Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 14-05-07, 00:36
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δουλεύει και σε εμένα... μόνο που δεν χρειάζεται την διαδικασία που περιγράφηκε πριν...Με σβηστά τα φώτα και χωρίς κάν το κλειδί στη μίζα, έκανα το φλας προς την μεριά που ήθελα να μείνει αναμένο και μετά κάνεις το διακόπτη προς τα εμπρός (στην θέση των προβολέων) και ανάβει η μεριά που θές. Μόλις φέρεις τον διακόπτη στο κέντρο σβήνουν τα πάντα.
Αν δεν γυρίσεις το φλας θα ανάψει το φλας αλλά και τι έγινε;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 14-05-07, 02:38
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
πλάκα μου κάνετε έτσι???? δεν μπορείτε να φανταστείτε ότι το έψαχνα για αρκετά χρόνια αν υπάρχει...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 14-05-07, 21:15
Το avatar του χρήστη ΚΥΡΙΛΛΑΣ
ΚΥΡΙΛΛΑΣ Ο χρήστης ΚΥΡΙΛΛΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-04-2007
Μηνύματα: 224
ΚΥΡΙΛΛΑΣ is on a distinguished road
Τελικά και το δικό μου έχει....
__________________

Αν δεν έκαιγε τόσο που καίει, θα ήταν τέλειο...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 28-06-12, 11:51
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Πρόσφατα επειδή έβαλα OBC άλλαξα και τη φλασιέρα, η οποία δεν έχει τη δεύτερη σκάλα για τα φώτα parking (η παλιά την είχε). Μιας κ υπάρχει λοιπόν η καλωδίωση, σκέφτομαι να κάνω μια μοντίφα στη φύσσα της φλασιέρας, αλλά θέλω κάποιος να μου κάνει μια χάρη, που μάλλον θα χρειαστούν 2 άτομα...

Θέλω όταν το αυτοκίνητο είναι σε λειτουργία, να κρατήσει κάποιος το φλας στη δεύτερη θέση (των φωτών του parking δλδ) και κάποιος απέξω να δει αν ανάβει το φως του parking. Επαναλαμβάνω με το αυτοκίνητο σε λειτουργία.

Εάν δεν ανάβει σημαίνει ότι παίρνει ρεύμα μόνο με το κλειδί εκτός μίζας (ή στη θέση 1).
Άμα είναι έτσι απλά θα δω ποιά καλώδια λείπουν από τη φύσσα της καινούργιας φλασιέρας σε σχέση με την παλιά (που προφανώς θα είναι για τα φώτα parking) και θα βάλω 2 καινούργια στα pins της φύσσας του OBC όπου θα τα συνδέσω στο στη φλασιέρα στα ήδη υπάρχοντα καλώδια των φλας. Έτσι πιστεύω ότι με το αυτοκίνητο σε λειτουργία θα λειτουργούν τα φλας και με το κλειδί εκτός θα λειτουργούν τα φώτα parking...
Τί λέτε;;;

Αν μπορεί κάποιος παρακαλώ ας το τσεκάρει...ευχαριστώ.
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 30-06-12, 15:22
x318big Ο χρήστης x318big δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2010
Μηνύματα: 213
x318big is on a distinguished road
ωραια....μου εμεινε ο λεβιες στο χερι....
__________________
ειμαι ο 318big επειδη δεν μπορουσα να επανακτησω κωδικο ...ξαναγραφτηκα!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 30-06-12, 18:00
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρόσφατα επειδή έβαλα OBC άλλαξα και τη φλασιέρα, η οποία δεν έχει τη δεύτερη σκάλα για τα φώτα parking (η παλιά την είχε). Μιας κ υπάρχει λοιπόν η καλωδίωση, σκέφτομαι να κάνω μια μοντίφα στη φύσσα της φλασιέρας, αλλά θέλω κάποιος να μου κάνει μια χάρη, που μάλλον θα χρειαστούν 2 άτομα...

Θέλω όταν το αυτοκίνητο είναι σε λειτουργία, να κρατήσει κάποιος το φλας στη δεύτερη θέση (των φωτών του parking δλδ) και κάποιος απέξω να δει αν ανάβει το φως του parking. Επαναλαμβάνω με το αυτοκίνητο σε λειτουργία.

Εάν δεν ανάβει σημαίνει ότι παίρνει ρεύμα μόνο με το κλειδί εκτός μίζας (ή στη θέση 1).
Άμα είναι έτσι απλά θα δω ποιά καλώδια λείπουν από τη φύσσα της καινούργιας φλασιέρας σε σχέση με την παλιά (που προφανώς θα είναι για τα φώτα parking) και θα βάλω 2 καινούργια στα pins της φύσσας του OBC όπου θα τα συνδέσω στο στη φλασιέρα στα ήδη υπάρχοντα καλώδια των φλας. Έτσι πιστεύω ότι με το αυτοκίνητο σε λειτουργία θα λειτουργούν τα φλας και με το κλειδί εκτός θα λειτουργούν τα φώτα parking...
Τί λέτε;;;

Αν μπορεί κάποιος παρακαλώ ας το τσεκάρει...ευχαριστώ.
Εγώ λέω ότι δεν έχω μπει σε Ε30 / Ε36 το οποίο ΔΕΝ είχε φώτα πάρκινγκ by default!

Που την βρήκες αυτή τη φλασιέρα;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 30-06-12, 18:35
x318big Ο χρήστης x318big δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2010
Μηνύματα: 213
x318big is on a distinguished road
μηπως ξερει κανεις πως βγαινει το καλυμα της κολωνας ,να παω να παρω μια φλασιερα να την βαλω?γιατι ο μοχλος μαλλον δεν αλλαζει μονος του,παντως μην ειστε και τοσο σιγουροι εμενα εσπασε με τις μ.....ς που γραφουν μερικοι.
__________________
ειμαι ο 318big επειδη δεν μπορουσα να επανακτησω κωδικο ...ξαναγραφτηκα!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 30-06-12, 19:49
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από x318big Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως ξερει κανεις πως βγαινει το καλυμα της κολωνας ,να παω να παρω μια φλασιερα να την βαλω?γιατι ο μοχλος μαλλον δεν αλλαζει μονος του,παντως μην ειστε και τοσο σιγουροι εμενα εσπασε με τις μ.....ς που γραφουν μερικοι.
Και εσύ δλδ τι είσαι 15 χρονών και ακούς τον κάθε τυχαίο στο ίντερνετ;

Πάντως αυτό που είπε το παληκάρι πιο πάνω με τα parking lights ισχύει, δλδ ένα κλικ (ελαφρύ) πιο πάνω η φλασιέρα με έξω τα κλειδιά από την μίζα ισχύει
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 30-06-12, 19:52
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
¨οχι ρε συ, η φλασιέρα που είχα πριν δεν ήθελε ζόρια κ δύναμη για να ανάψουν τα φώτα parking, αυτή που πήρα για το OBC απλά δεν το έχει. Το είχα δει πριν το τοποθετήσω...αλ΄΄α άντε να βρεις άλλη φλασιέρα...

Ρε συ x318 πόση δύναμη έβαλες;;;

Το τεστ θα το κάνει κανείς;
__________________
E36 M44B19

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 6ylinder : 30-06-12 στις 19:56
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 30-06-12, 19:59
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από x318big Εμφάνιση μηνυμάτων
μηπως ξερει κανεις πως βγαινει το καλυμα της κολωνας ,να παω να παρω μια φλασιερα να την βαλω?γιατι ο μοχλος μαλλον δεν αλλαζει μονος του,παντως μην ειστε και τοσο σιγουροι εμενα εσπασε με τις μ.....ς που γραφουν μερικοι.
Εχει μία βίδα το πλαστικό κάλυμα από κάτω...πολύ εύκολο να την βρεις. Την ξεβιδώνεις και το αφαιρείς. Πρέπει όμως να κάνεις το ίδιο και για το πάνω κάλυμα, μόνο που αυτό δεν θα το βγάλεις ολόκληρο, απλά θα ξεβιδώσεις τη βίδα και μετά απλώς το σηκώνεις λίγο...
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.