Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 07-09-13, 11:46
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tomi Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και το διπορτο θέλει λίγο τεντωμα στο να βάλεις τα παιδια,δεν το αλλάζω με τπτ!
Και οχι και σχεδόν ίδια ε90 με ε92...
Το κουπε πάντα είναι πιο μακροστενο,χαμηλό,ελκυστικό βρε παιδι μου..σαν την γυναίκα νεα(πολυ πριν το γάμο ),το τετραπορτο είναι η παντρεμένη με δυο παιδια..και αφου δεν έχουμε γκομενα..ας έχουμε κουπε..
Αστειευομενος πάντα μην παρεξηγηθώ..
Για το εσωτερικο μιλαμε φιλε και ειπα οτι ειναι τα ιδια.
Ειναι πιο χαμηλο και μακροστενο το εσωτερικο φερειπειν της κουπε Ε46 απ'τη sedan?
Δε νομιζω.

Εξωτερικα παντως το ωραιο με τις Ε90 ειναι οτι εχουν αρκετα διαφορετικο αμαξωμα απ'τις Ε92, δεν ειναι σαν τις Ε46 που μιλαμε για το ιδιο αμαξι με διαφορετικο αριθμο πορτων.
Γι'αυτο και θεωρω οτι εχει πολυ ιδιαιτερο χαρακτηρα και αν ειναι προσεγμενη (ζαντες καλες και Μ πακ, οχι τρελα πραγματα) μονο μ'ενα τυπικο σενταν δε μοιαζει.
Στα Μ τολμω να πω οτι τη βρισκω πιο εντυπωσιακη απο Ε92 μαλιστα (οχι πιο κομψη βεβαια), αλλα περι ορεξεως...

Τελος παντων το παιδι ενδιαφερεται για Ε92 οποτε ας μη βγουμε αλλο off.
Yπαρχουν πολλα στην αγορα και σιγουρα μπορει να βρει κατι αξιολογο.
Βασικο να εχει κανει ανακληση πολλαπλασιαστων. Οχι οτι κατα 100% δεν θα ξαναχει θεμα αλλα τις περισσοτερες φορες στρωνουν τα πραγματα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 26-09-13, 22:47
Το avatar του χρήστη kavas
kavas Ο χρήστης kavas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2006
Μηνύματα: 545
kavas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το εσωτερικο μιλαμε φιλε και ειπα οτι ειναι τα ιδια.
Ειναι πιο χαμηλο και μακροστενο το εσωτερικο φερειπειν της κουπε Ε46 απ'τη sedan?
Δε νομιζω.

Εξωτερικα παντως το ωραιο με τις Ε90 ειναι οτι εχουν αρκετα διαφορετικο αμαξωμα απ'τις Ε92, δεν ειναι σαν τις Ε46 που μιλαμε για το ιδιο αμαξι με διαφορετικο αριθμο πορτων.
Γι'αυτο και θεωρω οτι εχει πολυ ιδιαιτερο χαρακτηρα και αν ειναι προσεγμενη (ζαντες καλες και Μ πακ, οχι τρελα πραγματα) μονο μ'ενα τυπικο σενταν δε μοιαζει.
Στα Μ τολμω να πω οτι τη βρισκω πιο εντυπωσιακη απο Ε92 μαλιστα (οχι πιο κομψη βεβαια), αλλα περι ορεξεως...

Τελος παντων το παιδι ενδιαφερεται για Ε92 οποτε ας μη βγουμε αλλο off.
Yπαρχουν πολλα στην αγορα και σιγουρα μπορει να βρει κατι αξιολογο.
Βασικο να εχει κανει ανακληση πολλαπλασιαστων. Οχι οτι κατα 100% δεν θα ξαναχει θεμα αλλα τις περισσοτερες φορες στρωνουν τα πραγματα.
συμφωνω 100%.ειδικα σε m-pack το 90 μου κανει πιο τουμπανο απο το 92m-pack.σε απλη εκδοση μ αρεσει περισσοτερο το 92.δες το δικο μου 90αρι με M.και οσο για τους πολλαπλασιαστες σε σχεδον 6 χρονια αλλαξα μονο δυο και το αμαξι πεταει
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 26-09-13, 23:12
Το avatar του χρήστη kavas
kavas Ο χρήστης kavas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2006
Μηνύματα: 545
kavas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
έχω αυτό ακριβώς που θες να αγοράσεις και θα σου πω γι'αυτό και μόνο.
Έχω επίσης 2 πιτσιρίκια 9 χρονών το καθένα.
Το αμάξι είναι του 2008, αυτό σημαίνει ότι απο την ηλικία των 4 περίπου χρονών και μέχρι τώρα τα μικρά μπαίνουν βγαίνουν χωρίς πρόβλημα.
Θα σου πουν όλοι να πάρεις σενταν επειδή είναι πιο πρακτικό. Φυσικά και είναι αλλά εγώ το βλέπω διαφορετικά, ότι καλύτερα τώρα κουπε που έχω 2 μικρά λάστιχα μέσα και δεν καταλαβαίνουν τίποτα απο 2 πόρτες παρά όταν θα είμαι 60 χρονών. Τότε, μπορώ να πάρω σεντάν ή SUV

Έχω και ένα Ε46 4πορτο, απο όταν αγόρασα το Ε92 δεν του έχω κανει ούτε 5.000χλμ
Το κράτησα το Ε46 γιατί ήταν καλές εποχές και σκέφτηκα μήπως δε με βολέψει οικογενειακά το Ε92 αλλά έμεινε για πάντα στο γκαράζ (Το Ε46).

Σε ταξίδια τώρα μπορείς να δεις μόνο μερικά απο αυτά που έχω κάνει στη κατηγορία ταξίδια, και πόσα δε έχω ανεβάσει, έχω γυρίσει όλη την Ευρώπη, μέχρι 1.700χλμ τη μέρα σερί έχω κάνει, κανένα μα κανένα πρόβλημα και κατανάλωση απο 1400αρι (χωρίς υπερβολή). Αν βάλεις και ένα ζευγάρι χιονολάστιχα θα είσαι κομπλέ

Επιδόσεις καλές αν δεν είσαι της κόντρας.

Ποιότητα BMW, οδηγική συμπεριφορά BMW αν και θα έβαζα μια Μ pack ανάρτηση για λιγότερες κλίσεις, απο την άλλη Μ ανάρτηση και runflat ελαστικά στη Κέρκυρα δεν είναι ο καλύτερος συνδυασμός.

Εμφάνιση καλύτερη σε σχέση με τη σεντάν, βασικά καμία σχέση. Ακόμα και μέσα μην ακους το ίδια είναι, δεν είναι καθολου ίδια, Μόνο το ταμπλό είναι σχεδόν ίδιο, πίσω ειδικά με το διαχωριστικό ανάμεσα στα καθίσματα και τη κονσόλα να διατρέχει όλο το αμάξωμα είναι κούκλα το αμάξι.

Βλάβες: Άλλαξα όλους τους πολλαπλασιαστές μια φορά και τα μπουζί προληπτικά στα 40.000χλμ, αισθητήρας Nox, ηλεκτρική οροφή μια φορά σα να μπέρδευε τις εντολές και ήθελε επαναπρογραμματισμό, έχω ακούσει ένα θόρυβο στο τιμόνι όταν το αμάξι είναι σταματημένο (βασικά μόνο εγώ τον άκουγα) και έπρεπε να λυθεί και να περάσουν κάποιο γράσο, επίσης γράσο στο πεντάλ συμπλέκτη γιατί έκανε ένα θόρυβο όταν είχα πάρει το αμάξι. Αστεία πράγματα, ελπίζω να μην έχω ξεχάσει κάτι

Το αμάξι έχει 78.000χλμ και αν δεν σκότωναν τις 335 Ε92 λόγο φορολογίας δε θα το πούλαγα ποτέ. Απλά τώρα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μια 335 Ε92 αν και όταν....
καθε αποψη σεβαστη
ακου και την δικια μου τωρα
ευτυχως που επελεξα 4πορτο(αν και ειχα ενδιασμους μεχρι τελευταια στιγμη)
οι λογοι:
-+2 πορτες.αφανταστα πρακτικο
εχω και ενα 2ρο με 2 πορτες και τα εχω δει ολα κυριως με παιδι-καρεκλακι-επιβατες-ψωνια/πραγματα-καθαρισμος χιλια-δυο.σε καθημερινη βαση σε δυσκολευει παρα πολυ και πιστεψε με δεν ειναι συνηθεια(εχω το 2πορτο-11 χρονια τωρα)
-5η θεση-τεραστια υποθεση
δεν σε περιοριζει καθολου και παντα θα υπαρχει η 5η επιλογη και πιστεψε με μου εχει χρειαστει παραααα πολες φορες
επισης μπορει να χρησιμοποιηθει ανετα σε αναγκη για κρεβατακι μικρου παιδιου οπως και για αναπαραγωγη
-επιπλεον 2 παραθυρα για τους πισω επιβατες.ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ ΑΞΙΑ!
-φθηνοτερο στην τοτε αγορα και με μεγαλυτερο κοστος στην μαμα bmw
2 επιπλεον πορτες/μηχανισμοι-παραθυρα-ασφαλειες-πομολα κτλ
-σε περιπτωση ατυχηματος στο πισω πλαι,μπορει να αλλαξεις και μια πορτα και να γλιτωσεις
χρηματα,η λογω του μη εννιαιου τμηματος να χρειαστει να φτιαξεις μικροτερο τμημα
ενω στο coupe απλα την εβαψες
η επιλογη δικη σου,απλα εμεις σου παραθετουμε τις εμπειριες μας.
εγω παντως νιωθω δικαιωμενος που πηρα 4πορτο και 2λιτρο κοντρα σε πολλους που
με κραζανε να παρω το κουπε και 3.30
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 27-09-13, 07:33
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
δεν υπάρχει σωστή και λάθος επιλογή, ότι θέλει ο καθένας.
Εγώ ρίσκαρα στο θέμα πρακτικότητας γιατί έχω και το Ε46 4πορτο αν χρειαστεί αλλά τελικά δε μου χρειάστηκε, δεν έχω βέβαια και τόσο μικρά παιδιά για να χρησιμοποιώ καρεκλάκι.
Στο κουπε καρεκλάκι νιετ, μεγάλη φασαρία
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.