Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-09-09, 18:28
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρει κανείς αν η general union ή η general trust έχουν σχέση με τη generali?
Δεν έχουν σχέση...
Η Generali είναι πολύ μεγάλη (διεθνώς) Ιταλική ασφαλιστική.
Οι άλλες δύο - αν το θυμάμαι με ακρίβεια - είναι μικρές εταιρίες που είχαν αγοραστεί από την Aσπίς - Πρόνοια και ανήκαν στον όμιλό της.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-09-09, 18:38
Το avatar του χρήστη daglas
daglas Ο χρήστης daglas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-03-2007
Μηνύματα: 591
daglas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχουν σχέση...
Η Generali είναι πολύ μεγάλη (διεθνώς) Ιταλική ασφαλιστική.
Οι άλλες δύο - αν το θυμάμαι με ακρίβεια - είναι μικρές εταιρίες που είχαν αγοραστεί από την Aσπίς - Πρόνοια και ανήκαν στον όμιλό της.
H Generali ειναι απο τις πιο αξιοπιστες ασφαλιστικες εταιριες , μην φοβασαι . Οσοι ειχαν συμβολαιο με τις εταιριες που εκλεισαν να ζητησουν -απαιτησουν απο τον ασφαλιστη τους να τους καλυψει χωρις καποιο κοστος σε αλλη εταιρια !
Μην ξεχνατε οσοι εχετε καλυψη ολικης -μερικης κλοπης οτι το επικουρικο δεν το καλυπτει , αλλαγη λοιπον αμεσα σε αλλη ασφαλιστικη !
__________________

Ελεύθερος δεν είναι όποιος κάνει ότι θέλει, αλλά όποιος ξέρει τι θέλει.
Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του , ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-09-09, 18:41
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
ευχαριστώ παιδιά
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-09-09, 19:56
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
ο κοσμος του χε τουμπανο ...και εμεις κρυφο καμαρι!! ολοι το γνωριζανε εδω και καιρο ...και κανεις δεν ανακοινωνε τιποτα, ουτε λαμβανε μετρα...καμια προστασια του ανημερωτου πολιτη...δυστηχως στο ελλαδισταν καμια προνοια απο την πολιτεια..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-09-09, 20:29
Το avatar του χρήστη daglas
daglas Ο χρήστης daglas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-03-2007
Μηνύματα: 591
daglas is on a distinguished road
Link ενημερωσης για τις αποζημιωσεις :http://www.insurancedaily.gr/blog/?p=10246
__________________

Ελεύθερος δεν είναι όποιος κάνει ότι θέλει, αλλά όποιος ξέρει τι θέλει.
Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του , ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-09-09, 22:21
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
ο κοσμος του χε τουμπανο ...και εμεις κρυφο καμαρι!! ολοι το γνωριζανε εδω και καιρο ...και κανεις δεν ανακοινωνε τιποτα, ουτε λαμβανε μετρα...καμια προστασια του ανημερωτου πολιτη...δυστηχως στο ελλαδισταν καμια προνοια απο την πολιτεια..

Λευτέρη μου, μ' όλη την εκτίμηση που σου έχω - και χωρίς να διαφωνώ μαζί σου όσον αφορά την πρόνοια (πρόληψη) - θα μου επιτρέψεις να θέσω το ζήτημα κάπως διαφορετικά...

Ακόμα κι' απ' αυτό εδώ το "ταπεινό" forum, υπήρξαν προσπάθειες για ενημέρωση των χρηστών. Θα θυμάσαι, φαντάζομαι, το "περιβόητο" αυτό -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=17525 thread, το οποίο άναψε φωτιές σε administrators και χρήστες φέτος τον Φεβρουάριο. Κοίταξε τα posts # 69, 72, 73, 74, 76, 90 και, κυρίως, το 93 (όπου γίνεται μια "ανακεφαλαίωση" του ζητήματος από τον Απρίλιο του 2008 έως εκείνη τη στιγμή - τότε πια παιζόταν η προτελευταία πράξη της παράστασης).
Θα θυμάσαι κι' όλας πως μόλις - καλώς ή κακώς - αποπειράθηκε ο συνάδελφος lykos_M3 να αναφέρει ονομασίες, έπεσαν απειλές για αναφορές και μηνύσεις! Η μεγαλύτερη πλάκα είναι πως ήδη, έξι και πλέον μήνες πριν από τότε, η ΕΠ.Ε.Ι.Α. έδινε με δημόσιες ανακοινώσεις της ονομαστικά αμεσότατες προειδοποιήσεις γι' αυτό που προέκυψε τελικά ενάμιση περίπου χρόνο μετά... Και μέτρα είχε λάβει, κατασταλτικά βεβαίως...
Το ασφαλιστικό πρακτορείο με το οποίο συνεργάζομαι προσωπικά, με είχε ενημερώσει επίσης από τον Ιούλιο του 2008. Φαντάζομαι το ίδιο θα είχαν κάνει και πολλοί άλλοι συνεπείς επαγγελματίες με τους πελάτες τους.

Γι' αυτό λέω πολλές φορές, πως όποιος ψάχνει βρίσκει... Καμμιά φορά ακόμα και στο Ελλαδιστάν...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 22-09-09, 23:03
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λευτέρη μου, μ' όλη την εκτίμηση που σου έχω - και χωρίς να διαφωνώ μαζί σου όσον αφορά την πρόνοια (πρόληψη) - θα μου επιτρέψεις να θέσω το ζήτημα κάπως διαφορετικά...

Ακόμα κι' απ' αυτό εδώ το "ταπεινό" forum, υπήρξαν προσπάθειες για ενημέρωση των χρηστών. Θα θυμάσαι, φαντάζομαι, το "περιβόητο" αυτό -> http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=17525 thread, το οποίο άναψε φωτιές σε administrators και χρήστες φέτος τον Φεβρουάριο. Κοίταξε τα posts # 69, 72, 73, 74, 76, 90 και, κυρίως, το 93 (όπου γίνεται μια "ανακεφαλαίωση" του ζητήματος από τον Απρίλιο του 2008 έως εκείνη τη στιγμή - τότε πια παιζόταν η προτελευταία πράξη της παράστασης).
Θα θυμάσαι κι' όλας πως μόλις - καλώς ή κακώς - αποπειράθηκε ο συνάδελφος lykos_M3 να αναφέρει ονομασίες, έπεσαν απειλές για αναφορές και μηνύσεις! Η μεγαλύτερη πλάκα είναι πως ήδη, έξι και πλέον μήνες πριν από τότε, η ΕΠ.Ε.Ι.Α. έδινε με δημόσιες ανακοινώσεις της ονομαστικά αμεσότατες προειδοποιήσεις γι' αυτό που προέκυψε τελικά ενάμιση περίπου χρόνο μετά... Και μέτρα είχε λάβει, κατασταλτικά βεβαίως...
Το ασφαλιστικό πρακτορείο με το οποίο συνεργάζομαι προσωπικά, με είχε ενημερώσει επίσης από τον Ιούλιο του 2008. Φαντάζομαι το ίδιο θα είχαν κάνει και πολλοί άλλοι συνεπείς επαγγελματίες με τους πελάτες τους.

Γι' αυτό λέω πολλές φορές, πως όποιος ψάχνει βρίσκει... Καμμιά φορά ακόμα και στο Ελλαδιστάν...
Ακριβώς όπως τα λέει ο Αντώνης είναι. Όποιος ψάχνει .. μαθαίνει..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 22-09-09, 23:55
Το avatar του χρήστη sv2
sv2 Ο χρήστης sv2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Μηνύματα: 154
sv2 will become famous soon enough
http://www.pragmatognomones.gr/arthr...s-pronoia.shtm
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-09-09, 01:01
apostdimo Ο χρήστης apostdimo δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2008
Μηνύματα: 56
apostdimo is on a distinguished road
Κοίτα που έφτασε ο άλλος, κατέθεσε πλαστή επιταγή... φαντάσου πόσο λαμόγια είναι όλοι αυτοι οι ψευτόμαγκες, λεφτάδες... Αλλα θα μου πείς... -Δεν το ήξερες;
-Δεν ξέρω αν το ήξερα, ξέρω ο,τι μου φαίνεται εντελώς φυσιολογικό πλεον.

Κρίμα στα παιδιά που μείναν άνεργα, σίγουρα (; θα τους βοηθήσουν οι κυβερνήσεις που φεύγουν κι έρχονται!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-09-09, 01:40
chris z3 Ο χρήστης chris z3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 17-01-2008
Μηνύματα: 263
chris z3 will become famous soon enough
ερωτηση........εγω εχω general ολα καλα μιας και ληγει σε λιγοτερο απο μηνα........
το θεμα ειναι οτι με ειχαν γρατζουνισει απο πισω και ο αλλος δεν ειχε κανει δηλωση αυτες τις μερες μου ειπε θα κανει αλλα εχει γινει πραγματογνωμοσινη και η ζημια εχει φτιαχτει..............
το συνεργειο θα πληρωθει κανονικα??????
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.