Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-07-04, 00:28
ThinkFast
Guest
 
Μηνύματα: n/a
more hp

θα ανοίξω ένα θέμα για να έχουμε κάτι να συζητήσουμε και να μου λυθούνε και εμένα κάτι απορίες ....πρόσφατα βρήκα ένα μοτέρ απο 325 (στα 190hp περίπου άμα δε κάνω λάθος) και μου είπαν ότι μπαίνει στην 316 Ε36...τιμή στις 3000 ευρώ΄.....αξίζει να κάνω μια τέτοια αγορά ή να περιμένω μήπως βρω απο Μ3?Και κάτι άλλο....έχω βάλει μια εξάτμιση Beda....την ξέρει κανένας ή εκανα μλκ ? αν ναι δινει καθόλου hp?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-07-04, 09:23
Το avatar του χρήστη STAIO-CI
STAIO-CI Ο χρήστης STAIO-CI δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-06-2004
Μηνύματα: 63
STAIO-CI is on a distinguished road
Thumbs up

Φιλε μου αλλο το 325 και αλλο το Μ3 (190 με 321 αλογα εχουν διαφορα ). Και χρηματικα αλλα και ποιοτικα . Σκεψου τι θελεις να κανεις με το αυτοκινητο σου πρωτα και μετα προχωρα . Οσο για την εξατμιση , το μονο που σου προσφερει στην κατηγορια των 1600ων cc ειναι λιγη ροπη παραπανω , ελαχιστη ιποδυναμη και αρκετο θορυβο . Για να καταλαβεις διαφορα απο μια εξατμιση θελει κυβικα . Αυτη ειναι η γνωμη μου !!! Προχωρα ομως κανε την εξελιξη στο αυτοκινητο σου , ειναι καλο να βελτιωνουμε τα αυτοκινητα μας , σωστα ομως!!!
__________________
PLEASE GOD GIVE ME HORSE POWER !!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-07-04, 09:51
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Έχω αρκετά καλή εμπειρία από 325i Ε36 και μπορώ να σου που ότι το αμάξι πάει πολύ καλά! Εντάξει, το Μ3 πάει καλύτερα. Έχεις βρει μόνο μοτέρ ή όλα τα μηχανικά; Θεωρώ απαραίτητο κάθε μετατροπή να περιλαμβάνει όλα τα μηχανικά! Εγώ θα πρότεινα στην επιλογή σου να συμπεριλάβεις και την εμπειρία που έχεις από πολύ δυνατά αμάξια με πίσω κίνηση. Αν δεν έχεις τέτοια εμπειρία η επιλογή σου είναι με κλειστά μάτια το 325 μια και θα αποτελέσει πολύ καλό σχολείο πριν από ένα Μ3, το οποίο θέλει περισσότερη εμπειρία και σύνεση!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-07-04, 10:33
Το avatar του χρήστη jnakats
jnakats Ο χρήστης jnakats δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 9
jnakats is on a distinguished road
Και να ξερεις αμα αποφασισεις να βαλεις μοτερ Μ3 πρεπει να αλλαξεις και το διαφορικο και το σασμαν και τις αναρτησεις και τα ελατηρια.Αυτα τα λιγα.Γι΄αυτο μαζεψε σιγα σιγα λευτακια και αγορασε το ετοιμο.Αυτη ειναι η γνωμη μου οτι ειναι να παρεισ να το παρεισ ετοιμο.
__________________
DEEP DOWN AND DIRTY
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-07-04, 10:38
Το avatar του χρήστη Dark_Niaou
Dark_Niaou Ο χρήστης Dark_Niaou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 3.515
Dark_Niaou has a spectacular aura aboutDark_Niaou has a spectacular aura about
καλημερα

Φίλε μην κάνεις το ίδιο λάθος που έκανα και εγώ... Εγώ είχα το 2.2 και έβαλα το 3λιτρο.... ΛΑΘΟΣ!! Επρεπε να το κάνω Μ3 απευθείας γιατί το συνηθίζεις και πάλι δεν μένεις ευχαριστημένος... Ασε που θα χάσεις και πολλά ευρουλίνια αλλά και αξιοπιστία....
__________________


E46 330ci cabrio

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-07-04, 10:51
Το avatar του χρήστη M5-Matzos
M5-Matzos Ο χρήστης M5-Matzos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Μηνύματα: 139
M5-Matzos is on a distinguished road
οpinion

Η γνώμη μου είναι να βάλεις το Μ3 γιατί είναι άλλου είδους ταραχή Πάντως και το 325 πάει καλά.
__________________
Dear Lord why my M5 has been crashed ?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-08-04, 12:53
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Βασικά όπως λέει και ο φίλος staio-ci πρέπει να αποφασίσεις τι ακριβώς θέλεις από το αυτοκίνητό σου. Το 325 είναι ένα πολύ καλό αυτοκίνητο αλλά το Μ3 είναι πραγματικά αλλού. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση μεταξύ των δύο αλλά το ίδιο συμβαίνει και με το κόστος συντήρησης.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 02-08-04, 14:11
ThinkFast
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Βασικά πρέπει να κάνω κάποια μετατροπή αλλα από ότι διάβασα πρέπει να το κάνω με την σωστή σειρά (η οποία είναι ? + κοστος στο περίπου?) και σχετικά με το 325 ή Μ3 θα προσπαθήσω να συγκρίνω τιμές και βλέπουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-08-04, 19:51
Το avatar του χρήστη compact
compact Ο χρήστης compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 821
compact will become famous soon enough
3000?

παντως 3000 ευρο ειναι καλα λεφτα ,αν δεν εχει 170000χλμ.
__________________
τρελο stock out στο
www.racemodels.gr με φανταστικες τιμες στα bmwakia!!(Kων/νος)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-08-04, 09:58
NIKOS318 Ο χρήστης NIKOS318 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-08-2004
Μηνύματα: 15
NIKOS318 is on a distinguished road
Lightbulb ΜΟΤΕΡ

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑ ΜΟΤΕΡ Μ3?
ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.