Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-05-11, 16:22
Το avatar του χρήστη NAKATA-E30
NAKATA-E30 Ο χρήστης NAKATA-E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 287
NAKATA-E30 is on a distinguished road
Μπουζι-μπουζοκαλωδια Ε30 m20b25

Μου εδωσε ενας φιλος κατι μπουζι τετρακιδα bosch super 4 με κωδικο WR78X,επισης πανω στο λευκο μερος γραφει R6 982.Moy φαινεται πανω στο κουτι καπου είδα και το R704 αλλα πλεον δεν το εχω και δεν θυμαμαι κατι αλλο.Κανουν για m20b25 η είναι πολυ μεγαλα και θα τρυπησει καανα μπιστονι?επισης και μια αλλη ερωτηση,υπαρχει λογως να του βαλω καλα μπουζοκαλωδια?και αν ναι πειτε κανενα καλο μοντελο δοκιμασμενο.thanks εκ των προτερων
__________________
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ V8
(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Μ5)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-05-11, 16:55
Το avatar του χρήστη NAKATA-E30
NAKATA-E30 Ο χρήστης NAKATA-E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 287
NAKATA-E30 is on a distinguished road
κανενας????????????????????????????/
__________________
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ V8
(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Μ5)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-05-11, 17:32
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Διάμετρο, βύθιση, σπείρωμα κτλ έχουν το ίδιο με τα μαμά. Αλλά η BMW δεν τα δίνει για το δικό σου. Πιθανώς να κάνουν αλλά για 20-25€ που έχουν μία τετράδα καινούργια δεν νομίζω να αξίζει το ρίσκο.

Καλύτερα μπουζοκαλώδια σε μαμά αυτοκίνητο = πεταμένα λεφτά.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-05-11, 20:23
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Τα 4 μαμά για m20b25 έχουν 20-25€ …… και τα 4 μαμά πάλι για m10b18 γιατί τα πλήρωσα κάπου στα 50€;
Με πιασαν κότσο;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-05-11, 20:27
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
6 μπουζί έχει ο μ20β25 και όντως εκεί έχουν(20-25) και για να απαντήσω στο φίλο,όταν είχα δοκιμάσει τετράκιδα στον μ20β27 που είχα δέν είχα μείνει ευχαριστημένος,καλύτερα τα μαμα
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mike21 : 16-05-11 στις 20:30
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-05-11, 22:09
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα 4 μαμά για m20b25 έχουν 20-25€ …… και τα 4 μαμά πάλι για m10b18 γιατί τα πλήρωσα κάπου στα 50€;
Με πιασαν κότσο;
Μήπως πήρες τίποτα περίεργα, π.χ. ιριδίου; Αλλιώς...συγνώμη...αγόρασες 4 στην τιμή των 12...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-05-11, 17:05
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως πήρες τίποτα περίεργα, π.χ. ιριδίου; Αλλιώς...συγνώμη...αγόρασες 4 στην τιμή των 12...
Συγκεκριμένα ….Περιγραφή είδους : Μπουζί W8DC με Κωδικό : 12121276283 Τελ. Αξία : 52,12€!
Στην υγεία μου …. φύγαμε από τις αντιπροσωπίες και μας τα τρώνε τώρα τα συνεργεία BMW όλοι κλέφτες έγιναν !
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-05-11, 23:23
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγκεκριμένα ….Περιγραφή είδους : Μπουζί W8DC με Κωδικό : 12121276283 Τελ. Αξία : 52,12€!
Στην υγεία μου …. φύγαμε από τις αντιπροσωπίες και μας τα τρώνε τώρα τα συνεργεία BMW όλοι κλέφτες έγιναν !
Κοίτα, μπορείς να τα παίρνεις τα ανταλλακτικά μόνος σου και να πηγαίνεις να στα βάζουν. Το κακό είναι ότι πρέπει να βρεις γνωστό να στο φτιάχνει γιατί στα συνεργεία θα σε κοιτάνε με μισό μάτι αν τους πηγαίνεις τα ανταλλακτικά (δεν μπορούν να σου χρεώσουν το 1 για 4 όπως καταλαβαίνεις). Εξαρτάται και που μένεις βέβαια, όλοι έχουμε κανένα γνωστό να σε βοηθήσει λίγο πολύ. Και αν είναι για ψιλοδουλειές όπως π.χ. μπουζί κτλ έλα σε μία συνάντηση και στα βάζω εγώ!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-05-11, 11:57
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα, μπορείς να τα παίρνεις τα ανταλλακτικά μόνος σου και να πηγαίνεις να στα βάζουν. Το κακό είναι ότι πρέπει να βρεις γνωστό να στο φτιάχνει γιατί στα συνεργεία θα σε κοιτάνε με μισό μάτι αν τους πηγαίνεις τα ανταλλακτικά (δεν μπορούν να σου χρεώσουν το 1 για 4 όπως καταλαβαίνεις). Εξαρτάται και που μένεις βέβαια, όλοι έχουμε κανένα γνωστό να σε βοηθήσει λίγο πολύ. Και αν είναι για ψιλοδουλειές όπως π.χ. μπουζί κτλ έλα σε μία συνάντηση και στα βάζω εγώ!
Ευχαριστώ πολύ God να είσαι καλά θα ήθελα να έρθω σε κάποια συνάντηση αλλά είμαι από Θεσσαλονίκη. Με τον kplc16 τα είχαμε πει με p.m. γιατί αυτό το συνεργείο που πήγα πρώτη φορά για service είχε αναφερθεί εδώ μέσα ως ΄΄απατεώνας΄΄ αλλά τελικά πρέπει να ήταν ο θείος του. Πάντως και ο ίδιος αποδείχθηκε μια από τα ίδια! Δεν πειράζει μπορεί να την πάτησα αλλά θα του κάνω ωραία διαφήμιση ……….. Το μόνο που μένει είναι να μάθω τι τιμή έχουν αυτά τα μπουζί στην αντιπροσωπία για να μην μας την πει κιόλας (ότι και καλά εγώ φίλε έχω τιμές αντιπροσωπίας πρόβλημα σου) γιατί και στα εργατικά έχει κάτι περίεργα , όπως χρεώνουν οι αντιπροσωπίες Π.Χ. με AW Ποσότητα 20,00 Τιμή 5,10 Τελική αξία 86,70 ευρώ η Επιθεώρηση BMW 1 ! Έλεος!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-05-11, 17:32
Το avatar του χρήστη NAKATA-E30
NAKATA-E30 Ο χρήστης NAKATA-E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 287
NAKATA-E30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάμετρο, βύθιση, σπείρωμα κτλ έχουν το ίδιο με τα μαμά. Αλλά η BMW δεν τα δίνει για το δικό σου. Πιθανώς να κάνουν αλλά για 20-25€ που έχουν μία τετράδα καινούργια δεν νομίζω να αξίζει το ρίσκο.

Καλύτερα μπουζοκαλώδια σε μαμά αυτοκίνητο = πεταμένα λεφτά.
Aφου στην Bosch αυτα βρηκα να δινει για το δικο μου.Εκτος και αν κανω λαθος.(αν δηλαδη το λινκ μιλαει για αλλο μπουζι και οχι αυτο που εχω εγω στα χερια μου)

http://www.bosch-automotive-catalog....nvocation=true

Γiα στειλε αν μπορεις link για το τι προτεινει η bmw.Δεν θελω να παω στον μαστορα χωρις να ξερω με ετοιμα μπουζι γιατι θα μου πει οτι θελει.Και βασικα για να παρω 6 πρεπει να παρω δυο τετραδες οποτε 50 εουρος τα οποια ειναι διολου ευκαταφρονητα...
Σε ευχαριστω για το γρηγορο response GOD.
__________________
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ V8
(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Μ5)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.