Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 30-12-09, 08:18
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JuNiOr_ Εμφάνιση μηνυμάτων
το ιδιο συμβαν και σε μενα ενω εχω αλλαξει και τους 4 πολλαπλασιαστες...
παρα τις πιεσεις μου, αυτοι επιμενουν οτι δεν υπαρχει πουθενα αλλου προβλημα(σε 1 μηνα βγαινω εκτος εγγυησης)...
απο εδω και μπρος θα επικοινωνουμε μεσω της bmw ελλας...
και εγώ σε 2 μήνες βγαίνω εκτός εγγύησης και μου έχουν αλλάξει τους 2. Δεν έχω πειστεί όμως πως τελικά αυτό είναι το πρόβλημα!!!

Στην BMW Hellas τι σου λενε;
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 30-12-09, 09:57
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JuNiOr_ Εμφάνιση μηνυμάτων
το ιδιο συμβαν και σε μενα ενω εχω αλλαξει και τους 4 πολλαπλασιαστες...
παρα τις πιεσεις μου, αυτοι επιμενουν οτι δεν υπαρχει πουθενα αλλου προβλημα(σε 1 μηνα βγαινω εκτος εγγυησης)...
απο εδω και μπρος θα επικοινωνουμε μεσω της bmw ελλας...
Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά και ούτε να σε εξαγριώσω (όπως και τα υπόλοιπα παιδιά) αλλά αν κρίνω από την αντιμετώπιση στο δικό μου θέμα, ΑΝ πάρεις σοβαρή απάντηση σφύρα μου! Ευτυχώς μέχρι σήμερα δεν έχω τέτοιου είδους πρόβλημα αλλά αν κρίνω από αυτά που διαβάζω, το περιμένω! Πάντως αφού ήμουν αρκετά προσεκτικός στην οδήγηση (λόγο αλλαγής βολάν-δεν ήθελα να το ζορίσω στην αρχή) πλέον αρχίζω να την ζορίζω την μπέμπα λιγάκι παραπάνω και δεν παρουσιάζει κάτι!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 30-12-09, 10:05
Το avatar του χρήστη Christoforos
Christoforos Ο χρήστης Christoforos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-03-2009
Μηνύματα: 31
Christoforos is an unknown quantity at this point
Eμενα μια βδομαδα μετα την εγγυηση μου βγαλε αισθητηρα στροφαλου!!!!!!Αχ που ναι τα παλια καλα αυτοκινητα χωρις προβληματα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 30-12-09, 11:14
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
BERU ή HITATCHI (δυσευρετοι) ειναι η λυση για το VW group, οποτε αν βγαζουνν και για BMW δε βλεπω το λογο να μην τους προτιμησετε.
Και οι BERU βγαζουν προβλημα...
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 30-12-09, 11:24
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Και οι BERU βγαζουν προβλημα...
Κοιτάξτε να δείτε τώρα: Έχουμε να κάνουμε με ένα αυτοκίνητο που κοστίζει όσο μισό διαμέρισμα. Το αυτοκίνητο αυτό αντί να μας εξυπηρετεί μας αφήνει στο δρόμο και μας πηγαίνω-φέρνει στα συνεργεία. Το θέμα δεν είναι η αξιοπιστία της HITACHI της BOSCH ή της BERU αλλά η αξιοπιστία της BMW. Στο κάτω-κάτω δεν είναι δικό μας θέμα ο προμηθευτής που έχει επιλέξει η BMW.

Και να σας πως και κάτι, θα το άλλαζα με ένα γιαπωνέζικο για παράδειγμα, αλλά έλα που εγώ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ γιατί το ΓΟΥΣΤΑΡΩ. Εεε και με ένα κάρο λεφτά που ζητάει για να το αποκτήσω απαιτώ πέρα από ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟΤΑΤΟ να είναι και αξιόπιστο.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 30-12-09, 14:41
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Για την ιστορία:

Μόλις το παρέλαβα, μου το στείλανε στο σπίτι επισκευασμένο. Αλλάξανε πολλαπλασιαστή στον 3ο αυτή την φορά κύλινδρο.

Η υπηρεσία BMW mobile care μου ζήτησε να τις στείλω τις αποδείξεις από τα ταξί που χρησιμοποίησα τις μέρες που ΔΕΝ είχα αυτοκίνητο. Θα μου στείλουν επιταγή. Ταυτόχρονα μου είχαν νοικιάσει και αυτοκίνητο. (Καλή και σωστή η γκρίνια αλλά να λέμε και τα καλά της BMW)

Το πήρα και το "έσκισα" λιγάκι έτσι να το χαρώ. Αν και δεν νιώθω εντελώς ικανοποιημένος γιατί δεν είμαι σίγουρος πως η ταλαιπωρία έχει τελειώσει, μόλις κατέβηκα από την "νευρική" μου βόλτα μονολόγησα "ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ"!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 31-12-09, 12:16
stavros Ο χρήστης stavros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 188
stavros is on a distinguished road
Αν έχει κάποιος υπομονή ας διαβάσει το thread που ακολουθεί, σκέτη απογοήτευση για τα 320i

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=136258
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 31-12-09, 12:28
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Οταν ψάχνεις να βρείς άλογα στο στάυλο, δε θα βρείς αξιοπιστία...
Αλλά όλα λύνονται, αργά ή γρήγορα..
Εχω ξαναπεί.. Οι πολλαπλασιαστές είναι τεμάχια ευτελούς αξίας και πρέπει να θεωρούνται αναλώσιμοι..
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 31-12-09, 15:36
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stavros Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν έχει κάποιος υπομονή ας διαβάσει το thread που ακολουθεί, σκέτη απογοήτευση για τα 320i

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=136258
Μπορώ να πω ότι έχω μείνει έκπληκτος! (Αν και έχουμε Ε92 και ξέρω πολύ καλά ότι ποτέ δεν θα το επέλεγα για μένα, θεωρώ την Ε46 μακράν καλύτερη)
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 31-12-09, 17:26
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Οταν ειχαν κανει δοκιμη οι 4Τ το 36 κουπε ειχαν πει: Γερμανος κατασκευαστης με ιταλικη νοοτροπια.Βεβαια το ελεγαν για τον σχεδιασμο και την εμφανιση.Που να ηξεραν οτι σιγα-σιγα θα εμφανιζοντουσαν και αλλες "ομοιοτητες".
Στο τελος θα καταντησει A.R. ,θα πουλαει μονο εμφανιση και στυλ και τα υπολοιπα στην τυχη!
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.