Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση > Λάδια

Λάδια Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τα λάδια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #461  
Παλιά 21-02-12, 10:25
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
1)Δεν ήξερα ότι τα μεταφορικά είναι 20,5 ευρώ για οποιοδήποτε όγκο παραγγελίας!Και ότι κάθε λίτρο κοστιζει 4 ευρώ ανεξαρτητου ποσοτητας.Αυτο που δεν γνωρίζω είναι απο που τα παραγγελνεις!Χρειαζεται πιστωτικη καρτα?Μία συνοπτική διαδιακασία μπορείς να μου περιγράψεις?

2)Αν δεν έχει κάποιος εμπειρία απο ebay,ηλεκτρονικες αγορές...οι πρώτες φορές εμπεριεχουν πολύ άγχος...λόγω....αγνώστου!Η εμπειρία μετά σίγουρα κάνει τα πράγματα απλά έως γελοία....


3)Σίγουρα η αισχροκέρδεια στην Ελλάδα είναι απαράδεκτη.Κατακριτέα!Λένε πως ο Ελληνας ειναι μεγαλόψυχος,φιλότιμος κτλ...αλλα τελικά αυτό που ισχύει είναι ότι κοιτά μονο την πάρτη του, πως θα εκμεταλευτεί καταστασεις,θα κάνει λαμογιές...κ φυσικά μακριά απο τον κώ-ο του κ ώπου θέλει ας είναι..έστω κ σε φίλο του!Τα νέα μέτρα λιτότητας, η ήδη υπάρχουσα δραματική κατάσταση που ζούμε όμως θα συνετίσει αρκετούς που εκμεταλεύονταν πολλά-πολλούς κ θα αναθεωρήσουν άρδην......
Αρχικά πας και βγάζεις μία prepaid κάρτα σε μια τράπεζα.Δεν θα σου πάρει πολλή ώρα.Μόλις την πάρεις στα χέρια σου,πας και φτιάχνεις ένα λογαριασμό στο https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/we...dc375ba2d28b99 .

Βάζεις τα στοιχεία τα δικά σου και της κάρτας σου.Τα πράγματα σου έρχονται στη διεύθυνση που έχεις στο paypal.Μετά,πας εδώ https://scgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.d...isterEnterInfo και φτιάχνεις και ενα λγαριασμό στο ebay.Όταν σε ρωτήσει πώς θα πληρώνεις,θα βάλεις paypal και με ενα login στο λογαριασμό σου στο paypal θα συνδεθεί αυτόματα ο λογαριασμός σου στο ebay με το λογαριασμό σου στο paypal(απλά για λόγους ασφαλείας κάθε φορά θα σε βάζει να κάνεις log in στο paypal).

Κάθε φορά που θα θες να κάνεις αγορά,θα "φορτώνεις" την κάρτα σου με το ποσό που κοστίζει η αγορά σου για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει καμία βλακεία(αν και εμένα δεν μου έχει γίνει ποτέ).
__________________
Member of RAA (Rulesss Approved Association)
Απάντηση με παράθεση
  #462  
Παλιά 21-02-12, 13:17
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lambros Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχικά πας και βγάζεις μία prepaid κάρτα σε μια τράπεζα.Δεν θα σου πάρει πολλή ώρα.Μόλις την πάρεις στα χέρια σου,πας και φτιάχνεις ένα λογαριασμό στο https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/we...dc375ba2d28b99 .

Βάζεις τα στοιχεία τα δικά σου και της κάρτας σου.Τα πράγματα σου έρχονται στη διεύθυνση που έχεις στο paypal.Μετά,πας εδώ https://scgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.d...isterEnterInfo και φτιάχνεις και ενα λγαριασμό στο ebay.Όταν σε ρωτήσει πώς θα πληρώνεις,θα βάλεις paypal και με ενα login στο λογαριασμό σου στο paypal θα συνδεθεί αυτόματα ο λογαριασμός σου στο ebay με το λογαριασμό σου στο paypal(απλά για λόγους ασφαλείας κάθε φορά θα σε βάζει να κάνεις log in στο paypal).

Κάθε φορά που θα θες να κάνεις αγορά,θα "φορτώνεις" την κάρτα σου με το ποσό που κοστίζει η αγορά σου για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει καμία βλακεία(αν και εμένα δεν μου έχει γίνει ποτέ).
Λάμπρο κατατοπιστικότατος ήσουν!Ευχαριστούμε για την επεξήγηση!Θα γίνει σύντομα δοκιμή....
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #463  
Παλιά 21-02-12, 13:20
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Smile Off topic...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Λάμπρο κατατοπιστικότατος ήσουν!Ευχαριστούμε για την επεξήγηση!Θα γίνει σύντομα δοκιμή....
Δημητρη.. Εδω εισαι.. http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=10414
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #464  
Παλιά 21-02-12, 17:38
YANNIS X1 Ο χρήστης YANNIS X1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 23-10-2010
Μηνύματα: 17
YANNIS X1 is on a distinguished road
Παιδια η αγορα λαδιων απο το εξωτερικο και κυριως απο την Γερμανια συμφερει παρα πολυ!!!
Το εχω ψαξει πολυ,και εχω παραγγειλει πριν λιγο καιρο 24 λιτρα Αral Super Tronic 5W-30 με μονο 139 ευρω!!!(μαζι με τα μεταφορικα που ηταν 24,5 ευρω μονο!!!!)
Η πληρωμη φυσικα εγινε με pay pal,και τα στειλανε με dhl...
Λοιπον τωρα τι λετε;Συμφερει η οχι;
Απάντηση με παράθεση
  #465  
Παλιά 21-02-12, 18:17
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από YANNIS X1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια η αγορα λαδιων απο το εξωτερικο και κυριως απο την Γερμανια συμφερει παρα πολυ!!!
Το εχω ψαξει πολυ,και εχω παραγγειλει πριν λιγο καιρο 24 λιτρα Αral Super Tronic 5W-30 με μονο 139 ευρω!!!(μαζι με τα μεταφορικα που ηταν 24,5 ευρω μονο!!!!)
Η πληρωμη φυσικα εγινε με pay pal,και τα στειλανε με dhl...
Λοιπον τωρα τι λετε;Συμφερει η οχι;
Εγώ αγοράζω βαρελάκι 20 λίτρων ίδιας μάρκας με 96 τελική με φπα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #466  
Παλιά 22-02-12, 09:19
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αγοράζω βαρελάκι 20 λίτρων ίδιας μάρκας με 96 τελική με φπα..
γιατι περνεις τοσο μεγαλο? τοσο πολυ λαδι καιει το αμαξη σου?εσυ μας ειχες πει οτι ειναι καλο ρε
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #467  
Παλιά 22-02-12, 09:35
YANNIS X1 Ο χρήστης YANNIS X1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 23-10-2010
Μηνύματα: 17
YANNIS X1 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αγοράζω βαρελάκι 20 λίτρων ίδιας μάρκας με 96 τελική με φπα..
Aπο που το αγορασες;απο την Ελλαδα η απο το εξωτερικο;
Απάντηση με παράθεση
  #468  
Παλιά 23-02-12, 13:13
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Ελλάδα το αγόρασα τόσο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #469  
Παλιά 23-02-12, 13:19
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι περνεις τοσο μεγαλο? τοσο πολυ λαδι καιει το αμαξη σου?εσυ μας ειχες πει οτι ειναι καλο ρε
Πότε είπα εγώ οτι το αμάξι μου είναι καλό?? Δείξτο μου..
Πότε είπα οτι ΔΕΝ καίει τα άντερα του σε λάδι αν τρέχεις???
Πάνω απο λίτρο στα 1000 χλμ καίει αν πάς 180..
Μέχρι τα 140 ούτε σταγόνα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #470  
Παλιά 23-02-12, 13:34
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
εσυ μας ελεγες οτι περνας κ αφηνεις καμενη γη πισω σου
αν καις τοσο λαδι λογικο ειναι ειναι να μαυριζουν τα παντα πισω
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.