Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-04-11, 08:30
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Unhappy θεμα με την οροφη!!

καλημερα μαγκες.......επαθα ζημια στο 46αρι μου μαλλον χαλασε η κσετα της οροφης γιατι οταν παω να το κατεβασω μου κανει ενα δυνατο συνεχωμενο θορυβω το μοτερακι....εχει μεινει ανοιχτη προς τα πανω τωρα κ δω στα καμμενα βουρλα ρειχνει καρεκλες εξω κ γκαραζ δεν εχω...υπαρχη περιπυωση να περαση νερο μεσα???λογικα οχι ε???βρεικα μια οροφη στο καρ στα 200ε δεν ξερω ωμος αν θα αξιζει...ξερει κανεις καμια ακρη????στο σπανο μου ειπανε για καινοθργια κ ολα κομπλε !!!!!!!!!3000!!!!!!!!!!ευρω
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-04-11, 18:36
Το avatar του χρήστη nekei
nekei Ο χρήστης nekei δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-09-2010
Μηνύματα: 95
nekei is on a distinguished road
για να περασει νερο δυσκολο οσο και να βρεξει ολεσ η ηλιοροφεσ εχουν σωληνακια στα πλαγια και το νερο βγαινει οσο για τα λεφτα που σου ειπαν καλα θα ηταν να το ψαξεις λιγο
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-04-11, 19:04
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
ψάξε για κιτ επισκευής. κάπου διάβασα στο φόρουμ οτι υπάρχει κάτι τέτοιο. καποιοι πλαστικοί οδιγοί σπάνε με τα χρόνια αλλα αλλάζονται....δέ χρειάζεται να αγοράσεις καινούρια ηλιοροφή !!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-04-11, 19:06
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
το βρήκα. διάβασε εδώ!!!
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...EF%F1%EF%F6%DE
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-04-11, 07:35
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
ευχαριστω ρε θανο!!εχω ενα κολλητο που δουλευει σε φανοποιηο κ μου ειπε να κατσουμε μια κυριακη να το λυσουμε χωρις κανενα κοστος..αν φταινε τα γατζακια απο πανω που θα βρω ανταλλακτικα???ααα!ακου κ αυτο πειρα τηλ στην bmw της λειβαδειας κ η τιμη που μου ειπαν?εμεινα λεω δεν μπορει να τρωμε τετοιο δουλεμα....800ε η οροφη κομπλε χωρις το τζαμη κ 100ε η εργασια αλλα μου ειπαν να τους το αφεισω 10 μερες μεσα το αμαξη....με τιποτα θα το φτιαξω μαλλον με το κολλητο μου κ μακαρι να φτιαχνεται αυτη η ιδια..αλλιος θα κοιταξω μια στο καρ.γρ απο λαρισα λεει κ τν εχει μονο 200ε τελος παντων θα δειξη απο βδομαδα θα σας εχω νεα!!!ευχαριστω
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-04-11, 11:23
bon1121 Ο χρήστης bon1121 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 64
bon1121 is on a distinguished road
Αν όντως έχουν σπάσει τα clips, είναι πολύ εύκολο να τα αγοράσεις και να τα αλλάξεις
μόνος σου. Δεν χρειάζεται να βγεί όλη η οροφή, μόνο το τζάμι σε πρώτη φάση και να τσεκάρεις τους οδηγούς.
Ίσως μόνο χρειαστείς λίγη βοήθεια απο έναν φίλο σου την ώρα που θα επανατοποθετείς το τζάμι.
To ίδιο έπαθαν αδερφός και φίλος και το επισκευάσαμε μόνοι σε μισή ωρίτσα.
Σε αυτούς βέβαια η ηλιοροφή είχε μείνει κλειστή και δεν άνοιγε, παρα μόνο έκανε έναν σπαστικό θόρυβο,
το μέσα συρτάρι επίσης είχε μπει μέσα όλο. Τα ανταλλακτικά κοστίζουν 30-35 ευρώ.
Ένα DIY μπορείς να βρείς εδώ:
http://www.lincomatic.com/e46sunroof/e46sunroof.html
Τα κομμάτια που χρειάστηκα απο το διάγραμμα είναι τα 16 και 17 και χρειάστηκε να ασχοληθούμε μόνο με αυτά (sliding pieces) και τίποτε περισσότερο.
Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν επιχειρήσεις, ελπίζω η ζημιά σου να είναι όντως μικρή.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-04-11, 21:19
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
ok φιλε ευχαριστω ελπιζω να ειναι λιγη ζημια οπως κ να ναι θα σας εχω νεα
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-06-11, 19:35
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
καλησπερα παιδια..σημερα καθος αλλαζα μια λαμπα στην πλαφονιερα του οδηγου ξερεται η μικρη που ειναι μεσα απο το ηλιοπροστατευτικο....ε λοιπον βγαζω το συστημα που εχει μεσα τη λαμπα κ βλεπω οτι η ντιζα που εχει η ηλιοροφη ειχε κουλουριαση σε αυτο το σημειο...τι να συμενει αυτο αραγε οτι η κασετα παει για πεταμα?υπαρχει ελπιδα να φτιαχνεται το ιδιο γιατι δεν μου περισσεβουν αυτη τι στιγμη.....υπαρχη καποιος που μπορει να μου πει πως να βγαλω τον ουρανο χωρις να κανω ζημια???
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-06-11, 10:42
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα παιδια..σημερα καθος αλλαζα μια λαμπα στην πλαφονιερα του οδηγου ξερεται η μικρη που ειναι μεσα απο το ηλιοπροστατευτικο....ε λοιπον βγαζω το συστημα που εχει μεσα τη λαμπα κ βλεπω οτι η ντιζα που εχει η ηλιοροφη ειχε κουλουριαση σε αυτο το σημειο...τι να συμενει αυτο αραγε οτι η κασετα παει για πεταμα?υπαρχει ελπιδα να φτιαχνεται το ιδιο γιατι δεν μου περισσεβουν αυτη τι στιγμη.....υπαρχη καποιος που μπορει να μου πει πως να βγαλω τον ουρανο χωρις να κανω ζημια???
εδώ είσαι.....http://www.bimmerfest.com/forums/sho...hlight=sunroof
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-06-11, 18:31
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
thanks φιλε την ελυσα κ ειναι σπασμενη η κασετα το γυρο γυρο πλαστικο που στην ουσια ειναι ο οδηγος της ντιζας..το εχω αφησει λυμενο τωρ4α μεχρη να κατσει καμια ευκαιρια...ευχαριστω κ παλι θανω
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.