Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-10-09, 15:12
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Unhappy Αμορισέρ σε Ε60...βοηθεια please!!!

Γεια σας παιδια.Εφτασε η ωρα να αλλαξω αμορτισερ και ακουω κατι τριφασικες τιμες που με κανουν να αναρωτιεμαι:Να αλλαξω αμορτισερ ή με τα ιδια λεφτα να παρω οικοπεδο εκτος σχεδιου?Αυτες που φοραω τωρα ειναι bilnstein s ρυθμιζομενες καθ'υψος.Τις βρηκα απο τον προηγουμενο κατοχο και αν δειτε τις φωτο ειναι οτι πρεπει για το αμαξι,τοσο σε ομορφια,οσο και σε οδηγικη συμπερηφορα.Μπορω να βρω τα ιδια ? και αν ναι που και σε τι τιμες ? και αν οχι τι να βαλω χωρις να μου βγει ο κουκος α'ι'δονι?Στο συνεργειο μου προτεινανε bilnstein pss 10 σημειων,αλλα μολις ακουσα τιμη εβγαλα πρασινα σπιρακια . 2000 και μετα απο ψαξιμο 1700 ευρω.

Υ.Γ.
Δεν ξερω που κυμενονται οι τιμες και γενικα ειμαι ασχετος σε θεματα αυτοκινητου.
Οσοι εχετε την καλη διαθεση και ξερετε κατι παραπανω βοηθειστε με...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-10-09, 15:15
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Γιατί δεν τις ανακατασκευάζεις φίλε μου?Γίνεται στις Βilstein... Για ψάξου λίγο προς αυτήν την κατεύθυνση...Πολύ πιο οικονομική...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-10-09, 15:23
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Ναι,ξεχασα να πω οτι τα παιδια στο συνεργειο μου κανανε αυτη την προταση και περιμενουμε απαντηση απο καποιον που ασχολειτε με αυτα.Μηπως υπαρχει καποιος αλλος που να ασχολειτε με αυτη τη δουλεια?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-10-09, 15:25
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Είναι κανα δυο που έχω ακουστά και έχουν αναφερθεί κατα καιρούς εδώ σε ανάλογα threads,απλά δεν θυμάμαι να σου πω...

Ας βοηθήσουν παιδιά που θυμούνται...

Ο ένας πρέπει να ήταν Θεσσαλονίκη νομίζω που αναλάμβανε...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-10-09, 15:33
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Ετσι οπως googlαρω επεσα πανω στο ονομα Κυρλαγκιτσης.Αλλα οι αποψεις διίστανται.Αλλος λεει οτι ειδε διαφορα και αλλος λει μια απο τα ιδια.Τι να κανω ρε γμτ.Να παρω καινουριες?
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-10-09, 16:42
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
Γιατί δεν επιλέγεις την retrofit Μ σπορ ανάρτηση που βγάζει για το Ε60. Είχα ρωτήσει στον Σπανό στη Συγγρού πριν μερικές μέρες και μου είπε περίπου 1000€, Χαμηλώνεις περίπου στους 2 ποντους μπρος - πίσω από την μαμά ανάρτηση. Πιστεύω είναι μια καλή επιλογή αν δεν θες κάτι πολύ "ειδικό". Είχα ρωτήσει και για KW comfort σε aftermarket αν θυμάμαι καλά κάπου στα 1300€ κομπλέ. Όλες οι άλλες μετά ξεφεύγουν σε χρήματα Variant, PSS9, PSS10
__________________
If you are not sideways, you just don't try enough!

http://www.youtube.com/watch?v=VhDVFH8cK1w
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 24-10-09, 17:45
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Φίλε μου με κλειστά τα μάτια ( σχεδόν ), να προτιμήσεις τον Κυρλακίτζη. Υπάρχουν κ στην Αθήνα επίσημοι της bilstein αλλά δεν πιάνουν μία.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 24-10-09, 17:56
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου με κλειστά τα μάτια ( σχεδόν ), να προτιμήσεις τον Κυρλακίτζη. Υπάρχουν κ στην Αθήνα επίσημοι της bilstein αλλά δεν πιάνουν μία.
Σωστός.

JamSport- Suspension Systems Μιχαλης Κυρλαγκιτσης τηλ: 2310 796 799 fax: 2310 798 413
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 24-10-09, 18:20
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
τηλ: 2310
Kαλά θυμόμουν ότι είναι απο Θεσσαλονίκη...Ηehehehehe...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 24-10-09, 18:48
Το avatar του χρήστη john
john Ο χρήστης john δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 235
john is on a distinguished road
οτι κ να κανεις μακρια απο Αθανασιου(billstain) στη συγγρου.για kw street comfort εχω διαβασει τα καλυτερα σε forum του εξωτερικου.σπορ χωρις να θυσιαζεται η ανεση.οχι για υπερβολικο χαμηλωμα.πιο φτηνη απο pss10
__________________
πηγαινω αργα κ αριστερα. σιγουρα ειμαι καλος οδηγος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη john : 24-10-09 στις 18:50
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.