Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-05-13, 13:17
astraxan Ο χρήστης astraxan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-09-2012
Μηνύματα: 28
astraxan is on a distinguished road
αγορα ε36 καμπριο

εδω και περιπου ενα χρονο ψαχνω για 36αρι καμπριο εχω δει πανω απο 15 αυτοκινητα,
θα ηθελα να μου πειτε ποια σημεια να προσεξω εκτως της κουκουλας και των 3ων μηχανισμων,
εχω διαβασει που και απο το γκουγκλη για θεματα που εχουν αλλα θελω και την γνωμη σας,
τα χρηματα που διαθετω ειναι μεχρι 4 χιλιαρικα, θα ηθελα να εχει φουλ ηλεκτρικη κουκουλα (δηλαδη μοντελο απο 98' και επειτα ?) και μ πακετ, χωρις αλλαγμενο μοτερ ις , δηλαδη οπως εβγαινε με τα 118ι απο το εργοστασιο, βεβαια καποια μοντελα απο αμερικη εωγαιναν και με το ις απο τη μανα τους αλλα αυτα δεν υπαρχουν.
εχω δει πολλα αμαξια και η ευκαιρεια που εχασα μεσα απο τα χερια μου και χτυποιομουν ηταν ενα φεισλιφτ απο την πατρα δηλωμενοι 1.8 με 2.8 μοτερ και αεριο και φουλ κουκουλα με τηλεφωνα μ πακετ στα 2μιση χιλιαρικα !
σημερα πηγα και ειδα αλλο ενα αλλα το ματι μου το περιεργο επεε στους αρμους στην πορτα συνοδηγου που εχανε λιγο σε σχεση με την πορτα οδηγου, και κυριως μου φανηκε "καπως" που το ταμπελακι με τα νουμερα αντι να ειναι πριτσινωμενο στο φτερο αριστερα, ηταν με ταμπλακι αυτοκολλητο στο θολο, κατα τα αλλα το αμαξι με bbs και σχετικα καλη κατασταση, απλα η κουκουλα ηθελε καλιμπραρισμα , εβρισκε το καπακι πισω και βοηθεια στο κλεισιμο...
σαφως και δεν θα ασχοληθω αλλο με το αμαξι γιατι δεν εχω καιρο για τρεχαματα και φτιαξιματα. τα νουμερα τα τσεκαρα στο ριαλ οεμ και μου εωγαλε 4ος του 98 ενω αυτος λεει στην αδεια 6ος του 98 και μου φανηκε οτι ειχε γινει φαναρτζοδουλεια "καλη" στο φτερο και στην πορτα, μηπως ζηταω πολλα θα μου πειτε?
επισεις ειχε και εναν καγκουρε με κοτετσοσιρμα προφυλακτιρα μισω και με ξενερωσε τελειως, το δινει 3300 και δεν πολυαξιζει κατα τη γνωμη μου, το μονο που με εκανε να παω να το δω ηταν οτι "εγραφε" 85κ χιλιομετρα πραγμα λιγο υποπτο.
ξερω οτι για να βρω κατι σιγουρα σωστο πρεπει να ανεβασω το κασε αλλα ψαχνω για ευκαιρεια, δεν βιαζομαι οπως ειπα το παλευω ενα χρονο.
επισεις δεν θελω να εχει πανω απο 150 χιλιαδες χιλιομετρα 'η αν εχει να εχει γινει σωστη συντηριση.
τωρα ακουω εσας, τι με συμβουλευετε γενικα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-05-13, 13:47
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από astraxan Εμφάνιση μηνυμάτων
τα νουμερα τα τσεκαρα στο ριαλ οεμ και μου εωγαλε 4ος του 98 ενω αυτος λεει στην αδεια 6ος του 98
Αυτό δεν σημαίνει τίποτα φίλε μου. 4ο βγήκε από το εργοστάσιο και 6ο πουλήθηκε....μην είσαι υπερβολικός.

Τα 4000 που διαθέτεις μια χαρά είναι για να βρεις ένα καλό κομμάτι.

Για 150000χλμ πραγματικά είναι λίγο οριακά τα πράγματα, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν εκεί έξω κάποια από τα τελευταία μοντέλα. Για να έχεις κάποιες παραπάνω πιθανότητες στο συγκεκριμένο, ψάξε από ιδιώτη.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-05-13, 13:58
astraxan Ο χρήστης astraxan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-09-2012
Μηνύματα: 28
astraxan is on a distinguished road
επισεις μια απορια γιατι σε ολα οσα εχω δει οι ιδιοκτητες τους βαζουν χερι στην κουκουλα και την βοηθουν να διπλωσει και γενικα κατι κανουν? νομιζα οτι απλα πατας κουμπι και τελος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-05-13, 18:09
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Tα 150000 χιλιόμετρα που ζητάς είναι δύσκολα.135000 'εχει το δικό μου που σε όλη του την ''καριέρα'' είναι δεύτερο αμάξι και μοντέλο 99.Ψάχνεις για αυτοκίνητο 15ετίας και θα πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να κάνεις κάποια μαζέματα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-05-13, 18:57
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
αν δεν βιαζεσαι και ηδη ψαχνεις κανα χρονο..κανε κανα 2 χρονια ακομα ερευνα μηπως πετυχεις καμια ευκαιρια.
οπως ειπες εχασες την ευκαιρια...απο το πολυ ψειρισμα .
αμαξι 15ετιας...χωρις να θελει εντελως τιποτα με λιγα χιλιομετρα ,χωρις βαψιματα και τζαμπα...πολυ απλα δεν θα βρεις..
βρες αυτο που σου κανει το κλικ...και φερτο στα μετρα σου..με τρεχαματα και φτιαξιματα....αλλιως βολεψου με οτι εχεις...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-05-13, 01:31
astraxan Ο χρήστης astraxan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-09-2012
Μηνύματα: 28
astraxan is on a distinguished road
κατι βρηκα.. θα το δειτε.....
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 10-05-13, 01:31
astraxan Ο χρήστης astraxan δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-09-2012
Μηνύματα: 28
astraxan is on a distinguished road
υπαρχει τροπος να δουμε αν ειναι πειραγμενα τα κμ ?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-05-13, 01:49
kefalismos Ο χρήστης kefalismos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2008
Μηνύματα: 263
kefalismos will become famous soon enough
Μην κοιτάς χιλιόμετρα . Δε κοιτάς χιλιόμετρα σε αμάξι 15 ετών . Κατάσταση κοιτάς , έξτρα και συντήρηση .
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-05-13, 06:46
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από astraxan Εμφάνιση μηνυμάτων
επισεις μια απορια γιατι σε ολα οσα εχω δει οι ιδιοκτητες τους βαζουν χερι στην κουκουλα και την βοηθουν να διπλωσει και γενικα κατι κανουν? νομιζα οτι απλα πατας κουμπι και τελος
Στο δικό μου ,οταν ακομη ειχα ε36 καμπριο, και ηταν δωδεκα ετων, ειχα ριξει περιπου στο χιαλιαρικο σε συντηρηση στην κουκουλα για να δουλευει οπως περιγραφεις, πατωντας απλα ενα κουμπι...Γενικοτερα η κουκουλα της Ε36 ειναι πρωτης γενιας,με ντιζες και ιμαντες ,γεγονος που την καθιστα σχετικα ευαισθητη και οι πληρως ηλεκτρικες, με τα τρια μοτερ ειναι ακομη πιο σπανιες.. αν τωρα σε ολο αυτο υπαρχει και ενα γερο τρακαρισμα στην πισω μερια , πλεκει το πραγμα παρα πολυ... γενικως ομως ,ολα φτιαχνουν αλλα θελουν χρημα και χρονο....
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.