Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Ταξίδια

Ταξίδια Γράφουμε τις εντυπώσεις μας και προτάσεις απο οδικά ταξίδια που έχουμε κάνει

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 15-02-10, 22:11
Το avatar του χρήστη SpyrosK
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2009
Μηνύματα: 78
SpyrosK is on a distinguished road
Wink

καταπληκτικο thread μας ταξιδεψες!παντα τετοια!!!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 16-02-10, 00:07
Το avatar του χρήστη CRIS
CRIS Ο χρήστης CRIS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-08-2009
Μηνύματα: 23
CRIS is on a distinguished road
Μπράβο Πετράν, πολύ ωραίο το ταξιδιωτικό σου.
Θα είμαι Βαρκελώνη την Παρασκευή. Είδωμεν…
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 19-02-10, 20:08
pkouk Ο χρήστης pkouk δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-01-2010
Μηνύματα: 22
pkouk is on a distinguished road
Α ρε μπαγάσα, μας έφτιαξες πάλι!!! Μάλλον θα χρειαστώ τα φώτα σου γιατί το προγραμματίζω το συγκεκριμένο ταξιδάκι για τον Μάϊο.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 19-02-10, 20:28
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
ότι θες...
Τρίτη πάω Βελιγράδι. Θα γράψω αναλυτικά για τα Σκόπια γιατί μερικοί δεν πάνε από εκεί από φόβο ενώ δεν είναι τόσο χάλια τα πράγματα…
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 19-02-10, 21:47
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Πέτρο, μ' ενδιαφέρει...
Είχα επισκεφθεί Βουκουρέστι, Σόφια, Βελιγράδι οδικώς (με πούλμαν) πριν πολλά χρόνια... συγκεκριμμένα το 1993, με Νατοϊκό εμπάργκο εναντίον της (ενιαίας τότε, αν θυμάμαι καλά) Γιουγκοσλαβίας. Δεν πέρναγες από τα Ελληνο-Γιουγκοσλαβικά (σήμερα Π.Γ.Δ.Μ.) σύνορα και είχαμε αναγκαστεί να περάσουμε από τα Βουλγαρο-Γιουγκοσλαβικά...
Είχα μείνει με την αίγλη και την ομορφιά του Βελιγραδίου... Ευρωπαϊκή - και παραδοσιακή - μεγαλούπολη, αλλά και όλη η τότε Γιουγκοσλαβία, μια σύγχρονη Ευρωπαϊκή χώρα, μακράν μπροστά απ΄την Ελλάδα, παρά τα τότε προβλήματα λόγω του εμπάργκο (κυρίως έλλειψη καυσίμων και ποικιλλίας στα είδη διατροφής, μαύρη αγορά, αξία δηναρίου σε καθημερινή κατρακύλα...). Πάνω απ' όλα όμως έμεινα κυριολεκτικά από τους ανθρώπους... Ωραίος λαός, πολιτισμένος, καλλιεργημένος, αξιοπρεπής, περήφανος - και με τρομερή αγάπη και εμπιστοσύνη στους Έλληνες... τρομάρα τους!
Όσο για τις... , τι να πω... μπουκιά και συγχώριο!
Και το ξενοδοχείο στην όχθη του Δούναβη... ονειρικό! Στο ίδιο ξενοδοχείο κατέλυαν οι "κυανόκρανοι" του ΟΗΕ και το πάρκινγκ χαρακτηριζόταν από τα λευκά Jeep Cherokee με τα διακριτικά UN. Βρες το ρε Πέτρο το ξενοδοχείο αυτό... δεν θυμάμαι το όνομά του!
Θέλω να ξανακάνω το ταξείδι αυτό.
Γράψε μας Πέτρο τα νεώτερα!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντών///is : 19-02-10 στις 21:54 Αιτία: Ξενοδοχείο
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 19-02-10, 21:48
Το avatar του χρήστη tsagio
tsagio Ο χρήστης tsagio δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 53
tsagio is on a distinguished road
πολύ καλώ ταξίδι το εκανα πριν 2 χρονια με μηχανή (vstrom 1000) και ηταν καταπληκτικό εγω το χα συνδυάσει με F1 στο Μονακό τελη Μαιου να είσαι καλα φίλε και να χαίρεσαι τα ταξιδια σου...
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 20-02-10, 09:58
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντών///is Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέτρο, μ' ενδιαφέρει...
Είχα επισκεφθεί Βουκουρέστι, Σόφια, Βελιγράδι οδικώς (με πούλμαν) πριν πολλά χρόνια... συγκεκριμμένα το 1993, με Νατοϊκό εμπάργκο εναντίον της (ενιαίας τότε, αν θυμάμαι καλά) Γιουγκοσλαβίας. Δεν πέρναγες από τα Ελληνο-Γιουγκοσλαβικά (σήμερα Π.Γ.Δ.Μ.) σύνορα και είχαμε αναγκαστεί να περάσουμε από τα Βουλγαρο-Γιουγκοσλαβικά...
Είχα μείνει με την αίγλη και την ομορφιά του Βελιγραδίου... Ευρωπαϊκή - και παραδοσιακή - μεγαλούπολη, αλλά και όλη η τότε Γιουγκοσλαβία, μια σύγχρονη Ευρωπαϊκή χώρα, μακράν μπροστά απ΄την Ελλάδα, παρά τα τότε προβλήματα λόγω του εμπάργκο (κυρίως έλλειψη καυσίμων και ποικιλλίας στα είδη διατροφής, μαύρη αγορά, αξία δηναρίου σε καθημερινή κατρακύλα...). Πάνω απ' όλα όμως έμεινα κυριολεκτικά από τους ανθρώπους... Ωραίος λαός, πολιτισμένος, καλλιεργημένος, αξιοπρεπής, περήφανος - και με τρομερή αγάπη και εμπιστοσύνη στους Έλληνες... τρομάρα τους!
Όσο για τις... , τι να πω... μπουκιά και συγχώριο!
Και το ξενοδοχείο στην όχθη του Δούναβη... ονειρικό! Στο ίδιο ξενοδοχείο κατέλυαν οι "κυανόκρανοι" του ΟΗΕ και το πάρκινγκ χαρακτηριζόταν από τα λευκά Jeep Cherokee με τα διακριτικά UN. Βρες το ρε Πέτρο το ξενοδοχείο αυτό... δεν θυμάμαι το όνομά του!
Θέλω να ξανακάνω το ταξείδι αυτό.
Γράψε μας Πέτρο τα νεώτερα!
εχω ξαναπάει σε αυτά τα μέρη, δες εδώ http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=17724 και δεν είναι πια όπως στην ενωμένη Γιουγκοσλαβία. Τώρα βασιλεύει η φτώχια...

Το καλύτερο μέρος σε Ανατολική Ευρώπη που προσωπικά έχω πάει και είναι σε απόσταση βολης είναι το Μπρασόβ στη Ρουμανία (η πόλη είναι στην Ουνέσκο) και όλα τα διπλανά του θέρετρα (Σινάια κτλ).Σίγουρα υπάρχουν πολλά, απλά για χειμερινό τουρισμό είναι το καλύτερο που έχω δει εγώ και άνετα θα ξαναπήγαινα εγώ
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.