Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-03-11, 18:07
Το avatar του χρήστη Dreamcatcher
Dreamcatcher Ο χρήστης Dreamcatcher δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 11
Dreamcatcher is on a distinguished road
Ε39 κομπλε αναρτηση απο M-pack + φρενα απο 530 μπροστα;

Καλησπερα παιδια,
Μεσα στο 2011 εχω βαλει σαν project να αλλαξω την αναρτηση και τα φρενακια του αμαξιου. Απο φρενα ειμαι μαμα, απο αναρτηση φοραει εδω και χρονια τωρα (απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη) κατι bilstein με τερμα κατω ελατηρια με αποτελεσμα οσο ωραιο και αν δειχνει στο ματι χαμηλωμενο αλλο τοσο να βρισκει παντου και παντα, ουτε ραμπες δεν ανεβαινει καλα καλα (και που να βαλω και προφυλακτηρες Μ που λεω.. ). Με μια μικρη αναζητηση σε καποια parts catalog ειδα οτι οι διαφορες μεταξυ μιας μαμας αναρτησης με μια απο M-pack ειναι τα διαφορετικα ελατηρια (+ αμορτισερ) και αλλες αντιστρεπτικες.. Η ερωτηση μου: εχει τοποθετησει κανεις απο εδω αντιστοιχη αναρτηση σε μαμα Ε39, θα εχω προβληματα και διαφορες/ασυμβατοτητες;
Επισης εχω βρει ενα σετ δαγκανες απο 530 βενζινη στο εξωτερικο, γινεται ετσι απλα και ωραια να μπουν στο ταπεινο μου 520 (πχ στο μελλον, οταν χρειαστει και δισκοπλακες μην πληρωνουμε τζαμπα χρηματα) και να βελτιωσουμε λιγο το φρεναρισμα του με το μικρο κοστος αγορας που τις βρηκα;
thanks guys
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-03-11, 11:07
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
λοιπον επειδη ειχα mpack 520 η αναρτηση τις ειναι αψογη αν βρηκες ελατηρια παρτα ειναι πολυ καλο χωρις να βρισκεις παντου ,οπως επισης και τις δαγκανες που λες πρεπει να μπαινουν κατευθειαν πανω χωρις πατεντες
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.