Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-09-17, 15:11
Nikos87 Ο χρήστης Nikos87 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 24-09-2017
Μηνύματα: 1
Nikos87 is on a distinguished road
Σκοτσαρισμα και προβλημα με επιταχυνση F20

Εχω την σειρα 1 F20 μοντελο του 14 στα 25000 χλμ. Υπαρχουν δυο προβληματα. οταν βαζω πρωτη (ενω εχω κλησει τον αερα στο ξεκινημα) και ξεκιναω υπαρχει ενα εντονο σκοτσαρισμα το οποιο το νιωθω και στο πενταλ του συμπλεκτη. Λες και κλοτσαει καποιος το αμαξι. Αυτο υπαρχει και στην αλλαγη απο 1 σε 2 αλλα και σπανιως απο 2 σε 3η. Στις υπολοιπες ταχυτητες δεν το νιωθεις. Μαζι μαυτο υπαρχει και το προβλημα της επυταχηνσης. Σε ξεκινημα στο φαναρι (ενω παραμενει κλειστη η λειτουργια fan)οποιο αμαξι και να εχω διπλα μου απο aygo μεχρι polo μεχρι να βαλω 2η αυτη ειδη εχουν φυγει μπροστα στα 20 μετρα. Δεν κανω αγωνα αλλα οσοι ειναι πισω μου στο φαναρι μετα απο λιγο τους βλεπω να αναβουν αριστερο φλας για να με προσπερασουν. Ολα αυτα τα προβληματα εξαφανιζονται μονο οταν δεν κλεινω τον αερα κατα το ξεκινημα ο οποιος θες δε θες οταν πατας το start ξεκιναει κ αυτος. Οταν ξεκιναω με αναμενη την λειτουργια του αερα και δεν την απενεργοποιω υπαρχει αισθηση λες και οδηγας αυτοματο κυβωτιο..τα περασματα στις ταχυτητες πολυ ομαλες.. η επυταχηνση κανονικοτατη ολα μια χαρα.. Στο σπανο που κανω τα σερβις μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα και το αμαξι ειναι μια χαρα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.