Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #881  
Παλιά 10-07-11, 20:46
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antoniskrg Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά στα 47000 χλμ μπήκα και εγώ στο club..... Δεν έχω πάει ακόμη για διάγνωση αλλά την απάντηση μάλλον την ξέρω!!! Στην αρχή άναψε το λαμπάκι μειωμένης απόδοσης και το μικρό κίτρινο λαμπάκι αναβόσβηνε.Το αυτοκίνητο έτρεμε. Στην πορεία ενώ ένιωθα ότι δεν τράβαγε το αυτοκίνητο, κανένα λαμπάκι δεν ήταν αναμμένο. Σταματάω, βάζω λίγο βενζίνη, και με το που το ξαναβάζω μπροστά το μικρο κίτρινο λαμπάκι μένει αναμμένο.....Λογικά πολ/στης. Το σύμπτωμα το παρουσίασε μετά από το πλύσιμο. Η πορεία τον συμπτωμάτων ήταν παρόμοια με την δικιά μου, ή κατευθείαν σας άναβε και έμενε αναμμένο το μικρό λαμπάκι??
Επλυνες και μοτερ μηπως;..Αν ναι ισως να βραχηκε καποιο ηλεκτρικο/ηλεκτρονικο.
Απάντηση με παράθεση
  #882  
Παλιά 10-07-11, 20:54
Το avatar του χρήστη antoniskrg
antoniskrg Ο χρήστης antoniskrg δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Μηνύματα: 26
antoniskrg is on a distinguished road
Όχι δεν έπλυνα το μοτέρ. Με προβλημάτισε που άναψε και μετα έσβησε τα λαμπάκια ενώ ενιωθα το αυτοκίνητο ότι έτρεμε. Σταμάτησα το έσβησα. το ξανά έβαλα μπροστά τα ίδια. Αναβόσβησε και μετά έσβησε. Πάω στο βενζινάδικο, βάζω λίγη βενζίνη, και μετά αμέσως έμεινε αναμμένο συνέχεια.
Απάντηση με παράθεση
  #883  
Παλιά 10-07-11, 21:02
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antoniskrg Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι δεν έπλυνα το μοτέρ. Με προβλημάτισε που άναψε και μετα έσβησε τα λαμπάκια ενώ ενιωθα το αυτοκίνητο ότι έτρεμε. Σταμάτησα το έσβησα. το ξανά έβαλα μπροστά τα ίδια. Αναβόσβησε και μετά έσβησε. Πάω στο βενζινάδικο, βάζω λίγη βενζίνη, και μετά αμέσως έμεινε αναμμένο συνέχεια.
Πηγαινε το για διαγνωση και αυριο αν μπορεις.
Απάντηση με παράθεση
  #884  
Παλιά 10-07-11, 21:08
Το avatar του χρήστη antoniskrg
antoniskrg Ο χρήστης antoniskrg δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Μηνύματα: 26
antoniskrg is on a distinguished road
Είμαι μόλις 15 μέρες εκτός εγγύησης δυστυχώς, και σκέφτομαι να ρωτήσω έναν μηχανικό που εμπιστεύομαι να μου προτείνει να βάλω καμιά άλλη μάρκα πολ/στη από αυτή που βάζουν από το εργοστάσιο. Μήπως και είναι πιο ανθεκτικοί. Το θέμα είναι ότι πλέον αρχίζω να μην εμπιστεύομαι το αυτοκίνητο.....Επειδή κάνω συχνά ταξίδια και συνήθως επιστρέφω βράδυ, φοβάμαι μήπως το ξαναπαρουσιάσει βραδιάτικα, και πως να γυρίσεις μετά!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #885  
Παλιά 10-07-11, 21:12
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Συνηθως οταν εισαι εκτος εγγυησης λιγο καιρο σε καλυπτουν ειδικα αν ειναι βλαβες συχνες σαν κι αυτες που ταλαιπωρουν σειρες 1 και 3. Ρωτα καποιο καλο εξουσιοδοτημενο γι αυτο. Γιατι να πληρωσεις απ την τσεπη σου ενω υπαρχει μια πιθανοτητα να το γλιτωσεις;
Απ οτι ξερω και η ιδια η BMW εχει αλλαξει προμηθευτη πολλ/των, αλλα κανε πρωτα τη διαγνωση, ισως να μην ειναι πολλ/της ισως να ειναι τιποτα αλλο.
Απάντηση με παράθεση
  #886  
Παλιά 17-07-11, 15:02
rigasnic Ο χρήστης rigasnic δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Μηνύματα: 57
rigasnic is on a distinguished road
η bmw έχει δώσει για αυτά τα προβλήματα επέκταση εγγύησης ανταλλακτιικών στα 100.000 χλμ. Ίσως να πληρώσεις εργασία.
Απάντηση με παράθεση
  #887  
Παλιά 17-07-11, 21:02
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rigasnic Εμφάνιση μηνυμάτων
η bmw έχει δώσει για αυτά τα προβλήματα επέκταση εγγύησης ανταλλακτιικών στα 100.000 χλμ. Ίσως να πληρώσεις εργασία.
Τοσοι εχουν παει με αυτα τα προβληματα και εχουν πληρωσει κανονικοτατα
Απάντηση με παράθεση
  #888  
Παλιά 17-07-11, 21:54
Το avatar του χρήστη antoniskrg
antoniskrg Ο χρήστης antoniskrg δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-06-2009
Μηνύματα: 26
antoniskrg is on a distinguished road
Τελικά πολ/στης 1ου κυλίνδρου ήταν. Τον πέρασαν στην εγγύηση. Πλήρωσα την εργασία και το μπουζί.
Απάντηση με παράθεση
  #889  
Παλιά 21-07-11, 19:50
Το avatar του χρήστη Zer0cooL
Zer0cooL Ο χρήστης Zer0cooL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 489
Zer0cooL will become famous soon enoughZer0cooL will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rigasnic Εμφάνιση μηνυμάτων
η bmw έχει δώσει για αυτά τα προβλήματα επέκταση εγγύησης ανταλλακτιικών στα 100.000 χλμ. Ίσως να πληρώσεις εργασία.
Τι ενοεις ακριβως? Ανεξαρτητως ποτε ειναι αγορασμενο το αμαξι αν εχει κατω απο 100.000 χλμ, σου περνανε τα μπεκ και τους πολλαπλασιαστες που τυχον χρειαστουν αλλαγη στην εγγυηση ακομα κι αν εχει παρελθει η 2ετια?

Σημερα,εβγαλε στιγμιαια το γνωστο λαμπακι με ελαφρυ κομπιασμα...Μετα απο λιγο σε ανοιγμα της 1ης εμεινε αναμενο και ρεταρε...Εσβησα το αυτοκινητο και το ξαναπηρα μπρος, το φωτακι παρεμεινε σβηστο και η λειτουργια φυσιολογικη...Θα παω αυριο να δω τι εγινε! Και το κακο ειναι οτι εχω ταξιδι αυριο γμτ...
__________________
Εχω κι εγω ενα κλειδι....του παραδεισου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #890  
Παλιά 26-07-11, 09:54
Το avatar του χρήστη fogeos
fogeos Ο χρήστης fogeos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 02-02-2010
Μηνύματα: 13
fogeos is on a distinguished road
εχει κανεις ακουσει η ακομα καλυτερα εχει ιδια γνωμη για αντικατασταση των μπουζι με μπουζι ιριδιου? σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο μου προτειναν αυτη τη λυση αν και δεν ειναι ευρεως διαδεδομενη...επισης μετα τον 4ο καμενο πολλαλασιαστη τα τελευταια 15000χλμ κι αφου με λουζει κρυος ιδρωτας καθε φορα που εχω να ταξιδεψω με ενημερωσαν οτι πλεον δεν χρησιμοποιουν πολλαπλασιαστες bosch αλλα delphi. ισχυει? τους εχει χρησιμοποιησει κανεις σε αντικατασταση των "ελαττωματικων" bosch?!
__________________
την τυχη μου!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.