Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #2001  
Παλιά 05-06-11, 13:11
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Γιάννη ομολογώ πως φίλε (χωρίς να σε ξέρω, και σε παρακαλώ μην παρεξηγηθείς) αλλά ώρες ώρες καταντάς ΠΑΡΑ πολύ κουραστικός και σκέφτομαι αν πραγματικά αξίζει το όλο θέμα για ένα Μ3 Ε30.

ΟΦΕΙΛΩ όμως να σεβαστώ το πάθος και τη συγκέντρωσή σου στο στόχο για την εύρεση ενός ΚΑΘΑΡΟΥ και σύμφωνου με τα δικά σου στάνταρ όχημα. Μακάρι να είχα αυτή την προσήλωση σου εγώ σε άλλα πιο φλέγοντα δικά μου θέματα.

Εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά, αν και βλέποντας το πόσο μίζερος (με την καλή έννοια) είσαι, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η εύρεση του σωστού Μ3 ΔΕΝ είναι ούτε θέμα τύχης ούτε ευχής. Μπράβο λοιπόν.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #2002  
Παλιά 05-06-11, 13:27
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιάννη ομολογώ πως φίλε (χωρίς να σε ξέρω, και σε παρακαλώ μην παρεξηγηθείς) αλλά ώρες ώρες καταντάς ΠΑΡΑ πολύ κουραστικός και σκέφτομαι αν πραγματικά αξίζει το όλο θέμα για ένα Μ3 Ε30.
ΟΦΕΙΛΩ όμως να σεβαστώ το πάθος και τη συγκέντρωσή σου στο στόχο για την εύρεση ενός ΚΑΘΑΡΟΥ και σύμφωνου με τα δικά σου στάνταρ όχημα. Μακάρι να είχα αυτή την προσήλωση σου εγώ σε άλλα πιο φλέγοντα δικά μου θέματα.

Εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά, αν και βλέποντας το πόσο μίζερος (με την καλή έννοια) είσαι, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η εύρεση του σωστού Μ3 ΔΕΝ είναι ούτε θέμα τύχης ούτε ευχής. Μπράβο λοιπόν.
Aπο αυτο το post σε εκτιμησα ακομα πιο πολυ Λευτερη και ας μην εχουμε βρεθει μεχρι τωρα απο κοντα.Ετσι περιμενω να μιλανε οι φιλοι (κυριως οι ανδρες) μεαξυ τους και οχι με πισωμαχαιρωματα κτλ.

Το εχω κουρασει το θεμα αλλα για εμενα δεν ειναι απλα μια Μ3-Ε30 αλλα η αποκτηση της κλεινει εναν κυκλο (απο κοντα αυτα).

Το καταλαβαινω αυτο που λες (για το αν αξιζει τον κοπο σαν αμαξι κτλ) αλλα για εμενα (και για ελαχιστους ακομα) αξιζει παρα πολυ και εξαλλου δεν νομιζω οτι πολλοι θα πουλαγανε Μ3 Ε46 για μια Μ3 Ε30,αυτο απο μονο του λεει πολλα νομιζω για τον χαρακτηρα μου (ακομπλεξαριστος εντελως σε σημειο αηδιας) με πραγματικη αγαπη για την BMW.

Ευχαριστω για τη βοηθεια ολους,υπομονη λιγο ακομα μονο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2003  
Παλιά 05-06-11, 15:45
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
@lunatic
δεν ξερω αν κανω λάθος απ τα λιγα που διαβασα και χωρις να νομισεις οτι σου την λέω (συζητηση κανουμε)...
Πουλησες ενα γνησιο Μ3 Ε46, εψαξες ολη την Ελλαδα, για να αγοράσεις ενα αμαξι μετατροπή ?

Εαν αυτό κατάλαβα (γιατι δεν καθησα να διαβασω 200 σελίδες), και χωρίς να ξέρω τις νομοθεσίες, τις τιμές και τους δασμους σε περιπτωση που εφερνες ενα απο εξωτερικό, νομιζω το σκεπτικό σου ειναι λάνθασμένο .

Στο γραφω πολύ φιλικά και χωρις στην ουσία να μου πέφτει λόγος.
Απάντηση με παράθεση
  #2004  
Παλιά 05-06-11, 17:23
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Wink ............

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
@lunatic
δεν ξερω αν κανω λάθος απ τα λιγα που διαβασα και χωρις να νομισεις οτι σου την λέω (συζητηση κανουμε)...
Πουλησες ενα γνησιο Μ3 Ε46, εψαξες ολη την Ελλαδα, για να αγοράσεις ενα αμαξι μετατροπή ?

Εαν αυτό κατάλαβα (γιατι δεν καθησα να διαβασω 200 σελίδες), και χωρίς να ξέρω τις νομοθεσίες, τις τιμές και τους δασμους σε περιπτωση που εφερνες ενα απο εξωτερικό, νομιζω το σκεπτικό σου ειναι λάνθασμένο .

Στο γραφω πολύ φιλικά και χωρις στην ουσία να μου πέφτει λόγος.
Ναι ρε δεν παρεξηγω καποιον.Δεν ειναι ακριβως ετσι,απλα το αμαξι ειναι αψογο (κατεμε) και θα ακολουθησει και δευτερο Μ3 Ε30 με ξενα νουμερα ή εισαγωγη στην 30-ετια.

Εδωσα την Μ3 Ε46 αλλα επωφελουμαι απο την αγορα τωρα του Μ3 Ε30 και μου μενει και ενα σεβαστο ποσο μετρητων στην τσεπη.Οπως εγραψα πιο πανω,το ενα θα ειναι το καθημερινο μου και για track-days και το αλλο θα ειναι garage queen με ξενα νουμερα πιθανοτατα αν αλλαξει κατι στον νομο περι εισαγωγης ιστορικων αυτοκινητων οπως εγινε πριν λιγα χρονια.

Πηρα αυτη την αποφαση γιατι δεν αξιζει να παρω γνησιο σακατεμενο μονο για τα νουμερα και να το χρυσοπληρωσω και ατρακαριστο+γνησιο βρισκω μονο απεξω και σε λογικη τιμη το οποιο ομως δεν εισαγεται στην Ελλαδα και αμεσως γινεται ασυμφορο.

Μην ξεχναμε οτι μια ανακατσκευη ενος γνησιου με πολυ σκουρια ή τρακαρισμα σε τί διαφερει απο μια μετατροπη?Ασε που εχω τρελο κολλημα με αλλαγμενα ραμφη+θολους (οπως βρηκα 2 γνησια εδω στην Ελλαδα) ενω αυτο που εβαλα στο ματι ειναι ολοισιο.

Ξεκολλατε ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΣ,μιλατε ελευθερα θελω να ακουω τη γνωμη σας.....ειστε διαδικτυακα φιλαρακια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2005  
Παλιά 05-06-11, 18:24
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Smile

Χαιρομαι που δεν παρηξηγας.
Ειμαι ο πλεον ακατάλληλος ανθρωπος να σου πω ακριβως τι θα εκανα στην θεση σου μιας και δεν εχω ιδέα της νομοθεσίας στην Ελλάδα.
Δεν εχω καν ιδέα σε τι τιμές ειναι τα γνησια Μ3 Ε30 στην Ελλαδα και ποση διαφορα εχουν απ τις μετατροπές.

Ομως, μιας και ειχες γραψει πριν μέρες οτι εχεις στενη σχεση με την Κυπρο, θα μπορουσες με τα χρηματα που πουλησες το Ε46 να εχεις ενα αμαξι εισαγωγη απ την Αγγλια με κυπριακες πινακιδες γνησιο,τζαμι, να σου εμεναν και ρεστα. Δεν ξερω γιατι δεν κανεις την κινηση (ισως γιατι δεν διαβασα ολα τα ποστ).

Ειμαι της αποψης οτι ενα γνησιο αμαξι δεν παιζει ρόλο τι πινακιδα έχει. Και απ την στιγμη που εδω και τοσα χρονια το εχεις ονειρο ενα αμαξι σαν και αυτό, πρεπει πιστευω να πάρεις ενα γνησιο και να ξεμπερδευεις.

Τεσπα, σου ευχομαι οτι καλυτερο και να το χαρεις οσο του αξιζει.
Απάντηση με παράθεση
  #2006  
Παλιά 05-06-11, 20:24
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Δεν είναι κακή η επιλογή σου Γιάννη
Γιατί δεν προχωράς από τώρα στην αγορά του original M3 σε άψοφη κατάσταση κ να το έχεις στην κατοχή σου κανονικά, απλά να το έχεις γκαράζ και μετά τπ 2016 καλώς εχόντων των πραγμάτων να το βγάλεις με πινακίδες ΕΛΠΑ?
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #2007  
Παλιά 05-06-11, 20:46
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Φθάνει επιτέλους η ώρα που θα βάλεις την πρώτη κάτω?

Περιμένω νέα!!!

Πάντως όσο πιο πολύ καθυστερείς την αγορά από το εξωτερικό, τόσο θα αυξάνονται οι τιμές μιας και θα μειώνονται τα καλά αυτοκίνητα.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #2008  
Παλιά 05-06-11, 21:10
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Γιάννη πότε φεύγουμε για Αγγλία φίλε...??

http://www.4starclassics.com/bmw-M3-...tion-For-Sale/
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #2009  
Παλιά 05-06-11, 22:09
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Ειμαι και εγω μεγαλος λατρης της bmw αλλα και σε καλο βαθμο -για μενα- γνωστης.
Πιστευω πως ο Γιαννης ειναι ενα ατομο ακομπλεξαριστο και με αυτοκινητιστικη παιδεια.(αληθεια
διαβαζεις 4τροχοι?)Πιστευω πως αξιζε η αναζητηση γιατι ειναι ειναι αναζητηση-ονειρο.
Για εμενα κατεληξες σε καλη επιλογη.Μπραβο σου απο εμενα προσωπικα γιατι εισαι απτους πολυ λιγους που κοιταζουν την αυτοκινηση χωρις εξαρσεις,κομπλεξ και ματαιοδοξιες.........!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2010  
Παλιά 06-06-11, 10:55
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Άντε,κάνε την αγορά να προχωράμε παρακάτω!!!
Είμαι σίγουρος οτι και μετατροπή να είναι,παίζει να το κάνεις καλύτερο από γνήσιο!!!!!.....(το εννοώ και το πιστέυω αυτό!)
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
m3 30

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.