Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-08-11, 09:23
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
Σας ευχαριστώ πολύ παίδες για τις απαντήσεις σας αλλα και πάλι ρωτάω αν κάποιος ξέρει ένα καλο μάστορα να κάνω το δικό μου μπλόκε η αν πουλιέται κάτι τέτοιο.
Και το κόστος φυσικά!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-08-11, 19:40
Το avatar του χρήστη vaspap
vaspap Ο χρήστης vaspap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 546
vaspap is on a distinguished road
εχεις π.μ.
__________________
δεν οδηγω γρηγορα αυτοκινητα.... οδηγω τα αυτοκινητα γρηγορα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-08-11, 22:54
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ πολύ παίδες για τις απαντήσεις σας αλλα και πάλι ρωτάω αν κάποιος ξέρει ένα καλο μάστορα να κάνω το δικό μου μπλόκε η αν πουλιέται κάτι τέτοιο.
Και το κόστος φυσικά!!!
εάν θες κάτι οικονομικό βρες ετοιμο από z, compact η 30αρι μικροκαβούκο κ βάλτο όλα μαζί θα σου στοιχίσει 400-500 ευρω το να μετατρέψεις το δικό σ θα ξεφύγεις αρκετά σε κόστος
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 17-08-11, 01:53
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ πολύ παίδες για τις απαντήσεις σας αλλα και πάλι ρωτάω αν κάποιος ξέρει ένα καλο μάστορα να κάνω το δικό μου μπλόκε η αν πουλιέται κάτι τέτοιο.
Και το κόστος φυσικά!!!
Μα αυτο σου απαντησαμε 3 σελιδες τωρα!(περα απ'τον μαστορα)....θες να ψαχνουμε και τις αγγελιες για σενα?Ή να σου παραγγειλουμε Quaife εμεις?Δεν σε καταλαβαινω.....Δυσκολοι καιροι για πριγκιπες μαστορα...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 17-08-11, 08:57
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
ευχαριστώ πολύ παίδες!
απλά ρωτάω τόσο επίμονα να βρω ένα καλο μάστορα να το φτιάξω η ένα καλο διαφορικό να βάλω γιατί έχω ένα θόρυβο πίσω στο ύψος τον στοφών 3000 με 4000 χιλιάδες στροφές και μονο στην πρώτη δευτερα,σε ανηφόρα ίσως και σε λιγότερεςστροφές αλλα με τις ίδιες σχέσεις ταχυτήτων!
ο θόρυβος που έχω είναι παρόμοιος με πήδημα αλυσίδας σε γρανάζι,όσοι είχατε η έχετε παπάκια θα το ακούσατε δεν μπορεί!
Στη συνεχεια όμως διάβασα ότι παίζει και το ενδεχόμενο κοψίματος σασί και γι'αυτο μπορεί να βγάζει αυτό το θόρυβο .Τo κόψιμο αυτό το κάνουν τα ζετάκια λένε πάνω από το διαφορικό.
Αν έχει τύχη σε κάποιον θα ήθελα να μου πει που ακριβώς να κοιτάξω που κάνει αυτό το κόψιμο η ράγισμα το σασί στα ζετάκια!


ΥΓ MikeT328E36 αν έχεις νευράκια φιλε μου μην απαντάς,εξάλλου δεν σε ρώτησε κανεις proton και δεύτερον εδώ είναι η "ζετακιδες",εσύ να πας στις τριάρες σας να ασχοληθείς.
φυσικά κάνω πλακα ο καθένας μπορεί να απάντηση όπως και όπου θέλει απλά μην γίνεσαι εριστικός δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος.
sorry για το έβρος του μηνύματος παίδες και ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 17-08-11, 10:51
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ πολύ παίδες για τις απαντήσεις σας αλλα και πάλι ρωτάω αν κάποιος ξέρει ένα καλο μάστορα να κάνω το δικό μου μπλόκε η αν πουλιέται κάτι τέτοιο.
Και το κόστος φυσικά!!!
Υπάρχει στη Πάτρα ένας πολύ καλός μάστορας! Ειδικέυται στα MX-5 που έχει βάλει σε άπειρα αλλά γενικά έχει τρομερή εμπειρία στα διαφορικά και κανένας δεν έιχε πρόβλημα μετά την εγκατάσταση... Και εγώ όταν βάλω στο δικό μου(Ζ4) εκεί θα το πάω. Αν θέλεις πες μου να σου στείλω π.μ το όνομα του!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-08-11, 19:27
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
βρήκα ένα μπλόκε στη λάρισα είναι από Ε 30 από Μ με βήμα 3,22 με ποσοστό εμπλοκής 40% και με μεγάλο καβούκι.
εδώ θέλω να ρωτήσω αν μπαίνει στο ζετάκι το μεγάλο καβούκι και πόση διαφορα στροφών θα έχει αυτό το διαφορικό με το υπάρχον που έχει βήμα 3,45.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-08-11, 20:20
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
3.25 φόραγε το Μ3 Ε30.

Η διαφορά στροφών αλλάζει αναλόγως με την ταχύτητα, αλλά θα ήταν μικρή έτσι και αλλιώς (περίπου 150 στροφές διαφορά στις 3000). Αλλά το μεγάλο καβούκι δεν μπαίνει σε εσένα, τουλάχιστον όχι με τον κεντρικό, την βάση και τα ημιαξόνια που έχεις.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-08-11, 21:59
Το avatar του χρήστη vaspap
vaspap Ο χρήστης vaspap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 546
vaspap is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomasz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
βρήκα ένα μπλόκε στη λάρισα είναι από Ε 30 από Μ με βήμα 3,22 με ποσοστό εμπλοκής 40% και με μεγάλο καβούκι.
εδώ θέλω να ρωτήσω αν μπαίνει στο ζετάκι το μεγάλο καβούκι και πόση διαφορα στροφών θα έχει αυτό το διαφορικό με το υπάρχον που έχει βήμα 3,45.
Μικρη διαφορα, θα εχεις οικονομια στο ταξιδι, αλλα θα χασεις λιγο απο τα ξεκινηματα, αν δεν κανεις ταξιδια, βαλε πιο κοντο, θα δεις αλλο αυτοκινητο.
ΠΕΣ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?
ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΞΙΔΙΑ??
ΘΑ DRIFTAΡΗΣ?
ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΛΟΚΕ?
ΒΟΗΘΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΜΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΑΝ ΕΤΣΙ ΑΝ ΑΛΛΙΩΣ ΚΛΠ.
__________________
δεν οδηγω γρηγορα αυτοκινητα.... οδηγω τα αυτοκινητα γρηγορα!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaspap : 18-08-11 στις 22:02
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 18-08-11, 22:17
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
όχι δεν θα ντριφταρω ποτε σε αγώνα μονο σε πλατιές..:P
κάνω πολλά ταξίδια αυτό το καιρό και θέλω λίγο μακρύτερο μιας και δεν με ενδιαφέρουν τα ξεκινήματα!πέρσι να καταλάβεις έκανα 40.000 χιλιόμετρα.
το αμάξι μου το έχω εξάτμιση από χταπόδι και τσιπάκι οποτε δεν νομίζω να με γονατίσει η διαφορα βήματος!
το δικό μου κοπανάει και με την ευκαιρία λέω να βάλω μπλόκε μιας και μπαίνω σε αυτή τι διαδικασία!
πιστεύω να μην το μετανιώσω!
βεβαια αυτό που βρήκα ο φίλος God λέει πως δεν μου κάνει!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.