Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-05-10, 10:21
Το avatar του χρήστη TEO
TEO Ο χρήστης TEO δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Μηνύματα: 35
TEO is on a distinguished road
TO AYTOKINITO EINAI KENOYRIO K KANI THORIBO 1 OY ,EN KINISI
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-05-10, 10:57
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Οπως γραφτηκε μερικα ποστ πιο πριν, μηπως ειναι σετ συμπλεκτη τελικα και δεν ειναι διαφορικο; Εαν κανει ομως βουητο εν κινησει τοτε ναι, ειναι πιθανο να ειναι διαφορικο χαλασμενο, μηπως ομως υπαρχει και πιθανοτητα να εχουν χαλασει ρουλεμαν ή να κανουν θορυβο τα ημιαξονια πχ απο φθορα ή βρωμια; Εαν καποιος εχει μεγαλυτερη εμπειρια σ αυτα ή περισσοτερες γνωσεις ας μας δωσει τα φωτα του.
Οταν το σηκωσαν τ αμαξι λογικα θα εστρεψαν τους πισω τροχους να ακουσουν το θορυβο σωστα; Τοτε τι θορυβο εκανε και απο που;..
Μηπως ειχε τυχει ποτε να σου κανουν καμια εργασια στο συστημα μεταδοσης,αξονα, διαφορικο, ημιαξονια κλπ και δε σου εκαναν κατι σωστα?..
Θυμαμαι στο παλιο Kadett που ειχα που ειχε μονιμο βουητο απ τα γραναζια του διαφορικου, πολυ ενοχλητικο και χαρακτηριστικο και δεν εστρωνε παρα τις αλλαγες βαλβολινης. Απλα ειχα μαθει να ζω μ αυτο. Αλλα τετοιο πραγμα σε καινουριο ουσιαστικα αυτοκινητο και bmw ειναι ανεπιτρεπτο! Εγω το ειχα το προβλημα σε χρεπι 25ετιας τοτε κι εδω εχουμε ενα συγχρονο αυτοκινητο. Και να πεις οτι εχει την τρελη ροπη ή την ιπποδυναμη το μοτερ ωστε να προκαλεσει τετοια ζημια στο συστημα μεταδοσης. Και στην τελικη, πρωτα θα 'την ακουγε' ο συμπλεκτης λογικα και τελευταιο το διαφορικο.
Τι να πει κανεις...
Φιλε μου σου ευχομαι να ειναι οσο γινεται 'ανωδυνη' η βλαβη γιατι ειμαστε σε δυσκολους καιρους...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-05-10, 11:55
Το avatar του χρήστη stefos
stefos Ο χρήστης stefos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-01-2006
Μηνύματα: 715
stefos will become famous soon enoughstefos will become famous soon enough
ΑΦΟΎ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΙΤΟ ΗΝΕ ΚΕΝΟΥRIO Κ ΚΑΝΙ 1 (ΟΧΙ 2) ΟΥ, ΤΟΤΕ ΕΊΝΑΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ. ΜΟΤΕR, ΔΙΑΦΟΡΙΚΌ ΚΑΙ ΣΑΣΜΆΝ. PROΤΕΊΝΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΓΙΑ ΞΕΜΑΤΙΣΜΑ.
__________________

Μεγάλωσα αλλά δεν έγινα 330....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-05-10, 13:17
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TEO Εμφάνιση μηνυμάτων
TO AYTOKINITO EINAI KENOYRIO K KANI THORIBO 1 OY ,EN KINISI
1 ou=ρουλεμάν 99%
Εκτός και αν έκανες μπαντιλίκι προς τα πίσω και σταμάτησες απότομα σε κράσπεδο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-05-10, 13:18
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefos Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΦΟΎ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΙΤΟ ΗΝΕ ΚΕΝΟΥRIO Κ ΚΑΝΙ 1 (ΟΧΙ 2) ΟΥ, ΤΟΤΕ ΕΊΝΑΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ. ΜΟΤΕR, ΔΙΑΦΟΡΙΚΌ ΚΑΙ ΣΑΣΜΆΝ. PROΤΕΊΝΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΓΙΑ ΞΕΜΑΤΙΣΜΑ.
Δε νομιζω πως βοηθανε τετοιου ειδους απαντησεις.
Ο ανθρωπος εκανε μια ερωτηση για ενα προβλημα προφανως σοβαρο. Τωρα το πως εγραψε δε νομιζω πως ειναι σωστο να του απανταμε με ειρωνια και χαβαλε. Ετσι δε θα βγει ακρη για το καθαρα τεχνικο κομματι του προβληματος, θα ξεφυγει το θεμα εντελως και θα δυναμιστιστει το καλο κλιμα του φορουμ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis 116 : 05-05-10 στις 13:21
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-05-10, 05:51
Το avatar του χρήστη TEO
TEO Ο χρήστης TEO δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Μηνύματα: 35
TEO is on a distinguished road
einai diaforiko telika alla vrika metaxirismeno 300 eyro pantos sas eyxaristo oloys
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-05-10, 09:54
Το avatar του χρήστη stefos
stefos Ο χρήστης stefos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-01-2006
Μηνύματα: 715
stefos will become famous soon enoughstefos will become famous soon enough
Thumbs down

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε νομιζω πως βοηθανε τετοιου ειδους απαντησεις.
Ο ανθρωπος εκανε μια ερωτηση για ενα προβλημα προφανως σοβαρο. Τωρα το πως εγραψε δε νομιζω πως ειναι σωστο να του απανταμε με ειρωνια και χαβαλε. Ετσι δε θα βγει ακρη για το καθαρα τεχνικο κομματι του προβληματος, θα ξεφυγει το θεμα εντελως και θα δυναμιστιστει το καλο κλιμα του φορουμ.

1) Το φόρουμ έχει κάποιους κανόνες σε ότι αφορά τον τρόπο γραφής και με ενοχλεί να βγάζω τα μάτια μου διαβάζοντας.
2) Εφόσον οι συμφορουμίτες έχουν την καλή διάθεση να βοηθήσουν τον οποιοδήποτε με κάποιο πρόβλημα με το αυτοκίνητο του, θεωρώ ότι το λιγότερο που μπορεί να κάνει είναι να εξηγήσει αναλυτικά το πρόβλημα που τον απασχολεί. Μονολεκτικές απαντήσεις και προτάσεις μιας γραμμής που δεν περιγράφουν σωστά το πρόβλημα είναι εκνευριστικές τουλάχιστον. Θεωρώ ότι είναι αγένεια απο μέρους του οποιοδήποτε να ζητά βοήθεια όταν δεν έχει ξοδέψει 2" να γράψει σωστά τι είναι αυτό που τον απασχολεί και οι συμφορουμίτες να γράφουν ολοσέλιδες απαντήσεις προσπαθώντας να μαντέψουν τι φταίει.

Εν κατακλείδει, έχω και με έχουν βοηθήσει πολλές φορές μέσα στο φόρουμ, ωστόσο το επίπεδο δεν πέφτει από (χιουμοριστικά) σχόλια σαν το δικό μου, αλλά από εμάς τους ίδιους.
__________________

Μεγάλωσα αλλά δεν έγινα 330....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-05-10, 11:44
Το avatar του χρήστη GIANNISKW
GIANNISKW Ο χρήστης GIANNISKW δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Μηνύματα: 168
GIANNISKW is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nassosbmw1 Εμφάνιση μηνυμάτων
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τουλάχιστον το διαφορικό είναι σχεδιασμένο για μια ζωή...τι ακριβώς όμως εννοείς "χάλασε" ;
-έσπασαν γρανάζια;
-διαρροές;
-φθορές;
σου εβγαλε κενο και γκουπ κατατην εκκινηση
οταν αλλαξες την βαλβολινες ηταν μαυρες..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-05-10, 12:32
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefos Εμφάνιση μηνυμάτων
1) Το φόρουμ έχει κάποιους κανόνες σε ότι αφορά τον τρόπο γραφής και με ενοχλεί να βγάζω τα μάτια μου διαβάζοντας.
2) Εφόσον οι συμφορουμίτες έχουν την καλή διάθεση να βοηθήσουν τον οποιοδήποτε με κάποιο πρόβλημα με το αυτοκίνητο του, θεωρώ ότι το λιγότερο που μπορεί να κάνει είναι να εξηγήσει αναλυτικά το πρόβλημα που τον απασχολεί. Μονολεκτικές απαντήσεις και προτάσεις μιας γραμμής που δεν περιγράφουν σωστά το πρόβλημα είναι εκνευριστικές τουλάχιστον. Θεωρώ ότι είναι αγένεια απο μέρους του οποιοδήποτε να ζητά βοήθεια όταν δεν έχει ξοδέψει 2" να γράψει σωστά τι είναι αυτό που τον απασχολεί και οι συμφορουμίτες να γράφουν ολοσέλιδες απαντήσεις προσπαθώντας να μαντέψουν τι φταίει.

Εν κατακλείδει, έχω και με έχουν βοηθήσει πολλές φορές μέσα στο φόρουμ, ωστόσο το επίπεδο δεν πέφτει από (χιουμοριστικά) σχόλια σαν το δικό μου, αλλά από εμάς τους ίδιους.
Σιγουρα εχεις δικιο κι εγω μαζι σου για τον τροπο γραφης και για τις 'λακωνικες' απαντησεις, οτι δε βοηθανε στην εξηγηση και τελικα στην προσπαθεια εξευρεσης λυσεων. Αν δεις τα ποστ εγω ημουν απ τους πρωτους που εκατσα κι ενδιαφερθηκα για τον ανθρωπο που στην τελικη ουτε τον ξερω ουτε με ξερει, και τον ρωτησα πολλες ερωτησεις κι εκατσα κι εγραψα αραδες πιθανες απαντησεις. Σιγουρα θα με/μας βοηθουσε αν ηταν πιο αναλυτικος και με τον σωστο τροπο γραφης του φορουμ, απλα του δινω του ανθρωπου δικαιολογια πως ηταν σαστισμενος απο την τοσο σοβαρη βλαβη ή εγραφε απο καποιο κινητο ή κατι τετοιο τελος παντων που να σου πω την αληθεια, δε με πειραξε κιολας. Τωρα οτι εσυ δυσκολευτηκες να διαβασεις και να καταλαβεις, οκ εχεις δικιο. Γι αυτο υπαρχουν κανονες στο φορουμ και θα πρεπει να ακολουθουνται απο ολους.
Οπως και να εχει, στο θεμα μας τωρα!
Απ οτι βλεπω ειχε αισιο τελος με οσο γινεται μικροτερο κοστος. Μηπως σου ειπαν Τεο τι εφταιξε και χαλασε το διαφορικο;..Δεν ειναι και βλαβη που γινεται και καθε μερα!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-05-10, 05:54
Το avatar του χρήστη TEO
TEO Ο χρήστης TEO δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-09-2008
Μηνύματα: 35
TEO is on a distinguished road
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΗ.
ΜΟΥ ΗΠΑΝ ΟΤΙ ΣΥΜΒΕΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΣΕΙΡΑ 1ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΛΟΓΟ
ΠΑΝΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΟΤΑΝ ΑΦΙΝΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΣΙΙΓΑ ΣΙΓΑΔΗΛΑΔΗ ΤΡΕΜΟΥΛΟ
ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΑΣΗ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ ΜΟΥ ΕΒΕΛΑΝ ΜΕΛΙ ΜΟΥ ΗΠΑΝ
ΒΡΙΚΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ΑΘΗΝΑ 300 ΕΥΡΟ Κ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 800 ΕΥΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕ 20000ΚΜ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ
ΕΝΝΩ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΚΜ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ
ΠΑΝΤΟΣ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΒΛΑΒΕΣ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΙΚΑ ΜΠΟΡΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΑΝΙΣ Κ 500,000ΚΜ ΧΩΡΙΣ ΖΗΜΙΑ
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TEO : 07-05-10 στις 05:59
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.