Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-03-09, 22:58
dogteam Ο χρήστης dogteam δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-08-2008
Μηνύματα: 159
dogteam is an unknown quantity at this point
strax δηλαδη ενοεις οτι το κιτ η σωληνα δηλαδη δεν θα εχει καλη θεση το μαφ?και διαφορικο που λες πως θα το παραγγειλω απο ποιον?και προγραμμα εστω και τον κοφτη τελικης λιγο παραπανω ποιον εχεις εσυ εμπιστοσυνη να μου κανει?και κατι αλλο που θα σου πω οτι με το φιλτρο και το προγραμμα θα εβαζα και εκκεντροφορια.
ευχαριστω φιλε για την βοηθεια.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 12-03-09, 09:14
Το avatar του χρήστη mpikounis
mpikounis Ο χρήστης mpikounis δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 1.244
mpikounis has a spectacular aura aboutmpikounis has a spectacular aura about
Πάντως η εμπειρία λέει οτι όποιος προσπάθησε να βελτιώσει το μοτέρ του Μ3 μάλλον χειρότερα τα έκανε. Πρέπει να έχεις εμπιστοσύνη οτι η μαμά bmw και ειδικά το τμήμα M ξέρουν τι κάνουν και ένα μοτέρ διαμάντι σαν αυτό να το αφήσεις στην ησυχία του. Όπως είπε και ο Strax, καλύτερα να επενδύσεις σε περιφερειακά (όπως πχ βήμα) και στη σωστή συντήρηση του αυτοκινήτου.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-03-09, 10:07
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dogteam Εμφάνιση μηνυμάτων
strax δηλαδη ενοεις οτι το κιτ η σωληνα δηλαδη δεν θα εχει καλη θεση το μαφ?και διαφορικο που λες πως θα το παραγγειλω απο ποιον?και προγραμμα εστω και τον κοφτη τελικης λιγο παραπανω ποιον εχεις εσυ εμπιστοσυνη να μου κανει?και κατι αλλο που θα σου πω οτι με το φιλτρο και το προγραμμα θα εβαζα και εκκεντροφορια.
ευχαριστω φιλε για την βοηθεια.
Μην πετάς τα λεφτά σου!

Αν θες να βγάλεις κόφτη τελικής μόνο, μπορείς να πας στον Ανδριανάκη. Ξέρω ότι σίγουρα μπορεί, αλλά πιστεύω ότι θα μπορούν και οι περισσότεροι Έλληνες προγραμματιστές. Κατά τ' άλλα για να δουλέψει ο εκκεντροφόρος θέλει και άλλες δουλειές. Μην μπλέξεις!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-03-09, 10:17
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Mια και είναι σχετικό με το θέμα, είδα ότι η ESS στο software που δίνει για τον S54 δίνει και άυξηση κόφτη κατ'επιλογή μέχρι και στις 8400. Έχει κανένα νόημα αυτό στον S54 χωρίς να έχουν μπει εκκεντροφόροι;
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-03-09, 23:01
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Φίλε ο Strax αλλά και Ευάγγελος (και άλλοι του εδώ φόρουμ) έχουν αφιερώσει πολύ χρόνο και χρήμα για να βελτιώσουν το Μ3 Ε46. Πιστεύω ότι όλοι απέτυχαν παταγωδώς (εκτός άν θεωρείται επιτυχία μοτέρ με ημερομήνια λήξης 15 χιλ. χλμ).

Εγώ στο δικό μου ούτε φίλτρο δεν πρόκεται να αλλάξω (άλλωστε, φοράει αγωνιστικό BMC από το εργοστάσιο).
Προσωπική μου άποψη, παίξε με πιο ελαφριές ζάντες.
Δεν αξίζει να δώσεις χρήμματα για εκτεταμμένες βελτιώσεις κινητήρα.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-03-09, 01:03
Το avatar του χρήστη mo328i
mo328i Ο χρήστης mo328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 496
mo328i is on a distinguished road
ξερω οτι ο s 54 ειναι αρκετα πιεσμενος γιατι 343 σε ατμοσφαιρα ε ειναι πολλα,αλλα ρε παιδια ελεος με αυτα που εχω διαβασει αισθανομαι σαν να το εχω μετανιωσει για αυτο το αυτοκινητο,δεν μπορεις να κανεις τιποτα εαν δεν σκασεις ενα 10χιλιαρο,τι να πω...απο την μανα του παει πολυ καλα αλλα να χεσω τα μ3 οταν οι τουρμπατοι με μια τουρμπινα,intercouler,προγραμμα και πιεση ξεφευγουν εντελως!!δλδ τι ειναι το m3 για μπουζουκαι και παρκινγκ πρωτη μουρη ε οχι ρε γαμωτο θα το βαλω και σε κοντρες και σε πιστες m3 πηρα οχι κανενα μπρικι...φφφφ παω να κανω ενα τσιγαρο τα πηρα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mo328i : 13-03-09 στις 01:07
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-03-09, 01:21
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mo328i Εμφάνιση μηνυμάτων
ξερω οτι ο s 54 ειναι αρκετα πιεσμενος γιατι 343 σε ατμοσφαιρα ε ειναι πολλα,αλλα ρε παιδια ελεος με αυτα που εχω διαβασει αισθανομαι σαν να το εχω μετανιωσει για αυτο το αυτοκινητο,δεν μπορεις να κανεις τιποτα εαν δεν σκασεις ενα 10χιλιαρο,τι να πω...απο την μανα του παει πολυ καλα αλλα να χεσω τα μ3 οταν οι τουρμπατοι με μια τουρμπινα,intercouler,προγραμμα και πιεση ξεφευγουν εντελως!!δλδ τι ειναι το m3 για μπουζουκαι και παρκινγκ πρωτη μουρη ε οχι ρε γαμωτο θα το βαλω και σε κοντρες και σε πιστες m3 πηρα οχι κανενα μπρικι...φφφφ παω να κανω ενα τσιγαρο τα πηρα
Ελα στο Τυμπακι στη Κρητη σε track day να δεις τι παθενουν τα τουμπανισμενα γιαπωνεζικα τουρμπατα απο το 343 ατμοσφαιρικα αλογακια!
Δε μετρανε τα αλογα τοσο φιλε μου...οσο το συνολο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 13-03-09, 01:22
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Post

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mo328i Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλαααααα ποιος πληρωνει??
Koίτα φίλε μου...Το αμάξι είναι τούμπανο απο μόνο του.Και στα άλογα και στην εμφάνιση...Μην το ψάχνεις που λένε...

ΜΟΝΟ Αν θες να το κάνεις υπερόπλο τότε βάζεις πάνω 10k και ένα κιτάκι είτε απο ESS σε τύπο κομπρέσορα (σίγουρα πιο αξιόπιστη λύση) http://www.esstuning.com/default.asp...ubcat2=143&id= και πας στα 550,είτε πας σε turbo-κατάσταση παραπάνω άλογα και δυνατότητα εξέλιξης μέχρι το Θεο, με κανα 13άρι για αρχή http://www.activeautowerke.com/viewp...?id=Product15A


Κατα τ'άλλα,περι ορέξεως...κολοκυθόπιτα...

Φάτε μάτια ψάρια...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 13-03-09 στις 01:25
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 13-03-09, 01:30
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Και για να μην ειμαι off topic , δεν αξιζει μια τετοια επενδυση για να παρεις αλογα..
Αξιζει ομως για να το ακους..Ααααχχχ αυτος ο θορυβος! Ανασταινει πεθαμενους..

Γιατι ρε παιδια? Αλλοι δινουν χιλιαδες για ηχοσυστηματα..Να μη δοσουμε και εμεις λιγα για το δικο μας ''ηχοσυστημα''.......
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 13-03-09, 01:31
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mo328i Εμφάνιση μηνυμάτων
ξερω οτι ο s 54 ειναι αρκετα πιεσμενος γιατι 343 σε ατμοσφαιρα ε ειναι πολλα,αλλα ρε παιδια ελεος με αυτα που εχω διαβασει αισθανομαι σαν να το εχω μετανιωσει για αυτο το αυτοκινητο,δεν μπορεις να κανεις τιποτα εαν δεν σκασεις ενα 10χιλιαρο,τι να πω...απο την μανα του παει πολυ καλα αλλα να χεσω τα μ3 οταν οι τουρμπατοι με μια τουρμπινα,intercouler,προγραμμα και πιεση ξεφευγουν εντελως!!δλδ τι ειναι το m3 για μπουζουκαι και παρκινγκ πρωτη μουρη ε οχι ρε γαμωτο θα το βαλω και σε κοντρες και σε πιστες m3 πηρα οχι κανενα μπρικι...φφφφ παω να κανω ενα τσιγαρο τα πηρα
γιατι 343 αλογα δεν σε φτανουν........????????????????????????????????

Οποιος αγοραζει Μ3 μονο για κοντρες την πατησε......!!!!!!!!
Το Μ3 ειναι για all round χρηση........αυτα τα τουρμπατα που με προγραμμα ιντερκουλερ κλπ ειναι αραγε για all round..???η για ενα πατημα..και αυτο το μισο για σηκωσε θερμοκρασια λαδιου...και το μοτερ εγινε φρυτεζα......

Αν το Μ3 το πηρες για γενικη χρηση....να ξερεις οτι σε πιστες κανει θαυματα(το εχωσες καπου...και σε περασε κανενα opc.??)....σε βουνο τα ιδια.......σβελτα ταξιδια.....κλπ.....!!!

Αλλα δεν ειναι κοντραμαξο......δεν κανει για κοντρες.....(η μαλλον κανει.......αλλα για σωστες κοντρες απο σταση.....και με αντιστοιχα αυτοκινητα...για αν προσπαθεις να πιασεις κουβαδες με τρελες πιεσεις που ειναι στην ουσια για μια και μοναδικη χρηση...κοντρας......τοτε παλι κλαμα)


Το Μ3 εχει πολλα θετικα...και πολλα αρνητικα......
Bεβαια το οτι δεν κανει για dragster(αμαξο)...για μενα ειναι θετικο...και αυτο γιατι ειναι μια καλη λυση να μην το ξεφτυλισουν....(για κοντραμαξο κανει..αλλα σε ορια λογικα....στην κοντρα δεν μετραει μονο το αμαξι και τα χερια του οδηγου.....αλλα και το μυαλο του οδηγου....με τι θα ανοιξει...και πως θα ανοιξει......αν θες ρολλ με 2ερες...και ανοιγεις με τουρμπατα με 45 κιλα ροπη απο τις 1.500 στροφες...τα θελει το κεφαλι σου).......!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη saikoE39 : 13-03-09 στις 01:35
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.