Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 25-12-10, 04:33
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
παιδια να κανω μια παρατιρηση και μια ερωτιση μετα επιδη δεν ξερω στο αλφα ρομεο του πατερα μου το 156 το 2000 φοραγε 17αρεσ με μισελεν παιλοτ σπορτ 2 πραγματικα το αμξι εμπενε τρενο πολη καλα και αναρτησησ δεν φωραγε κατι το συμαντικο απλα φοραγε μπλισταιν και ηταν χαμυλομενο. και ειπα να βαλω και στο bmw 316 e36 που εχω στην αρχη εβαλα μωνο πισο γιατι τα πισω ειχαν γυνει λιγο κουρελη και απο εμενα και απο τον προιγουμενο οταν εβαλα τα μισεεν γλυστραγε πολη στο νερο δυλαδη λιγο γκαζη να εβαζεσ σε σε νερο γλυστραγε απευθιασ στο στεγνο ωμοσ κολαγε κατο και δεν κααλαβενε τιποτα μα τιποτα μεχρη που το αμαξι κοπαναγε οταν ειθελεσ να κανεισ εκηνηση δεν ξερω ωμοσ αν εφτεγε κατι κια στο βρεγμενο γλυστραγαν ετσι . και τωρα η ερωτηση θελω να κανω αλαγη στο bmw τι λαστιχα προτηνετε εσεισ να βαλω?/ θελω το αμξι να κραταει καλα φοραω 17αρεσ τι διασταση να βαλω και τι μαρκα απο ανεση δεν με ενδιαφερει πολη αλα θελω να κολαειμκατο λογο οτι ειμαι λιγο τρελοσ και κανω ταρχανιεσ στο δρομο στρυβω πολη και ετσι.σασ παρακαλω απαντηστε οποιοσ ξερει και εχει εμπηρια ζαντεσ δεν αλαζω τωρα μια και ειμαι ευχαρηστημενοσ με αθτεσ που εχω για πυτ ελιπον διασταση και μαρκα . αα και κατι ακομα τα ραν φλατ λαστιχα ειναι τα σπορ ελαστικα?/
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 06-01-11, 01:40
BBBMMMWWW Ο χρήστης BBBMMMWWW δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Μηνύματα: 12
BBBMMMWWW is on a distinguished road
Τα 3d ελαστικά runflat λογικά τα περιμένουν μέσα στο 2011.
Καλύτερη ανταπόκριση στην βροχή και λίγο πιο άνετο.

Τα BMW νεας γενειας δεν έχουνε αισθητήρες όπως τα άλλα οχήματα.
Μέσω του μοαγιε ελέγχεται
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 06-01-11, 02:03
BBBMMMWWW Ο χρήστης BBBMMMWWW δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-02-2008
Μηνύματα: 12
BBBMMMWWW is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ntinos Εμφάνιση μηνυμάτων
@ bbbmmmwww. Καταλαβα απολυτα τι εγραψες, προφανως εσυ δεν ξερεις τι γραφεις, ή τι ηθελες να γραψεις
Πηγαινε με τα... 1000 στις στροφες με runflat (αυτο που κανεις δλδ) και μετα επισης με 1000 με συμβατικα. Μετα μπορεις να μιλησεις.

Προσωπικως μετα απο 4 χρονια αλλαξα απο runflat σε συμβατικα (σε 320si)

@Geo_3D. Εχεις δει "βαλβιδες στο εσωτερικο της ζαντας" εσυ ???? Δλδ θες να μας πεις οτι ετσι υπολογιζεται η απωλεια αερα ???
ntinos:
δυστυχώς ακόμα δεν έχεις απόλυτα κατανοήσει τι λέω... αλλά δεν πειράζει, προφανώς θέλεις να με προβοκάρεις..τεσπα.
δεν θα έγραφα αυτά που γράφω αν δεν είχα και την ανάλογη εμπειρία..
είμαι πολύ φανατικός οδηγός και με την 3αρα (Ε90 330i) με το γνήσιο μεγάλο Μ πακετο , δηλαδή και την Sport ανάρτηση...το αμάξι με τα συμβατικά χάνει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! το συμβατικό λάστιχο μου έδίνε μία ασάφεια όταν έπαιρνα τις στροφές με οριακή ταχύτητα..αυτό το λέω, επειδή είχα την ευκαιρεία να τεστάρω αρκετά λάστιχα (ευτυχώς δωρεάν)..και σε διάφορες διαδρομές...
κατέληξα πάλι στα rft επειδή a) βελτιώθηκαν λίγο σε σύγκριση με τα του ετους 2006 όσον αφορά την οδική συμπεριφορά σε βρεγμένο οδόστρωμα, στην άνεση δεν είδα ακόμα βελτίωση όπως ανέφεραν μερικοί πωλιτές, και b) επειδή δεν σακουλιάζουν όπως τα συμβατικά...
από την άλλη όταν έβαζα 0.2-0.3 bar παραπάνω πίεση (ειδικά στα πίσω) στα απλά ελαστικά ανταποκρινόταν το όχημα αρκετά καλύτερα στις απότομες αλλαγές και γρήγορες στροφές, αλλά και πάλι δεν έφτανε σε αίσθηση σιγουριάς τα rft.
αυτα...
καλή χρονιά σε όλους τους φανατικούς BMW drivers..
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 07-01-11, 19:11
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
pirelli

πιρελλι π ζερο τα καλυτερα αν κανεισ ταρζ
ανιεσ
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 08-01-11, 10:47
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alekos_911 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εντυπώσεις τελικά από τα Michelin?? σκέφτομαι να βάλω και γω αυτά στο zed μου. Πάντως σε forum του εξωτερικού άκουσα πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο λάστιχο . Επίσης για τι κόστος μιλάμε;;
Μεχρι τωρα πολυ καλα και σε βρεγμενο και σε στεγνο αρκετα καλυτερη ανεση απο τα bridgestone αλλα πετυχα μια καλη λακουβα και εκανε καρουμπαλακι παλι !!!!
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 30-07-11, 21:20
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Μετα απο ενα χρονο χρησης και μολις 15.000 χλμ με τα michelin μαλωσα παλι με ενα μικρο χαντακι και βγηκα με απωλεια τα 2 ελαστικα.Το michelin ειναι ενα καλο λαστιχο αλλα τελικα πολυ μαλακο και σκιζεται ευκολα με αποτελεσμα να σκιστει και μετα ειναι αχρηστο.Ευτυχως δεν επαθε τιποτα καμια απο τις 2 ζαντες βεβαια η ταχυτητα ηταν πολυ μικρη (περιπου 20-25 χλμ) αλλα η ζημια εγινε.
Τελικα αλλαξα τετραδα και εβαλα παλι τα bridgestone. Μου εχουν περισεψει 2 λαστιχα ενα μπροστινο και ενα πισω με διαστασεις 225/40/18 και 255/35/18 αντιστοιχα οπου το πισω ειναι σχεδον καινουργιο αν τα θελει κανεις ας επικοινωνισει μαζει μου με pm.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.