Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-03-08, 22:30
Το avatar του χρήστη GIORGOS
GIORGOS Ο χρήστης GIORGOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2004
Μηνύματα: 200
GIORGOS is on a distinguished road
Καθαρισμος MAF

Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω το παρακατω προιον ή καποιο που να κανει την ιδια δουλεια?

Εχει δοκιμασει κανενας να καθαρισει τον MAF και αν ναι με ποιο τροπο και με ποια προιοντα?
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 189964944_35314f2cb3_o.jpg (171,0 KB, 44 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-03-08, 22:40
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIORGOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω το παρακατω προιον ή καποιο που να κανει την ιδια δουλεια?

Εχει δοκιμασει κανενας να καθαρισει τον MAF και αν ναι με ποιο τροπο και με ποια προιοντα?
Καλο θα ηταν να αποφυγεις καθε τετοιο προιον φιλε μου (....οσα αλογα και να "δινει") γιατι τα MAF ειναι πολυ ευαισθητες συσκευες που στηριζονται στην λειτουργια του θερμου νηματος. Δεν καθαριζουν. Αν χαλασουν, τελειωσε το παραμυθι.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-03-08, 22:43
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλο θα ηταν να αποφυγεις καθε τετοιο προιον φιλε μου (....οσα αλογα και να "δινει") γιατι τα MAF ειναι πολυ ευαισθητες συσκευες που στηριζονται στην λειτουργια του θερμου νηματος. Δεν καθαριζουν. Αν χαλασουν, τελειωσε το παραμυθι.

*2..............................
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-03-08, 23:03
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Συμφωνώ απόλυτα είναι πολύ ευαίσθητη συσκευή και αν την χαλάσεις, που σίγουρα θα γίνει με κάποιο τέτοιο προϊόν, θα πάς στο συνεργείο μόνο με γερανό. Άσε καλύτερα την επόμενη φορά που θα πας για service να ζητήσεις να στο βγάλουν και να στο φυσήξουν λίγο να φύγει η βρώμα. Αν και το πολύ πολύ να δείς αύξηση 0.1274638920947 ps
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-03-08, 11:45
Το avatar του χρήστη GIORGOS
GIORGOS Ο χρήστης GIORGOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2004
Μηνύματα: 200
GIORGOS is on a distinguished road
Απο αλογα δε πιστευα να δωσει κατι απλα απο αποψη συντηρησης το εθεσα μιας και πετυχα αυτο το προιον σε ξενα φορουμ και εαν εχει την δυνατοτητα να καθαριστει σαν "συσκευη".
Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-03-08, 12:00
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Συμφωνώ με τους παραπάνω +1000000000000000000000000000 μιας και το έχω αλλάξει και εγώ αυτό και αρκετοί άλλοι που γνωρίζω απο εδώ μέσα...Αμα τα παίξει τελείωσε το παραμύθι...



Εγώ θα επαναφέρω κάτι όμως που είχε πει κάποτε ο shido αν δεν κάνω λάθος και μου έχει καρφωθεί στο μυαλό...Γίνεται στη θύρα του maf να συνδέσεις κάποιο σαν εγκεφαλάκι που να προσομοιώνει τις μετρήσεις στα επίπεδα που θες?νομίζω το είχε πει κάπου αυτό και θα με ενδιέφερε γιατί αμα ξαναχαλάσει δεν έχω όρεξη για άλλα 200 ευρώ κερατιάτικα


...Όποιος ξέρει κάτι σχετικό ας ποστάρει,νομίζω είναι αρκετά επίκαιρο το θέμα

Y.Γ (AΣΧΕΤΟ-ΣΧΕΤΙΚΟ)υπάρχει τέτοιο εγκεφαλάκι για τον αισθητήρα κατάληψης συνοδηγού!!!!Προχτές το βρήκα!!!και αντί να πληρώσεις 250 ευρώ για αισθητήρα και εργατικά παίρνεις αυτό με 30 ευρώ και καθαρίζεις...Απλά σε πρόσκρουση θα σου ανοίξει και ο αερόσακος του συνοδηγού ανεξαρτήτως αν κάθεται κάποιος...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-03-08, 12:15
Το avatar του χρήστη gkaos
gkaos Ο χρήστης gkaos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-09-2006
Μηνύματα: 284
gkaos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλο θα ηταν να αποφυγεις καθε τετοιο προιον φιλε μου (....οσα αλογα και να "δινει") γιατι τα MAF ειναι πολυ ευαισθητες συσκευες που στηριζονται στην λειτουργια του θερμου νηματος. Δεν καθαριζουν. Αν χαλασουν, τελειωσε το παραμυθι.
Για air flow meter το ιδιο ισχυει η οχι?μπορουμε με σπρει να το καθαρισουμε η με κατι αλλο?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 19-03-08, 13:14
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Για air flow meter το ιδιο ισχυει η οχι?μπορουμε με σπρει να το καθαρισουμε η με κατι αλλο?
Αλλη αρχη λειτουργιας αλλα ναι πανω κατω ισχυει το ιδιο. Για την βρωμα μπορεις να το καθαρισεις ομως με ισοπροπυλικη αλκοολη (απο φαρμακειο).

Τα AFM ειναι αλλη ιστορια ομως γιατι η φθορα τους ειναι συνηθως 'πεσιμο' του ελατηριου που κραταει την πεταλουδα. Ανοιγοντας το και σφιγγοντας λιγο το ελατηριο ενω το αμαξι ειναι σε μετρητη καυσαεριων μπορεις να το 'φερεις' πολυ κοντα στην κανονικη του λειτουργια συνηθως. Αλλα τα MAF δεν παιρνουν καθολου χερι.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-03-08, 20:06
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Eγω το εχω καθαρισει με σπρευ για καρπουρατορ......και ειναι ακομα καλα..!!!!
Ο καιρος θα δειξει.χαχαχαχα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.