Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-04-11, 00:53
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Νικο οπως σου ειπα και στην βολτα,το αμαξι σου ειναι πολυ αποτομο σε εναλλαγες κατευθυνσης.Το που οφειλεται ειναι κατι που σηκωνει πολυ συζητηση αλλα και ψαξιμο.Για αρχη ξεκινα με την ευθυγραμμιση.
Σου ειπα οτι η ευθυγραμμιση σου ειναι λαθος γιατι πολυ απλα τα νουμερα που εβγαλες καθως και τα ορια που εδινε το μηχανημα ειναι τελειως διαφορετικα απο αυτα που δινει η bmw.
Αν θυμαμαι καλα η ιδια η bmw προτεινει 2 μηχανηματα ενα εκ των οποιων ειναι το HUNTER,το αλλο δεν το θυμαμαι.

Ας βαλει και ο BMW POWER ενα pdf με την ευθυγραμμιση που δινει η bmw
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-04-11, 00:54
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Επισης αλλαζει κατι σε αυτους που δεν φορανε ΟΕΜ ζαντες, αλλα του εμποριου-aftermarket..??
Και απο το ιδιο το ελαστικο μπορει να αλλαξει η συμπεριφορα ενος αυτοκινητου,βλεπε falken απο προσωπικη πειρα,αλλά τουλαχιστον ας ξεκινησουμε απτα βασικα που ειναι η ευθυγραμμιση
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-04-11, 13:20
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
hunter; το 2ο ποιο ειναι;
καλα, να ρωτησω, υπαρχει διαφορα απο μηχανημα σε μηχανημα; απο τη στιγμη που καποιο αλλο Χ θα εχει τις σωστες εργοστασιακες τιμες που προτεινει η bmw;
εγω π.χ. πιο πολυ θα φοβομουν εαν το Χ,Ψ μηχανημα θα εχει τη σωστη συντηρηση απο αποψη το σεταρισμα του οσο περναει ο χρονος και λειτουργει (δλδ τις απαιτουμενες διορθωσεις κλπ που πρεπει να κανει ο χειριστης ωστε να κραταει το μηχανημα του στα σωστα σεταρισματα για να δουλευει-μετραει σωστα μετα απο εναν Ω αριθμο χρησεων του).


η ενοτητα ειναι πολυ καλη, κατι τετοιο εψαχνα και εγω πριν κανω την ευθυγραμμιση μου (θυμαστε τα αναλογα ποστ μου σε αλλη ενοτητα για τυχον γνωστα μας νουμερα-ορια που δινει η bmw στα Ε90 ωστε να ειμαι σιγουρος στις τιμες που θα μου δωσει ο ευθυγραμμισας και να μην κανουμε πειραματα και οτι να ναι...παντως πηγα και το ρυθμισα δινοντας συγκλιση και στον πισω αξονα γτ ειχε αποκλιση. απο καμπερ χοντρικα λεω 1,5 πισω και περιπου 1 μπροστα...εαν θυμαμαι σωστα
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 11-04-11 στις 13:22
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-04-11, 09:34
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Δεν έχω TIS καρδιά μου
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-04-11, 10:41
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Στα 46αρια μπροστα υπαρχει και η δυνατοτητα να κοψουμε τη μπιλια-οδηγο που εχει πανω το top mount για να εχουμε περισσοτερες επιλογες ρυθμισης.. Το χει κανει κανεις?
Το camber kit συνδιαζεται μονο με coilover αναρτηση ή δεν παιζει ρολο? (μηπως ειναι περιττο το camber Κit για καποιον που δεν μπαινει πιστα κτλ?)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-04-11, 13:06
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω TIS καρδιά μου
Eγω θα ντρεπομουνα στην θεση σου....
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-04-11, 17:16
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν έχω TIS καρδιά μου
Στο δώσω εγώ καρντιά μου...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-04-11, 14:23
FcknE30 Ο χρήστης FcknE30 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-04-2011
Μηνύματα: 38
FcknE30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Eπειδή και εγώ είχα παλιά Ε46ti έχω διαπιστώσει οτι οι τιμές πάνε ανάλογα με το οδηγικό στύλ του εκάστοτε οδηγού...
Προσωπικά πιστεύω οτι οι τιμές που δίνει η μαμά εταιρία είναι γτπ.(φιλικό προς τον χρήστη κτλ)
Tο ιδιο και για Ε30 και για πολλα αλλα μοντελα BMW απ οτι βλεπω.
Και σκεψου οτι σε Ε30 παιζεις μονο σε συγκλιση.Μ****ίες.

Και τα ελαστικα δεν παιζουν τον ρολο τους ομως;
Εννοω οτι απο 195 με μαλακα πλαινα Michelin σε 205 με σκληρα πλαινα
Toyo εκανε αισθητη διαφορα στην οδηγηση σε Ε30 τουλαχιστον
με χαμηλωμα που υποτιθεται εχει πιο "επικοινωνιακο" τιμονι απο Ε46.
FcnE30
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 29-04-11, 21:15
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο δώσω εγώ καρντιά μου...
δωσε σε ολους
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-04-11, 23:54
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_enzo Εμφάνιση μηνυμάτων
ανοιγω αυτο το θεμα μηπως και μου δωσετε τα φωτα σας.
μου κανει εντυπωση ο τροπος που στριβει η e46 316ti μου. στριβει σαν ενα κομματι, αλλα οχι με την καλη εννοια (?!)
αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν σου δινει την αισθηση αν θα φυγει υποστροφικα, υπερστροφικα ή με τα τεσσερα. επισης το τιμονι δεν περνα καποια σημαντικη πληροφορια για το τι γινεται εκει κατω.
το πιθανοτερο ειναι οτι εγω δεν διαβαζω τα μηνυματα σωστα, αλλα θα ηθελα να ακουσω γνωμες.
τα σινεμπλοκ μου ειναι σε πολυ καλη κατασταση, τα ψαλιδια καινουρια, ευθυγραμμιση φρεσκια (συγκλιση εμπρος -0 deg 45 minutes , καμπερ 5 degr 30 minutes, καστερ 0.1 deg) στον Κωτσοπουλο.
ελαστικα 225/45/17 continental sc2
αμορτισερ bilstein B6 με καπου 5Κ km

ps: γιωργο την δικη σου αποψη
Εχεις 5.5 μοιρες καμπερ μπροστα????Μαλλον κατι λαθος γραφεις...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.