Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-08-12, 12:33
joe4 Ο χρήστης joe4 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 28-08-2012
Μηνύματα: 2
joe4 is on a distinguished road
τοποθετηση gas σε x3 2.0

γεια σας κ απο μενα.ειμαι καινουργιο μελος εδω.συγχαρητηρια για το forum!οσο κ αν εψαξα ομως,δεν βρηκα κατι πανω σε αυτο που με καιει!ειμαι κατοχος ενος x3 2.0 βενζινη,μοντελο 2007 facelift,αγορασμενο καινουργιο.σκεφτομαι εδω και καιρο να του βαλω αεριο,αλλα εχω μπερδευτει!εαν μπορει καποιος να με βοηθησει που εχει περασει αεριο στο δικο του,και να μου πει τι εβαλε και απο που,θα του ημουν ευγνομων!ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-08-12, 13:01
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...play.php?f=133
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-08-12, 13:11
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Είναι φίλος. Κάνε μια ερώτηση,:http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=30259
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-08-12, 15:31
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από joe4 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας κ απο μενα.ειμαι καινουργιο μελος εδω.συγχαρητηρια για το forum!οσο κ αν εψαξα ομως,δεν βρηκα κατι πανω σε αυτο που με καιει!ειμαι κατοχος ενος x3 2.0 βενζινη,μοντελο 2007 facelift,αγορασμενο καινουργιο.σκεφτομαι εδω και καιρο να του βαλω αεριο,αλλα εχω μπερδευτει!εαν μπορει καποιος να με βοηθησει που εχει περασει αεριο στο δικο του,και να μου πει τι εβαλε και απο που,θα του ημουν ευγνομων!ευχαριστω.


Φιλε joe, έψαξες λες και δεν βρήκες τίποτα και εδώ έχουμε χαλάσει τόσα πληκτρολόγια για να γράφουμε για το lpg (!)

(ψάξε λιγάκι στο προφίλ μου στα μηνύματα που έχω γράψει, θα βρεις μερικές πληροφορίες - έχουμε το ίδιο μοτέρ -> Ν46Β20)

Μεγάλη προσοχή στον εγκαταστάτη, επίσης μπες και στο autogasforum.gr για ακόμα περισσότερες πληροφορίες (επειδή είναι εξειδικευμένο forum).
Ανάλογα με τα χρήματα που θες να διαθέσεις υπάρχουν και πολλά kit υγραερίου. Αν θέλεις να ξοδέψεις λίγα παραπάνω (γύρω στα 1330 κομπλέ -εγκατάσταση, ΚΤΕΟ, ΦΠΑ κλπ) και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βάλε prins silverline (αντιπρόσωπος αττικής qgas). Στην qgas υπάρχουν πλέον πολλά BMW στα οποία έχουν τοποθετήσει lpg - αρκετούς κατόχους ξέρω και εγώ.
Εκεί κατέληξα μετά από ψάξιμο ενάμιση χρόνο, μετά από εκατοντάδες- ίσως χιλιάδες σελίδες διαβάσματος από ιστοσελίδες κατόχων εδώ και στο εξωτερικό και μετά από απίστευτη έρευνα της ελληνικής αγοράς. Μετά από 10.000 τελείως απροβλημάτιστα χλμ μπορώ να πω ότι έχω λιγάκι εμπειρία πλέον για να γράφω δύο πραγματάκια.
Από εκεί και πέρα βέβαια, εσύ ξέρεις σε ποιον θα εμπιστευτείς το αυτοκίνητό σου και που θα κάνεις την εγκατάσταση και πόσα χρήματα θα δώσεις!

Καλή αναζήτηση από εμένα και με το καλό όποιο σύστημα και αν βάλεις!!



*ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΙΔΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΟΧΟ ΠΡΙΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΟΥ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ihatch : 28-08-12 στις 15:36
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-08-12, 23:40
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από joe4 Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σας κ απο μενα.ειμαι καινουργιο μελος εδω.συγχαρητηρια για το forum!οσο κ αν εψαξα ομως,δεν βρηκα κατι πανω σε αυτο που με καιει!ειμαι κατοχος ενος x3 2.0 βενζινη,μοντελο 2007 facelift,αγορασμενο καινουργιο.σκεφτομαι εδω και καιρο να του βαλω αεριο,αλλα εχω μπερδευτει!εαν μπορει καποιος να με βοηθησει που εχει περασει αεριο στο δικο του,και να μου πει τι εβαλε και απο που,θα του ημουν ευγνομων!ευχαριστω.
Kαλησπέρα φίλε μου ,έχω τοποθετήσει lpg και εγώ σε Ν42β18 της prins στη qgas έχω αυτή τη στιγμή πάνω απο 10000χλμ καιδέν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα!!!
Βρές έναν σωστό εγκατλαστάτη και δές και κάποιες τοποθετήσεις,Στην qgas πάντως έχουν γίνει πολλές τοποθετήσεις σε bmw με συστήματα lpg PRINS!!!
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-08-12, 23:41
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 316e36compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε joe, έψαξες λες και δεν βρήκες τίποτα και εδώ έχουμε χαλάσει τόσα πληκτρολόγια για να γράφουμε για το lpg (!)

(ψάξε λιγάκι στο προφίλ μου στα μηνύματα που έχω γράψει, θα βρεις μερικές πληροφορίες - έχουμε το ίδιο μοτέρ -> Ν46Β20)

Μεγάλη προσοχή στον εγκαταστάτη, επίσης μπες και στο autogasforum.gr για ακόμα περισσότερες πληροφορίες (επειδή είναι εξειδικευμένο forum).
Ανάλογα με τα χρήματα που θες να διαθέσεις υπάρχουν και πολλά kit υγραερίου. Αν θέλεις να ξοδέψεις λίγα παραπάνω (γύρω στα 1330 κομπλέ -εγκατάσταση, ΚΤΕΟ, ΦΠΑ κλπ) και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βάλε prins silverline (αντιπρόσωπος αττικής qgas). Στην qgas υπάρχουν πλέον πολλά BMW στα οποία έχουν τοποθετήσει lpg - αρκετούς κατόχους ξέρω και εγώ.
Εκεί κατέληξα μετά από ψάξιμο ενάμιση χρόνο, μετά από εκατοντάδες- ίσως χιλιάδες σελίδες διαβάσματος από ιστοσελίδες κατόχων εδώ και στο εξωτερικό και μετά από απίστευτη έρευνα της ελληνικής αγοράς. Μετά από 10.000 τελείως απροβλημάτιστα χλμ μπορώ να πω ότι έχω λιγάκι εμπειρία πλέον για να γράφω δύο πραγματάκια.
Από εκεί και πέρα βέβαια, εσύ ξέρεις σε ποιον θα εμπιστευτείς το αυτοκίνητό σου και που θα κάνεις την εγκατάσταση και πόσα χρήματα θα δώσεις!

Καλή αναζήτηση από εμένα και με το καλό όποιο σύστημα και αν βάλεις!!



*ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΙΔΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΟΧΟ ΠΡΙΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΣ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΟΥ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.
+++1000000000000000000000
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-08-12, 08:57
joe4 Ο χρήστης joe4 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 28-08-2012
Μηνύματα: 2
joe4 is on a distinguished road
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!συγνωμη για το καινουργιο θεμα που ανοιξα,αφου υπηρχαν ηδη παρομοια!αναμεσα σε brc plug and drive,και prins silverine,τι λετε?και τα δυο ειναι πολυ κοντα στην τιμη(1400 με φπα και κτεο).
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-08-12, 10:00
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από joe4 Εμφάνιση μηνυμάτων
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!συγνωμη για το καινουργιο θεμα που ανοιξα,αφου υπηρχαν ηδη παρομοια!αναμεσα σε brc plug and drive,και prins silverine,τι λετε?και τα δυο ειναι πολυ κοντα στην τιμη(1400 με φπα και κτεο).
Kαλημέρα φίλε μου και τα δύο συστήματα είναι καλά ,εγώ κατέληξα στο prins διότι είναι όλλα boshc [εγκεφαλος] και τα μπεκ ιαπωνίας τα [κείχιν στο vsi2 ] που έχω τοποθετήσει .Τωρα δές και τον εγκαταστάτη τη δουλείες έχει κάνει και την ποιότητα της εργασίας του.Πάντως, όταν έψαχνα και εγώ σε αυτά τα δύο είχα καταλήξει,αλλά με κέρδισε το PRINS.Απο γνωστούς όμως που έχουν βάλει άλλες εταιρίες ρομμανο,ταρταρινι,κ.τ.λ.π δέν έχουν κάποιο προβλημα ,βρες έναν σωστό εγκαταστάτη!!!!!!!!!!!!
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-08-12, 17:42
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
φοραω brc σε almera 2005.Εχω κανει 12000χλμ απροβληματιστα.
Συνυπολογιζοντας τιμη λιτρου για αεριο και βενζινη, ποσοτητα λιτρων ανα 100χλμ και καταναλωση βενζινης, η συνολικη εξοικονομιση χρηματων ειναι καπου στο 35% μπορει και λιγοτερο.
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-08-12, 18:41
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Δες εδώ

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27990

Και εγω στην ίδια βάρκα είμαι, ίδιο ακριβώς αμάξι, αλλά το σκέφτομαι. Ειμαι μεταξύ qgas και ενός εξιδεικευμένου συνεργείου bmw ο οποίος συνεργάζεται με μια ιταλική μάρκα. Ο προμηθευτής του εχει και BRC, έτερη Ιταλική μάρκα, οπότε εάν βάλω εκει, θα βάλω μάλλον αυτό.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.