειρια ρε παιδια????
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-07-11, 22:39
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Και εμένα μου κάνει κάτι αντίστοιχο..Μου κάνει και θόρυβο όταν είμαι σταματημένος και στρίβω το τιμόνι δεξιά(μόνο τότε...όχι προς τα αριστερά)...Έχω σοβαρές υποψίες τις οποίες θα πάω να ελέγξω μετά τις διακοπές μου, για πρόβλημα στο δεξί top mount.Πρεπει να θέλει αλλαγή.
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-07-11, 23:10
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Τώρα θα γίνω καταστροφικά κακός.. (πάλι)..
Υπάρχει πρόβλημα σε ένα απο τα πιο επικίνδυνα σημεία του οχήματος,
αλλά ταυτόχρονα και στο πιο εύκολα ελεγχόμενο και το συζητάτε
αντι να ανεβάσετε το όχημα σε μια ράμπα??
Και περιμένετε από εμπειρίες άλλων να εξακριβώσετε τι είναι??
Και μου γενάτε και την απορία..
Τι είναι ρε παιδιά αυτό το top mount και θέλει αλλαγή?? Στραγάλι?
Μόνο από χοντράδα χαλάει το τεμάχιο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 07-07-11, 01:20
Το avatar του χρήστη kavouras20
kavouras20 Ο χρήστης kavouras20 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-04-2011
Μηνύματα: 71
kavouras20 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από timos 318i Εμφάνιση μηνυμάτων
εχει 1 βδομαδα τωρα ειτε στριβω το τιμονι εν σταση ειτε εν κινηση με λιγα χλμ ακουω εναν θορυβο απο τις ροδες μεσα οπως ενα τεντομενο σχοινι ειναι ετοιμο να σπασει κ κανει εκεινο το κριτσ κριτσ.!!!ενας φιλος μ ειπε πως μπορει να ειναι και απο σινε μπλοκ δλδ να εχουν πιασει αλατα απο την ακινισια κ γινετε αυτο αλλα τοσο πολυ ρε παιδια??εχει κανεις παρομοια εμπειρια????
Φίλε μου θέλω να σου πω και εγώ ότι είχα μια παρόμοια εμπειρία με το παλιό μου Ε36.
Όταν έστριβα τι τιμόνι σταματημένος η και με πολύ χαμηλές ταχύτητες, ακουγόταν ένα σαν τρίξιμο από το μπροστινό σύστημα αλλά δεν καταλάβαινα ακριβώς από που ερχόταν.
Όταν το πήγα στο συνεργείο και μου το σήκωσε διαπιστώσαμε πως είχε σκιστεί μια μικρη φουσκίτσα μπροστά δεξιά, δίπλα στο ψαλίδι (δυστυχως δεν ξέρω και πολλά ) και στέγνωσε το γράσο. Μου είχε πει τότε ότι δεν υπάρχει σκέτη η φουσκίτσα, παρά ολόκληρο σετάκι με 65 ευρώ.
Δεν την άλλαξα γιατί δεν είχε ανταλλακτική εκείνη την ώρα, παρά την ξαναγέμισα με γράσο μέχρι να φέρει, και έφυγα.
Πέρασαν μήνες και δεν ξαναακούστηκε τίποτα (και φυσικά δεν την άλλαξα) μέχρι που πούλησα το αμάξι!
Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τα Ε46...ελπίζω να σε βοήθησα...(που αμφιβάλλω)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.