Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 27-11-07, 20:00
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Aπορώ που είδατε τρελούς εξοπλισμούς σε μικρά BMW στη Γερμανία. Αυτή η συζήτηση δεν γίνεται γενικά για εισαγωγή αυτοκινήτου από Γερμανία, αλλά για συγκεκριμένο μοντέλο. Πριν ένα μήνα και εγώ για το ίδιο μοντέλο έψαχνα εκεί, 316ti. Απορώ που τα είδαν κάποιοι τα υπερεξοπλισμένα compact στη Γερμανία. Σπάνια έχουν κλίμα, σπάνια έχουν σπορ τιμόνι, και πολλά δεν έχουν καν ραδιοcd. Αν θες να πάρεις υπερεξοπλισμένη compact θα πρέπει να ανέβεις πολύ σε τιμή. Επίσης οι Γερμανοί ΔΕΝ είναι τέλοιοι, και αυτοί κατεβάζουν τα χιλιόμετρα, και αυτοί πουλάνε τρακαρισμένα αυτοκίνητα. Απλά κάποιοι το λένε, κάποιοι όχι. Το θέμα είναι να μην βασίζεσαι σε αυτά που θα σου πουν αλλά να μπορείς να το δεις μόνος σου.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 27-11-07, 20:11
Το avatar του χρήστη kenz
kenz Ο χρήστης kenz δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2007
Μηνύματα: 118
kenz is on a distinguished road
Question Off topic

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Snoopy Εμφάνιση μηνυμάτων
πλήρης εξοπλισμός = τρελλό κοστος εκτελωνισμού.,
Μηπως τυχον γνωριζει καποιος ή ξερει καποιο λινκ για τον πινακα εκτελωνισμου με τις αναλογιες του σε σχεση με των εξοπλισμο του?
__________________
KenZ Tasos E30 Salonika City , Kalamaria.
===========================
...Επισκεφθείτε το κανάλι μου. ===> kenztasos channel.
.........Fun . . . is not a straight line !
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 27-11-07, 20:12
Το avatar του χρήστη DINOSAROS
DINOSAROS Ο χρήστης DINOSAROS δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-01-2007
Μηνύματα: 95
DINOSAROS is on a distinguished road
ΔΕΝ μιλησε κανενας για υπερεξοπλισμο(απορω που το ειδες αυτο)αλλα οτι σχεδον τα περισσοτερα αυτοκινητα ειναι εξοπλισμενα με την εκδοση κομφορτ που περιλαμβανει αισθητηρες παρκ.,δερματινο τιμονι και λεβιε,κλιματισμο και καποια αλλα πραγματα που δεν θυμαμαι τωρα να σου πω
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 27-11-07, 20:16
Το avatar του χρήστη drohos
drohos Ο χρήστης drohos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 267
drohos is on a distinguished road
το δικό μας e46 compact 316τι,είναι γερμανίας και έχει,κλίμα,radio cd,τριάκτινο τιμόνι πολλαπλών λειτουργιών,pdc,τεμπέλη,ντουλαπάκια με συρόμενα καλύμματα,αισθητήρες φώτων και υαλοκαθαριστήρων,αλλα δεν το πήραμε και φτηνά,πάντως και ελληνικά βρίσκεις με τόσα extra όπως βρίσκεις και γερμανικά χωρίς extra,το θέμα είναι πως το είχε παραγγείλει ο πρώτος ιδιοκτητης
__________________
http://img517.imageshack.us/img517/930/clipboardvp6.jpg
The Joy of driving in compact size
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 27-11-07, 20:22
Το avatar του χρήστη vasilis-E36
vasilis-E36 Ο χρήστης vasilis-E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2004
Μηνύματα: 334
vasilis-E36 is on a distinguished road
όποιος ασχοληθεί με μαντράδες το σίγουρο είναι οτι κατα μεγάλο ποσοστό θα φάει το κεφάλι του.Είτε του φέρει εισαγωγής είτε ντόπιο.Οποιος θέλει απο Γερμανία πάει κ φέρνει ένα για την πάρτυ του.Το καλό αυτοκίνητο φαίνεται κακά τα ψέμματα.Όσο για εξοπλισμους στη Γερμανία είναι μεγάλο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 27-11-07, 20:53
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
εγώ πάντως έχω να κάνω μια πιο ακραία πρόταση.
Μη πάρεις compact E 46
Πάρε Ε 46 coupe. Εχει πολλά καλά στηυν Ελλάδα

Μη βαράτε ρεεεεεε
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-11-07, 20:55
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DoctorAbo Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ πάντως έχω να κάνω μια πιο ακραία πρόταση.
Μη πάρεις compact E 46
Πάρε Ε 46 coupe. Εχει πολλά καλά στηυν Ελλάδα

Μη βαράτε ρεεεεεε
Πολύ σωστά σκέφτεσαι, και εγώ έτσι σκέφτηκα πριν λίγο καιρό, μέχρι που είδα οτί ένα καλό Coupe 16V 2002 (από τα πρώτα) κάνει 5000 ευρώ παραπάνω από ένα 2004 Compact sports...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 27-11-07, 21:05
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Γνωστός μου πήγε πριν 2 χρόνια Γερμανία και έφερε Ε46-316 1800cc facelift, το πήρε 16.000 ευρώ από μεγάλη μάντρα BMW authorized dealer και μαζί με γνωστό του εκτελωνιστή στην Κέρκυρα, του πήγε συνολικά περίπου στα 19.500 ευρώ, αν θυμάμαι καλά.

Πριν φύγει για Γερμανία, πήρε μια γνώμη σπό το http://www.mobile.de/home/index.html?lang=en , ήξερε σε ποια πόλη θα πάει (π.χ. Φρανκφούρτη), έβαλε τον ταχυδρομικό κώδικα της πόλης (60314) και του έβγαλε όσα αυτοκίνητα έχουν δημοσιευτεί , έγραψε τις μάντρες, έκανε το ίδιο και σε 2 προάστια τριγύρω, και έφυγε γνωρίζοντας που θα πάει και τι θα δει.

Τελικά βρήκε από authorized dealer με πανευρωπαική εγγύηση και το χτύπησε. Φυσικά γύρισε οδηγώντας το, η τέλεια απόλαυση !
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 27-11-07, 21:57
Το avatar του χρήστη propeller
propeller Ο χρήστης propeller δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Μηνύματα: 333
propeller is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefos Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχοντας αγοράσει το αυτοκίνητο μου απο Γερμανία να προσθέσω ότι η διαφορά τιμής από Ελλάδα δεν υπερβαίνει τα 2.000-4.000 ευρώ, ωστόσο ο εξοπλισμός που έχουν τα αυτοκίνητα εκεί δεν έχει καμία σχέση με αυτόν στην χώρα μας. Η πλειονότητα των ελληνικών compact ειναι φτωχά εξοπλισμένα.

Υ.Γ. Το δικό μου είχε πλήρες βιβλίο σέρβις από την εκέι αντιπροσωπία..
επαυξανω κ λεω οτι με τον αριθμο πλαισιου πας σε οποιαδηποτε αντιπροσωπεια κ σε 5 λεπτα εχεις στο χερι σου ολο το ιστορικο του αμαξιου απο την ωρα/μερα που παραχθηκε.
να πω κ κατι αλλο: το αμαξι στην γερμανια θα εχει κανει χλμ πανω σε χαλι, και στην ελλαδα πανω σε ορυγματα
μετραει κ αυτο νομιζω
__________________

ετσι ξεκινησαν ολα...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 27-11-07, 22:00
Το avatar του χρήστη propeller
propeller Ο χρήστης propeller δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2004
Μηνύματα: 333
propeller is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Aπορώ που είδατε τρελούς εξοπλισμούς σε μικρά BMW στη Γερμανία. Αυτή η συζήτηση δεν γίνεται γενικά για εισαγωγή αυτοκινήτου από Γερμανία, αλλά για συγκεκριμένο μοντέλο. Πριν ένα μήνα και εγώ για το ίδιο μοντέλο έψαχνα εκεί, 316ti. Απορώ που τα είδαν κάποιοι τα υπερεξοπλισμένα compact στη Γερμανία. Σπάνια έχουν κλίμα, σπάνια έχουν σπορ τιμόνι, και πολλά δεν έχουν καν ραδιοcd. Αν θες να πάρεις υπερεξοπλισμένη compact θα πρέπει να ανέβεις πολύ σε τιμή. Επίσης οι Γερμανοί ΔΕΝ είναι τέλοιοι, και αυτοί κατεβάζουν τα χιλιόμετρα, και αυτοί πουλάνε τρακαρισμένα αυτοκίνητα. Απλά κάποιοι το λένε, κάποιοι όχι. Το θέμα είναι να μην βασίζεσαι σε αυτά που θα σου πουν αλλά να μπορείς να το δεις μόνος σου.
καλα....
ερωτηση:ποσα Μ-Pack εχουν πουληθει στην ελλαδα κ ποσα στη γερμανια???
αυτος δεν ειναι εξοπλισμος???
δεν υπαρχει πανακεια κ μαγικες συνταγες.....απλα ψαχνεις κ ξαναψαχνεις μεχρι να βρεις

σε αλητεια παντως δεν μας φτανει κανεις.....στον κοσμο ολο
__________________

ετσι ξεκινησαν ολα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.