Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-05-11, 17:37
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NAKATA-E30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γiα στειλε αν μπορεις link για το τι προτεινει η bmw.Δεν θελω να παω στον μαστορα χωρις να ξερω με ετοιμα μπουζι γιατι θα μου πει οτι θελει.Και βασικα για να παρω 6 πρεπει να παρω δυο τετραδες οποτε 50 εουρος τα οποια ειναι διολου ευκαταφρονητα...
Σε ευχαριστω για το γρηγορο response GOD.
Τα μπουζί βγαίνουν και 1-1, δεν χρειάζεται να πάρεις τετράδα.

BOSCH W8DC και W8LPR δίνει η BMW για εσένα.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...nition_wiring/
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-05-11, 17:39
Το avatar του χρήστη NAKATA-E30
NAKATA-E30 Ο χρήστης NAKATA-E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 287
NAKATA-E30 is on a distinguished road
[QUOTE=God;427644]Τα μπουζί βγαίνουν και 1-1, δεν χρειάζεται να πάρεις τετράδα.

BOSCH W8DC και W8LPR δίνει η BMW για εσένα.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...nition_wiring/[/Q

νομιζα οτι τα τετρακιδα βγαινουν μονο 4αδα
__________________
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ V8
(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Μ5)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-05-11, 17:49
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NAKATA-E30 Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζα οτι τα τετρακιδα βγαινουν μονο 4αδα
Δεν είμαι σίγουρος για αυτό αλλά μην πάρεις τετράκιδα έτσι και αλλιώς, πάρε τα κανονικά μαμά. Τα τετράκιδα δεν βελτιώνουν τις επιδόσεις (κατά τους περισσότερους, μάλλον το αντίθετο), απλώς υποτίθεται ότι αντέχουν περισσότερο στον χρόνο. Δεν νομίζω όμως να πας "by the book" και να αλλάξεις μπουζί στα 80.000χλμ που δίνουν ζωή στα τετράκιδα, οπότε πάρε τα κανονικά και άλλαζέ τα όταν κάνεις το "μεγάλο" σου σέρβις.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-05-11, 21:36
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
τα μπουζί σχεδόν όλα βγαίνουν σε τετράδες(στο κουτί),όταν πρόκειτε για εξακύλινδρα ανοίγουν ένα άλλο κουτί και σου δίνουν άλλα δύο,το ίδιο συμβαίνει και με οτιδήποτε άλλο αγοράσεις(ελατήρια,μέταλλα στροφάλου,κτλ)το έχω κάνει πολλές φορές και το λέω σίγουρα
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-05-11, 21:46
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
ασχετα με αυτό,εάν ο κινητήρας δεν είναι σε άψογη κατάσταση μήν τα βάλεις,εγώ με το πρώτο 25άρι που είχα το οποίο δέν δούλευε σωστά(έκαιγε λάδια και είχε πρόβλημα με τα μπέκ)είχα πρόβλημα με τα τετράκιδα,μου μπούκωνε συνεχώς,επειδή έχει τέσσερις ακίδες εάν δέν γίνεται σωστή καύση πιάνει πολύ εύκολα μαυρίλα στην κεντρική ακίδα με αποτέλεσμα να μήν περνάει σπινθήρας,το ίδιο μου έκανε βέβαια και με τα μαμα μπουζί αλλά στο δεκαπλάσιο διάστημα,ελπίζω να σε βοήθησα
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-05-11, 22:07
Το avatar του χρήστη NAKATA-E30
NAKATA-E30 Ο χρήστης NAKATA-E30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 287
NAKATA-E30 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ασχετα με αυτό,εάν ο κινητήρας δεν είναι σε άψογη κατάσταση μήν τα βάλεις,εγώ με το πρώτο 25άρι που είχα το οποίο δέν δούλευε σωστά(έκαιγε λάδια και είχε πρόβλημα με τα μπέκ)είχα πρόβλημα με τα τετράκιδα,μου μπούκωνε συνεχώς,επειδή έχει τέσσερις ακίδες εάν δέν γίνεται σωστή καύση πιάνει πολύ εύκολα μαυρίλα στην κεντρική ακίδα με αποτέλεσμα να μήν περνάει σπινθήρας,το ίδιο μου έκανε βέβαια και με τα μαμα μπουζί αλλά στο δεκαπλάσιο διάστημα,ελπίζω να σε βοήθησα

με βοηθησες εννοειται..οποτε ρε παιδια τζαμπα τα πηρα απο τον δικο μου.θα βαλω τα μαμα,και μαλλον θα προτεινω στον μαστορα να τα κανω ανταλλαγη με μαμα επιτοπου στο συνεργειο μιας και αυτα που εχω καινουρια είναι.χαρηκα και γω οτι θα παρω 35 αλογα απο δαυτα.(5,8333 αλογα εκαστο)
αστειακι....
αααα και τα μπουζοκαλωδια ακυρα ειπαμε ετσι?τζαμπα λεφτα μιας και δεν θα δω αλλαγη.
__________________
ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ:
ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ V8
(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Μ5)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.