Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1301  
Παλιά 19-02-11, 19:20
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Εντάξει το φρεσκάρισμα είναι πάντα καλοδεχούμενο τουλάχιστον για μένα. Δηλαδή είναι προτιμότερο να έχουμε ένα αμάξι με καπό γεμάτο αντιαισθητικά stone-chips, που γενικά τα περισσότερα γρήγορα αυτοκίνητα είναι επιρρεπή σε αυτά? Εκεί που χάνει πολύ ένα όχημα είναι όταν γίνεται αλλαγή χρώματος αλλά όχι ολική, του στιλ ανοίγω την πόρτα και μέσα βλέπω άλλο χρώμα, ή όταν βάφεται ένα αμάξι με χρώμα εκτός παλέτας του κατασκευαστή του.
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
  #1302  
Παλιά 19-02-11, 19:27
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντάξει το φρεσκάρισμα είναι πάντα καλοδεχούμενο τουλάχιστον για μένα. Δηλαδή είναι προτιμότερο να έχουμε ένα αμάξι με καπό γεμάτο αντιαισθητικά stone-chips, που γενικά τα περισσότερα γρήγορα αυτοκίνητα είναι επιρρεπή σε αυτά? Εκεί που χάνει πολύ ένα όχημα είναι όταν γίνεται αλλαγή χρώματος αλλά όχι ολική, του στιλ ανοίγω την πόρτα και μέσα βλέπω άλλο χρώμα, ή όταν βάφεται ένα αμάξι με χρώμα εκτός παλέτας του κατασκευαστή του.
Σαν τα κλεμμενα χαχαχα
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #1303  
Παλιά 19-02-11, 19:43
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVERGET Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκεί που χάνει πολύ ένα όχημα είναι όταν γίνεται αλλαγή χρώματος αλλά όχι ολική, του στιλ ανοίγω την πόρτα και μέσα βλέπω άλλο χρώμα, ή όταν βάφεται ένα αμάξι με χρώμα εκτός παλέτας του κατασκευαστή του.
Σκέψου τώρα εσύ να σου πώ πουλάω sport evo 70K απλά ρε φίλε είναι φούξια!!!
Θα με γιαουρτώσεις ή δεν θα με γιαουρτώσεις...?
Α και αν με γιαουρτώσεις μπορεί να πέσουν και στο sport evo το οποίο θα γίνει άσπρο και μετά θα βγαίνεις και θα λες ότι έχεις το 3ο στον κόσμο sport evo λευκό και είναι super συλλεκτικό και το πουλάς 300Κ!!
ΕΛΕΟΣ!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #1304  
Παλιά 19-02-11, 20:00
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
....
Απλοϊκα το αντιληφθηκα εγω

Δεν ξερω αν υπαρχουν αγραφοι 'κανονες' για αυτοκινητα, αλλα απο την στιγμη που ξαναβαφτηκε ακομα και στο ιδιο χρωμα, εχει πειραχθει και θα πρεπει να χασει καποια αξια, απλα.
Στο παραδειγμα σου αν ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ οτι εχει γινει ΑΚΡΙΒΩΣ η ΙΔΙΑ δουλεια απο το ΙΔΙΟ ατομο, και τα αυτοκινητα βρισκονται ΑΚΡΙΒΩΣ στην ιδια κατασταση, οχι δεν πρεπει να εχουν διαφορες στην τιμη, αφου εχουν πειραχθει αμφοτερα.

Real life η τιμη περα απο χιλιομετρα κτλ θα καθοριζοταν και απο ποιον και πως εγινε η δουλεια, γιατι αλλη δουλεια κανει ο μαστρομητσος με τα γυαλοχαρτα (ακραιο παραδειγμα), και αλλη το κεντρο ξερω γω στην αγγλια που θα το βουτηξει ολοκληρο σε οξυ και μετα θα το βουτηξει σε φωσφωρο για προστασια, και δεν ξερω και γω τι.

Τωρα αν ειναι τοσο παρταλι ωστε να χρειαστει ΒΑΨΙΜΟ, προφανως η αξια του δεν ειναι υψηλη ετσι και αλλιως, οποτε λιγη σημασια εχει.
Αλλα ας πουμε, αγοραζουμε ενα ε30 μ3 σπορτ εβο κοκκινο απειραχτο με νορμαλ χιλιομετρα, και το κανουμε μαυρο, εσυ θα το αγοραζες στην ιδια τιμη? Εγω οχι παντως. Γιατι πιο πολυ εμπιστευομαι το εργοστασιο, παρα τον οποιονδηποτε που μπορει να εκανε την δουλεια.

Παρακαλω ας πει και κανενας αλλος την γνωμη του. Αυτα που γραφω εγω και φυσικα ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ εκτιμησεις, που βασιζονται σε αντιστοιχα παραδειγματα εκτιμησης αξιας απο αλλου ειδους ακριβα συλλεκτικα αντικειμενα
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #1305  
Παλιά 19-02-11, 20:02
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ούτε και εγώ θα αγόραζα Μ3 Ε30 sport evo από κόκκινο σε μαύρο στην ίδια τιμή που θα ήταν κάποιο μαμίσιο sport evo!!
Όσο καλή δουλειά και να είχε γίνει..
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stef : 19-02-11 στις 20:08
Απάντηση με παράθεση
  #1306  
Παλιά 19-02-11, 20:03
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Enema Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλοϊκα το αντιληφθηκα εγω

Δεν ξερω αν υπαρχουν αγραφοι 'κανονες' για αυτοκινητα, αλλα απο την στιγμη που ξαναβαφτηκε ακομα και στο ιδιο χρωμα, εχει πειραχθει και θα πρεπει να χασει καποια αξια, απλα.
Στο παραδειγμα σου αν ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ οτι εχει γινει ΑΚΡΙΒΩΣ η ΙΔΙΑ δουλεια απο το ΙΔΙΟ ατομο, και τα αυτοκινητα βρισκονται ΑΚΡΙΒΩΣ στην ιδια κατασταση, οχι δεν πρεπει να εχουν διαφορες στην τιμη, αφου εχουν πειραχθει αμφοτερα.

Real life η τιμη περα απο χιλιομετρα κτλ θα καθοριζοταν και απο ποιον και πως εγινε η δουλεια, γιατι αλλη δουλεια κανει ο μαστρομητσος με τα γυαλοχαρτα (ακραιο παραδειγμα), και αλλη το κεντρο ξερω γω στην αγγλια που θα το βουτηξει ολοκληρο σε οξυ και μετα θα το βουτηξει σε φωσφωρο για προστασια, και δεν ξερω και γω τι.

Τωρα αν ειναι τοσο παρταλι ωστε να χρειαστει ΒΑΨΙΜΟ, προφανως η αξια του δεν ειναι υψηλη ετσι και αλλιως, οποτε λιγη σημασια εχει.
Αλλα ας πουμε, αγοραζουμε ενα ε30 μ3 σπορτ εβο κοκκινο απειραχτο με νορμαλ χιλιομετρα, και το κανουμε μαυρο, εσυ θα το αγοραζες στην ιδια τιμη? Εγω οχι παντως. Γιατι πιο πολυ εμπιστευομαι το εργοστασιο, παρα τον οποιονδηποτε που μπορει να εκανε την δουλεια.

Παρακαλω ας πει και κανενας αλλος την γνωμη του. Αυτα που γραφω εγω και φυσικα ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ εκτιμησεις, που βασιζονται σε αντιστοιχα παραδειγματα εκτιμησης αξιας απο αλλου ειδους ακριβα συλλεκτικα αντικειμενα
Επομενως το ιδιο λεμε (αφου, το ξανατονιζω, αν και εσυ το επιασες οτι στο παραδειγμα που εφερα ειναι και τα δυο ξαναβαμμενα, εννοειται πως δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα σε καποιο βαμμενο και καποιο εργοστασιακο )

Και ενα αστειακι: Στην Ελλαδα θα το εκανε ο μαστρο-μητσος, και στην Αγγλια ο... Baz.. Ή o Kev
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E36 RULES!! : 19-02-11 στις 20:06
Απάντηση με παράθεση
  #1307  
Παλιά 19-02-11, 20:10
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Για να το θέσω και αλλιώς
Όταν πληρώνω 70Κ για "original" sport evo έχω απαιτήσεις...
Δεν παίρνω σαπάκι απο τον ΟΔΔΥ όπου με 10Κ restoring το έχω κάνει ένα άκρως ικανοποιητικό στο μάτι Μ3 Ε30....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #1308  
Παλιά 19-02-11, 20:12
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να το θέσω και αλλιώς
Όταν πληρώνω 70Κ για "original" sport evo έχω απαιτήσεις...
Δεν παίρνω σαπάκι απο τον ΟΔΔΥ όπου με 10Κ restoring το έχω κάνει ένα άκρως ικανοποιητικό στο μάτι Μ3 Ε30....
H λέξη-κλειδί νομιζω
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #1309  
Παλιά 19-02-11, 20:25
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ενα αστειακι: Στην Ελλαδα θα το εκανε ο μαστρο-μητσος, και στην Αγγλια ο... Baz.. Ή o Kev
Που μετα θα πηγαινε στην pub για να γινει λιωμα
(καλα και οι αγγλοι φουλ τρελαρες)
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #1310  
Παλιά 19-02-11, 23:04
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
P.S Εχω εντοπισει cabrio σασι Μ3 Ε30 σε ενα φανοποιο στην Ν.Αττικη...μετατροπη σχεδον σιγουρο μιας και δεν προσεγγισα για να εξακριβωσω...
Aν εννοείς ένα άσπρο με αεροτομή σε ένα φανοποίο δίπλα στο jumbo της Βάρης το ξέρω και εγώ...είναι πάνω απο ένα χρόνο εκεί...τώρα για να έχει αεροτομή το cabrio φαντάσου τι πατέντα θα είναι αυτό το αμάξι
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.