Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-06-10, 09:05
Το avatar του χρήστη SERGEANT
SERGEANT Ο χρήστης SERGEANT δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 04-01-2010
Μηνύματα: 20
SERGEANT is on a distinguished road
ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΑΡΑΘΥΡΟ E46ci

Προχθές τα απόγευμα το παράθυρο του συνοδηγού έπαψε να συνεργάζεται , μένει μόνιμος κλειστό .
Έλεγξα τις ασφάλειες και είναι εντάξει , θέλω να ελέγξω στη συνέχεια διακόπτη και μοτέρ .
Το πρόβλημα μου είναι ότι δε ξέρω πως βγαίνει ο διακόπτης , τι πρέπει να λύσω στη κονσόλα κι από πού ώστε να τον τσεκάρω , αν και φοβάμαι ότι το πρόβλημα είναι στο μοτέρ κι αυτό το λέω γιατί όταν πατώ τον διακόπτη από την μεριά του παραθύρου ακούω κάποια επαφή να κλείνει , ίσως κάποιο ρελέ.
Ακόμα κάτι άλλο που μου παρουσίασε ελέγχοντας τις ασφάλειες είναι ότι μόλις σβήσει το αμάξι σβήνει η ώρα και κάνει ρεσετ σε όλα τα στατιστικά του υπολογιστή B.C.
Όποια βοήθεια μπορείτε να δώσετε είναι χρήσιμη και ευπρόσδεκτη .
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-06-10, 09:17
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Δεν χρειαζεται να βγαλεις τον λεβιε ταχυτητων,παρα μονο την φουσκα.Εχει απο 2 κλιψακια πανω κατω,αριστερα και δεξια.Αφου βγαλεις την φουσκα,με ενα στραβοκατσαβιδο λυνεις τις 2 βιδες που κρατανε το πλαστικο γυρω γυρω που ειναι επανω του οι διακοπτες παραθυρων.Μετα ειναι πολυ ευκολο να βγαλεις τους διακοπτες,ειναι κουμπωτοι.Κανε μια τραμπα μεταξυ τους,να δεις αν δουλευει το παραθυρο του συνοδηγου με τον διακοπτη του οδηγου.Αν ναι,τοτε θες διακοπτη.Αν οχι,πηγαινε σε ενα συνεργειο να στο φτιαξουν
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.