Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 17-05-10, 15:47
Το avatar του χρήστη b-q
b-q Ο χρήστης b-q δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 77
b-q will become famous soon enough
Κατά την άποψή μου, και χωρίς να θεωρηθεί διαφήμιση,οι κουκούλες της Autoplus είναι οι καλύτερες.Επί δύο χρόνια ο μαύρος Άσσος μου ήταν συνέχεια καλυμμένος και δεν είχε αφήσει την παραμικρή γρατζουνιά. Βέβαια πάντα πριν τη βάλω το αυτοκίνητο ήταν πεντακάθαρο, ενώ το γυάλιζα-κέρωνα τακτικά, ώστε να μην τρίβεται το χρώμα. Μπορεί στα περισσότερα αξεσουάρ η εν λόγω εταιρεία να είναι (αδικαιολόγητα) ακριβή, αλλά οι κουκούλες της αξίζουν.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 27-03-11, 18:31
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Πριν λίγο παρατήρησα πως κάποιος μ...κας, ακουμπώντας με προφανώς, μου έσκισε την κουκούλα μπροστά αριστερά κάτω από τον προβολέα (και μου άφησε μια ευτυχώς μικρή γρατζουνιά).

Και ρωτάω.
Οι κουκούλες αυτοκινήτου επισκευάζονται?
Όχι τίποτ'άλλο αλλά είχα ποιοτική κουκούλα (130 ευρώ την είχα αγοράσει) και λυπάμαι να την πετάξω!
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 27-03-11, 19:56
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν λίγο παρατήρησα πως κάποιος μ...κας, ακουμπώντας με προφανώς, μου έσκισε την κουκούλα μπροστά αριστερά κάτω από τον προβολέα (και μου άφησε μια ευτυχώς μικρή γρατζουνιά).

Και ρωτάω.
Οι κουκούλες αυτοκινήτου επισκευάζονται?
Όχι τίποτ'άλλο αλλά είχα ποιοτική κουκούλα (130 ευρώ την είχα αγοράσει) και λυπάμαι να την πετάξω!
μου το χουν κανει κ μενα..κ μπροστα κ πισω στις "γνωστες" γωνιες που εχουν ως στοχο τα κουλαδια που κυκλοφορουν..μπορεις να τν πας σε εναν ταπετσερη να σου ραψει ενα μπαλωμα με παρεμφερες υλικο αν οχι το ιδιο..
μπορεις επισης να τν μπαλωσεις με υφασματινη ταινια αλλα να προσεξεις να βαλεις κ απο τν μεσα μερια..για μεγαλυτερη κολλητικη ικανοτητα κ για να μν σου βγαλει τν κολλα απ τν ταινια οταν αυτη ζεσταινεται απο τν ηλιο..
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-03-11, 08:45
Το avatar του χρήστη P.S
P.S Ο χρήστης P.S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 224
P.S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν λίγο παρατήρησα πως κάποιος μ...κας, ακουμπώντας με προφανώς, μου έσκισε την κουκούλα μπροστά αριστερά κάτω από τον προβολέα (και μου άφησε μια ευτυχώς μικρή γρατζουνιά).

Και ρωτάω.
Οι κουκούλες αυτοκινήτου επισκευάζονται?
Όχι τίποτ'άλλο αλλά είχα ποιοτική κουκούλα (130 ευρώ την είχα αγοράσει) και λυπάμαι να την πετάξω!
Δεν χρειαζεται να την πεταξεις Αρη,μπορεις να την πας σε αυτους που φτιαχνουν κουκουλες κα να σου ραψει σε εκεινο το σημειο ενα αλλο κοματι.
Υπαρχει η Pan-car στο Γαλατσι που μπορει να στην επιδιορθωση.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 03-04-11, 20:12
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από P.S Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν χρειαζεται να την πεταξεις Αρη,μπορεις να την πας σε αυτους που φτιαχνουν κουκουλες κα να σου ραψει σε εκεινο το σημειο ενα αλλο κοματι.
Υπαρχει η Pan-car στο Γαλατσι που μπορει να στην επιδιορθωση.
Εκεί και την πήγα Πλάτωνα και μου την επιδιορθώσανε με λογικό κόστος...10 ευρώ.

Ακόμα βέβαια δεν την έχω βάλει στο αυτοκίνητό μου (την παρασκευή την πήρα πίσω) επειδή το έχω άπλυτο, αλλά μάλλον αύριο θα την τοποθετήσω αν μπορέσω να το πλύνω.
Ελπίζω να είναι καλό το αποτέλεσμα και να μη βάζει νερά.
Μόλις κάνω κάποια δοκιμή θα γράψω εντυπώσεις.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-04-11, 20:26
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παιδες σημερα εβαλα πρωτη φορα στο Ζετακι την κουκουλα που πηρα απο την Autoplus(145euro). Περιμενα να εφαρμοζει καπως καλυτερα αλλα δεν πειραζει ισως ζηταω πολλα. Αρκει να μην την περνει ο αερας...Μια ερωτηση εχω να κανω ομως. Ειναι λαθος να την βαζω πανω οταν ειναι ζεστο το αμαξι?????? Γιατι με τρομαξε ο father και μου ειπε οτι οταν ειναι ζεστο βγαζει υδρατμους και μπορει να χαλασει το χρωμα...εγω σαν κλασσικος γιος του ειπα οτι λεει βλακειες..χεχε

Πειτε μου ομως τι παιζει???
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-04-11, 20:32
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Δε καταλαβαίνει από τέτοια το χρώμα σου Στελλάρα..Αυτά είναι φαινόμενα Alfa 33, Civic '93-'95 κ.ο.κ...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 05-04-11, 13:51
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Εγώ έχω γνήσια BMW η οποία αγοράστηκε προ αγοράς αυτοκινήτου. χαχα

Εφαρμόζει τέλεια και λόγο της κοντής κεραίας δεν χρειάζεται να την βγάζω κάθε φορά.

Το σκεπάζω ξεστό και δεν έχει κανένα θέμα εδώ και πάνω από 1,5 χρόνια. Η σημασία στην λεπτομέρεια είναι το επιπλέον υλικό στο σημείο της εξάτμισης.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-04-11, 14:29
pacman Ο χρήστης pacman δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 230
pacman will become famous soon enough
αυριο θα σου πω μαρκα για την δικιά μου, αγορασμένη από PRACTIKER. κοστος 75, άριστη!!!!
__________________
When the lights go off, the bullshit stops...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 05-04-11, 16:14
x318big Ο χρήστης x318big δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2010
Μηνύματα: 213
x318big is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες σημερα εβαλα πρωτη φορα στο Ζετακι την κουκουλα που πηρα απο την Autoplus(145euro). Περιμενα να εφαρμοζει καπως καλυτερα αλλα δεν πειραζει ισως ζηταω πολλα. Αρκει να μην την περνει ο αερας...Μια ερωτηση εχω να κανω ομως. Ειναι λαθος να την βαζω πανω οταν ειναι ζεστο το αμαξι?????? Γιατι με τρομαξε ο father και μου ειπε οτι οταν ειναι ζεστο βγαζει υδρατμους και μπορει να χαλασει το χρωμα...εγω σαν κλασσικος γιος του ειπα οτι λεει βλακειες..χεχε

Πειτε μου ομως τι παιζει???
αμα χαλαγε ετσι το χρωμα στα bmw......
__________________
ειμαι ο 318big επειδη δεν μπορουσα να επανακτησω κωδικο ...ξαναγραφτηκα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.