Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-01-10, 04:12
Το avatar του χρήστη lostre
lostre Ο χρήστης lostre δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-08-2008
Μηνύματα: 27
lostre is on a distinguished road
ο αδαμίδης δεν παλευεται ρε..κάποτε για αλλαγή δισκο-συμπλέκτη σε mini cooper ζήτησε 700βάλε.
__________________
Διπλά καρμπυλατερ Webber 75αρια. Για να κροταλίζουν μέχρι και οι κροταλίες τις Νεβάδα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-01-10, 09:34
Το avatar του χρήστη b-q
b-q Ο χρήστης b-q δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 77
b-q will become famous soon enough
Μετά την πραγματοποίηση του service στον Σπανό (Λ.Συγγρού) αναφέρω τα εξής: Συνολικό κόστος (εργασίες + ανταλλακτικά): 250 ευρώ.
Σέρβις λαδιού (5 λίτρα συνθετικά Castrol SLX 5-30), Ετήσιος έλεγχος BMW, Αλλαγή υγρών φρένων, Κάρτα Καυσαερίων, Αλλαγή φίλτρου καμπίνας.
Λόγω επικείμενης λήξης της εγγύησης, μετά από δικό μου αίτημα, το αυτοκίνητο συνδέθηκε στο διαγνωστικό και αφού διαπιστώθηκε βλάβη στον αισθητήρα NOx (οξειδίων του αζώτου), αντικαταστάθηκε εντός εγγύησης.
Το κόστος δεν το θεωρώ χαμηλό αλλά ούτε και υπερβολικό.Θεωρώ ότι και σε μη εξουσιοδοτημένο, περίπου τα ίδια θα έδινα, χωρίς όμως τη σφραγίδα στο service book...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-01-10, 15:12
tottasp Ο χρήστης tottasp δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-06-2009
Μηνύματα: 47
tottasp is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από b-q Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά την πραγματοποίηση του service στον Σπανό (Λ.Συγγρού) αναφέρω τα εξής: Συνολικό κόστος (εργασίες + ανταλλακτικά): 250 ευρώ.
Σέρβις λαδιού (5 λίτρα συνθετικά Castrol SLX 5-30), Ετήσιος έλεγχος BMW, Αλλαγή υγρών φρένων, Κάρτα Καυσαερίων, Αλλαγή φίλτρου καμπίνας.
Λόγω επικείμενης λήξης της εγγύησης, μετά από δικό μου αίτημα, το αυτοκίνητο συνδέθηκε στο διαγνωστικό και αφού διαπιστώθηκε βλάβη στον αισθητήρα NOx (οξειδίων του αζώτου), αντικαταστάθηκε εντός εγγύησης.
Το κόστος δεν το θεωρώ χαμηλό αλλά ούτε και υπερβολικό.Θεωρώ ότι και σε μη εξουσιοδοτημένο, περίπου τα ίδια θα έδινα, χωρίς όμως τη σφραγίδα στο service book...
Στο πλυνανε?!! Αν στο πλυνανε καλή ειναι η τιμή!
__________________
Θα το τουρμπίσω και θα το φτάσω 300hp...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-01-10, 15:43
Το avatar του χρήστη b-q
b-q Ο χρήστης b-q δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-01-2010
Μηνύματα: 77
b-q will become famous soon enough
Καλό!Επειδή είμαι ψείρας, το πλένω πάντα μόνος μου!Οπότε, επειδή το αυτοκίνητο ήταν πράγματι λερωμένο λόγω βροχής, και να μου πρότειναν να το πλύνουν, δεν θα τους άφηνα...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-01-10, 00:41
Το avatar του χρήστη pantelis
pantelis Ο χρήστης pantelis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2009
Μηνύματα: 50
pantelis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tottasp Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο πλυνανε?!! Αν στο πλυνανε καλή ειναι η τιμή!
Εχεις κολλησει με το πλυσιμο ομως εεεεεε... Παντως όντως οτι θελουνε ζητανε γιατι και εγω οταν εκλεισα ραντεβου για αλλαγη υγρών φρένων μου ειπαν 60ε οταν πηγα εκει σε μια μερα ζητουσαν 75ε τελικα πηραν 60ε οπως ειχε αρχικα συμφωνηθεί και ζητησαν και συγνωμη γιατι λεει δεν ηξεραν για την προσφορα απο το τηλ που ειχα κανονισει............
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 03-02-10, 09:03
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Παιδιά καλημέρα.Εγώ χθές για κάρτα καυσαερίων και φίλτρο καμπίνας πλήρωσα 75 ευρώ.Απ'αυτά 5 ευρώ εργασία 15 κάρτα καυσαερίων και τα υπόλοιπα φίλτρο καμπίνας.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-02-10, 23:31
Το avatar του χρήστη pantelis
pantelis Ο χρήστης pantelis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2009
Μηνύματα: 50
pantelis is on a distinguished road
Για ολα μαζι καλα μου φαίνονται και εγω για το φιλτρο καμπινας 45ε εδωσα πριν κανα 5μηνο στημ BMW ολα αυτα?
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-02-10, 11:41
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Ναι στην BMW.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-02-10, 15:09
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
15€ καρτα ακριβα ειναι, κανονικα παιζει γυρω στο 10ευρω και οχι παραπανω.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-02-10, 18:30
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από b-q Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά την πραγματοποίηση του service στον Σπανό (Λ.Συγγρού) αναφέρω τα εξής: Συνολικό κόστος (εργασίες + ανταλλακτικά): 250 ευρώ.
Σέρβις λαδιού (5 λίτρα συνθετικά Castrol SLX 5-30), Ετήσιος έλεγχος BMW, Αλλαγή υγρών φρένων, Κάρτα Καυσαερίων, Αλλαγή φίλτρου καμπίνας.
Λόγω επικείμενης λήξης της εγγύησης, μετά από δικό μου αίτημα, το αυτοκίνητο συνδέθηκε στο διαγνωστικό και αφού διαπιστώθηκε βλάβη στον αισθητήρα NOx (οξειδίων του αζώτου), αντικαταστάθηκε εντός εγγύησης.
Το κόστος δεν το θεωρώ χαμηλό αλλά ούτε και υπερβολικό.Θεωρώ ότι και σε μη εξουσιοδοτημένο, περίπου τα ίδια θα έδινα, χωρίς όμως τη σφραγίδα στο service book...
Ώπα εδώ κάνεις το κλασσικό ελληνικό λάθος.

Σε όποιο νόμιμο συνεργείο πας το ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ όχημα αν χρησιμοποιήσεις ΓΝΗΣΙΑ ανταλλακτικά ΔΕΝ παραβιάζεται ΚΑΜΙΑ εγγύηση και μάλιστα ΠΡΕΠΕΙ να σφραγιστεί το σέρβις μπουκ.

Block excemption ρε παίδες από το 2004 ισχύει.

Δεν είναι ανάγκη να κάνεις τα σέρβις στην επίσημη αντιπροσωπεία για να ισχύει η εγγύηση.

Όπως επίσης και για ανταλλακτικό ΜΕΣΑ στην εγγύηση δεν πρέπει απαραίτητα να το παραγγείλεις από ΕΠΙΣΗΜΗ αντιπροσωπεία.

http://www.google.gr/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.