Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-11-09, 23:11
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
Wink Το ονειρο μου......λεγεται ESS……………!

Η χαρά μου πλέον......ειναι απερίγραπτη.......!
Αυτο το φόρουμ κ ολοι οι φιλοι.......βοηθησαν με το δικο τους τροπο ο καθενας,να φτασω στην υλοποιηση του 2ου σκελους του ονειρου, που εχει ξεκινησει εδω κ 5 ολοκληρα χρονια κ πλεον ειναι ζητημα ημερων......!
Δεν θα μπορουσα να μην ευχαριστησω προσωπικα το φορουμ καθ αυτο.....για τις γνωσεις που μου χαρισε......αλλα ακομα περισσοτερο για την ευκαιρια που εδωσε να κανω φιλους......τους οποιους νοιωθω οτι ξερω μια ζωη.....!
Στο κυριως θεμα μας ομως........
Πριν απο 5 σχεδον χρονια.......γνωρισα μια ομορφη καμπριολε κυρια (βιτρινατη).....αξιοπρεπη.....με πλουσια τα καλη της.....απαστραπτουσα.....κ με ποσοστο κεφαλοστριψιματος 99%........!Στα δικα μου ματια επρεπε να φτασει το +100% κ ετσι ξεκινησε το ταξιδι του μπαξιματος.............!Ολοι το χουμε βιωσει,ολοι το χουμε ποθησει,ολοι το χουμε ονειρευτει.....!Σιγα σιγα λοιπον....ξεκινησε ο εξωτερικος καλωπισμος (που ακομα δεν εχει ολοκληρωθει) κ μολις φτασαμε σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο (για τα δικα μου παντα θελω),ηρθε το πολυποθητο 3λιτρο μοτερ!!! http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=17611
Η χαρα οπως περιγραφεται και στο ανωτερω θρεντ.......απεριγραπτη!
Πλεον η κυριλε κυρια εχει αξιωσεις στον δρομο.....στεκεται αξιοπρεπως διπλα σε αναλογα αυτοκινητα....κανει ταξιδια α-ν-ε-τ-α πλεον....δεν φοβαται τις προσπερασεις.....κ μετα κ απο αλλες παρεμβασεις (φρενων κλπ) ειναι απολαυστικοτερη ΣΕ ΟΛΑ ΤΗΣ...!
Ο ερωτας αυτος ομως διαρκει κ αυξανεται......κ θα διαρκει με το οποιο τιμημα (ως συνηθως οικονομικο)...!
Ολοι οι ανθρωποι,απο την φυση μας,δεν αρκουμαστε σε οτι εχουμε.....ισως αυτο ειναι που μας κανει να προοδευουμε γενικοτερα...!Ετσι λοιπον,με την ανοχη της οικογενειας μου στα δικα μου θελω (κ την ευχαριστω γι αυτο),παρολες τις δυσκολιες της εποχης που διανυουμε,ηρθε η στιγμη να υλοποιηθει το 2ο μεγαλυτερο κομματι αυτου του ταξιδιου.....που ακουει στο ονομα :ESS TS2!!! http://www.esstuning.com/default.asp...ubcat2=114&id=
Πληροφοριες για τις αποδοσεις του εν λογω κιτ....αναφερονται στον παραπανω θρεντ.
Η παραγγελια εγινε πριν απο καμμια δεκαρια μερες.....κ μολις σημερα το πρωι.....ελαβα τηλεφωνο απο τον μηχανικο μου οτι το πακετο βρισκεται καθ οδον...ελαβα το πολυποθητο tracking number απο FEDEX....και παρακολουθω ποτε θα πατησει το αεροπλανο Ελλαδα για να τρεξω στο σουπερ μαρκετ για την αγορα PAMPERS…..(μιας κ της κορακλας μου...μου πεφτουν λιγο μικρα....!)
Οσοι με γνωριζετε....καταλαβαινετε τον ενθουσιασμο κ την χαρα μου......ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΑ συναισθηματα...!
Λιγα λογια για την αγορα.......
Μετα απο μια εκτεταμενη ερευνα του τροπου που θα αγορασω-τοποθετησω το κιτ.....κ αφου απευθυνθηκα στους dealers που αναφερει στο site του ο Νορβηγος....κατεληξα μεσω του φιλου stefanos cool….κ τον ευχαριστω γι αυτο...να γνωρισω καποιους μηχανικους οι οποιοι ανελαβαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ στην πιο συμφερουσα τιμη για μενα μαζι με την τοποθετηση......!
Η αγορα για το εν λογω κιτ ανερχεται στο ποσο των 4.795 ευρω,συν οτι αυτο συνεπαγεται......ταχυδρομικα εξοδα+τελωνειο+τοποθετηση!
Οι dealers του νορβηγου....μου ζητουσαν 6500 ο ενας κ 9500 ο αλλος τοποθετημενο....δεν με καλυπταν οι γνωσεις τους στο αντικειμενο κ ο τροπος αντιμετωπισης απεναντι μου.......οσον αφορα τον δευτερο που ζητησε 9500????...τι να πω???
Στην περιπτωση που τον εφερνα μονος......μαζι με τα εξοδα αποστολης κ τοποθετησης....υπολογιζα γυρω στα 5800.....τελικα το ποσο που εκλεισα την συμφωνια για ολα.....χωρις να ασχοληθω με τραπεζες,τελωνεια κλπ. καθως κ να τοποθετηθει.....θα φτασει τα 6000 ευρω!

Τα παιδια που το ανελαβαν.....φαινονται γνωστες του αντικειμενου....με καλυπτουν οι απαντησεις τους κ ακομα περισσοτερο ο χρονος που αφιερωνουν στον πελατη να εξηγησουν το καθε τι..!
Η διαδικασια ειναι η γνωστη (για καποιους)......στελνουμε τον εγκαφαλο στον Νορβηγο να περασει τα νεα πλεον δεδομενα....και αφου μας τον επιστρεψει και εχει τοποθετηθει το κιτ....η κουκλαρα μας ειναι ετοιμοπολεμη!!!(ευχομαι ολα να παν κατ ευχην χωρις εκπληξεις).....
Μετα απο παρακληση στους μηχανικους....θα υπαρξουν φωτο της τοποθετησης κ ισως κ καποιο βιντεακι...!
Αυτα λοιπον οσον αφορα την τρελη χαρα που με εχει πλημμυρισει κ την αγωνια που νοιωθω βλεποντας στο σαιτ της FEDEX ....οτι το πακετο θα ναι Ελλαδα ως τις 30/11.......!
Σιγουρα ....αυτο ειναι το χριστουγεννιατικο δωρο για μενα κ για την μπεμπα μου....τι αλλο να ζητησω....προς το παρον....αχαχαχαχα!
Θελω σ αυτο το σημειο.....να ευχαριστησω προσωπικα τους συμφορουμιτες φιλους......DEEPBLUE,VANVIC,ΓΙΑΝΝΗΣ,MERLIN M3,YAZIDIS,STEFANOS COOL,NICK E60 (γρηγορα κ στα δικα σου)......καθως κ ολους οσους ζουμε μαζι το ταξιδι του μπαξιματος...!
Θα θελα ... αν μου επιτρεπεται βεβαια...να πω κ το εξης....:
Πριν απο λιγο καιρο....σε μια νυχτερινη εξορμηση....κ με ενα συμφορουμιτη συνοδηγο (νεαρας ηλικιας)....μου ειπε...σας ζηλευω (με την καλη εννοια) που εχετε δυναμη στα αυτοκινητα.....!
Φιλε μου....κ απευθυνομαι σε ολους οι οποιοι θελουν να ζησουν αυτο το ονειρο.....εφτασα 39 χρονων για να το καταφερω .....ευχομαι να το ζησετε πολυ νωριτερα απο μενα.....και πολυ πλουσιοτερα (σε αλογα) απο αυτο που θα βιωσω εγω...!Το ταξιδι ειναι αυτο που μετραει,οπως εχει πει κ ο συμφορουμιτης VANVIC..!
Εχω δηλωσει κ στο παρελθον....οτι ειμαι καφετεριακιας....κ οτι το αμαξι μου πιο πολυ μ αρεσει να το θαυμαζω οπτικα...παρα να το τρεχω!Ωστοσο ο κομπρεσορας θα μου δωσει τα μπαμ που θελω...κ μου χουν λειψει απο το puntaki που ειχα.....και οταν με το καλο μπει και το μπλοκε.....θα αρχισουν κ αλλες συγκινησεις που πλεον θα προσφερονται πολυ πιο ξεκουραστα.....!

Συγχωρεστε το μακρυ μου ποστ....θα μπορουσα να γραψω αλλα τοσα....πιστευω να καταλαβαινετε....
Θα ποσταρω νεωτερα....και ακομα καλυτερα, φωτο απο το νεο αποκτημα.......
Και στα δικα σας.....οποια κ να ναι αυτα.....πανω απο ολα με υγεια σε ολους....!

Ευχαριστω
Καλη συνεχεια.............
  #2  
Παλιά 24-11-09, 23:21
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Ότι και να πώ είναι λίγο. Λές και το περιμένω για τον εαυτό μου νιώθω.

Μπράβο Βασίλη. Τα όρια είναι για να ξεπερνιούνται και τα όνειρα για να πραγματοποιούνται.

Εύχομαι τα καλήτερα για σένα και το αυτοκίνητο σου (για την οικογέννεια τα έχεις).

Καιφυσικά είμαι ο πρώτος που περιμένει τις φωτογραφίες απο τα βήματα της εγκατάστασης

Με το καλό
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
  #3  
Παλιά 24-11-09, 23:21
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Καλη αρχη Βασιλη μου και να εισαι παντα καλα να απολαμβανεις το αυτοκινητο σου.
Περιμενουμε...
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
  #4  
Παλιά 24-11-09, 23:23
Το avatar του χρήστη giannis_E-46
giannis_E-46 Ο χρήστης giannis_E-46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Μηνύματα: 594
giannis_E-46 will become famous soon enough
ποσα αλογα υπολογιζεις να φτασεις φιλε βασιλη? μπραβο παντως κορυφαια επιλογη εκανες αλλα να το τρεχεις και λιγο κριμα δεν ειναι?
__________________
το τσιγαρο ειναι θανατος αργος αλλα ποιος βιαζεται να πεθανει........................................... ....[
  #5  
Παλιά 24-11-09, 23:31
Το avatar του χρήστη george kaleas
george kaleas Ο χρήστης george kaleas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 500
george kaleas is on a distinguished road
βασιλη να χαρεις το αυτοκινητο σου γιατη το αξιζεις πραγματικα
μπραβο σου και πιστευω καποτε να ζησουμε το ονειρο αυτο και εμεις !!!!!!!!!!!!!!

υ΄γ μακαρη και δικο μου bmw να ειχε τετοιο μπαμπα που κανει τετοια δωρα..!!!!!!!!!!
__________________
  #6  
Παλιά 24-11-09, 23:33
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Βασιλη εγω θα σε συνδραμω οικονομικα στα pumpers!!!
Αλλο ενα μπραβο σε σενα για την ληψη της αποφασης αυτης,ξερεις οτι χαιρομαι,οπως και τοτε με τον Vanvic,που ενας συμφορουμιτης θα αυξησει τη δυναμη της "κουκλας" του,και πολλα περισσοτερα μπραβο θα εισπραξεις απο εμενα τουλαχιστον οταν αυτο θα εχει γινει πραγματικοτητα και θα εχει στεφθει με απολυτη επιτυχια το ολο εγχειρημα,αυτο δεν σημαινει οτι εχω αμφιβολιες!!!
Καλο κουραγιο,υπομονη και αλλη μια φορα καλη επιτυχια Βασιλη,ξερεις οτι ολοι μας χαιρομαστε με κατι τετοια!!!
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
  #7  
Παλιά 24-11-09, 23:34
Το avatar του χρήστη ///M_Spartan
///M_Spartan Ο χρήστης ///M_Spartan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 550
///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice///M_Spartan is just really nice
Γιαυτο ρε μας ειχες τρελανει το πρωι και δεν μας ελεγες
και το λογο της χαρας σου.Αντε και φοβηθηκα μηπως επαθες
καμια μαλακινση χαχαχαχαχαχαχαχα

Βασιλη ευχομαι ολοψυχα με το καλο να παραλαβεις το
δωρο που εκανες στον εαυτο σου, να γινει η
τοποθετηση οπως πρεπει και φυσικα να εχεις το
επιθυμητο αποτελεσμα.
Μετα την τοποθετηση βεβαια θα πεσει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
κουβεντα επ αυτου, αλλα τι στο λεω ? το ξερεις ηδη.
Υπομονη ως τοτε γιατι δεν ειναι και πολλες οι μερες
και να ξερεις πως μεσα μου λεω......
"Να χα κι εγω εναν ESS" και σε ζηλευω (με την καλη εννοια
για να μην παρεξηγηθουμε).
Με το καλο λοιπον φιλε μου.........
  #8  
Παλιά 24-11-09, 23:36
Το avatar του χρήστη vasilis e30
vasilis e30 Ο χρήστης vasilis e30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2008
Μηνύματα: 272
vasilis e30 is on a distinguished road
μπραβο βασιλη!να χαρεις τη μπεμπα σου!

με το καλο
  #9  
Παλιά 24-11-09, 23:37
Το avatar του χρήστη fanisk
fanisk Ο χρήστης fanisk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 650
fanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura aboutfanisk has a spectacular aura about
Το διαβαζα και χαζογελαγα μονος μου.. μπραβο βρε Βασιλη πολυ χαιρομαι!

Τι να πω..δεν χρειαζεται να γραψω κατι! Αντε και στα δικα μας οι ανυπαντρες..
__________________

  #10  
Παλιά 24-11-09, 23:39
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
βασιλη..ειναι πραγματικο ευχαριστο καποιος να βιωνει το ονειρο του! σου ευχομαι..οτι καλυτερο για σενα και την μπεμπα σου...και να συνεχισεις να κανεις ονειρα...ειναι ωραιο το ταξιδι ...
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.