Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-06-10, 13:46
Το avatar του χρήστη dimimav
dimimav Ο χρήστης dimimav δεν είναι συνδεδεμένος
bmw supertronic
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Μηνύματα: 178
dimimav is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ και γω με τους παραπάνω Βαυαρούς πάνω κάτω και γω στα ίδια επίπεδα βρίσκομαι (7.5lt/100km στην Εθνική και 10.5lt/100km στην Αθήνα)..!Απλά επισημαίνω και μία ακόμη παράμετρο που είναι τα ζαντολάστιχα... Όταν αγόρασα τη μπέμπα μου (318ci 2000cc 143HP) με τις μαμά 16' ζάντες έχω δει σε ταξίδι με χαλαρή οδήγηση και 7lt/100km (Αθήνα - Πήλιο - Αθήνα)! Από τότε που έβαλα τις 17' κάτω από 7.5lt/100km έχω ξεχάσει πως είναι ο δείκτης... Αν είχα βάλει 18' (ευτυχώς που δεν έβαλα...) νομίζω ότι οι τιμές αυτές θα ήταν λίγο ακόμη παραπάνω.... Το ίδιο ισχύει και μέσα στην Αθήνα... Οι 17' ζάντες μου ανέβασαν περίπου 0.4-0.5lt/100km την κατανάλωση από τις 16΄! Όλες οι τιμές είμαι μετρημένες με το board computer.
εχεις δικιο τασο!!οι ζαντες παιζουν πολυ μεγαλο ρολο κ ειχα σχετικη συζητηση με εναν φιλο μ π εβαλε 19αρες κ παραπονιοταν για την καταναλωση!παντως το 316 ε46 π εχω με ντεποζιτο γεματο(50λιτρα)πηγα απο την λαρισα αθηνα κ ξαναπισω(δηλαδη γυρω στα 700κμ!!!!)το μονο π αναψε ηταν το λαμπακι βανζινης π ελεγε αλλα 50κμ!!μπουχαχαχαχαχα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.