Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 15-01-12, 00:21
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Παιδια πιστευω πως στα ιδιωτικα τα πραγματα ειναι πιο ελαστικα λογω ανταγωνισμου.
Τουλαχιστον αυτο εχω διαπιστωσει.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-01-12, 01:12
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΤΕΟ πριν κάμποσα έτη, με καινούργια τότε Bilstein Sprint & ελατήρια Vogtland : Όλα τα αμορτισέρ περί το 50%...

ΚΤΕΟ πριν 2.5 έτη, αμορτισέρ Boge Turbo ολοκαίνουργια, ούτε μηνός τότε : Όλα περί τα 65%...

ΚΤΕΟ πριν 6 μήνες περίπου, αμορτισέρ Boge Turbo 2.5 ετών με 100.000χλμ πάνω κάτω : Όλα περί το 72%...

Ποτέ, ΠΟΤΕ μην παίρνετε μηχάνημα του ΚΤΕΟ στα σοβαρά και όχι, δεν θα το κόψουν για αμορτισέρ εκτός και αν βρουν πολλαπλά παραπτώματα.
Εμένα στο ΚΤΕΟ (σε ιδιωτικό πάντα πηγαίνω) μετά από 1 χρόνο και αρκετές χιλιάδες χλμ καταπόνησης τα έβγαλε πριν 2 βδομάδες στο 91-92% τα χειροποίητα

Πρόπερσι τα Bilstein sport (2 ετών και 50.000χλμ) τα είχε δείξει 80-82% (το ένα εμπρός και τα 2 πίσω) και το άλλο εμπρός στο 70% (είχε κλατάρει και το ήξερα) παρότι δεν φαινόταν πολύ στο δρόμο (πλην κάποιων συγκεκριμένων στροφών που ήξερα πως έπρεπε να αντιδρά το αυτοκίνητο).
Ακόμα και αυτό δεν ήταν αρκετό για κόψιμο.

Το απόλυτο νούμερο δεν εχει σημασία μεγάλη, αλλά να είναι όλα στο ίδιο σημείο.

Πάντως φίλε ΚΑΖΑ μην ανησυχείς για αυτό...αποκλείεται να τα δείξει κάτω από 50% (ή σε σημείο που να σε κόψουν για αυτά) εκτός αν έχουν γίνει τόσο ρημάδια που ...θα σε ανησυχούσαν και εσένα στο δρόμο.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-01-12, 10:30
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
σε ιδιωτικα κτεο...περνας πιο ευκολα..(οπως μου εχει πει υπευθυνος..απλα να εχει τα σωστα νουμερα μοτερ-σασι)..και επιπλεον δεν χρειαζεται να λαδωσεις !
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-01-12, 11:10
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ιδιωτικα κτεο...περνας πιο ευκολα..(οπως μου εχει πει υπευθυνος..απλα να εχει τα σωστα νουμερα μοτερ-σασι)..και επιπλεον δεν χρειαζεται να λαδωσεις !
Ναι... Ετσι ακριβώς είναι... Περνάς ό,τι σαράβαλο υπάρχει, όπως και να είναι αρκεί να έχει σωστά νούμερα, και σιγά μην τους λαδώσεις κιόλας...
Και αυτοί ρισκάρουν την φήμη τους, τα λεφτά που πέταξαν για τις εγκαταστάσεις, την επιχείρησή τους και το μεροκάματο τους για τα ωραία σου τα μάτια...

Μην τον παίρνεις στο λαιμό σου φίλε μου απο κουβέντες που ακούς απο 'δω και απο 'κει...
Εχεις προσωπική εμπειρία..?? Γιατί εγώ εχω να σου παραθέσω πολλές...

Ακριβώς επειδή είναι ιδιωτικά κάνουν και καλή δουλειά και λειτουργούν υποδειγματικά, και ελέγχουν σχολαστικά, και ελέγχονται σχολαστικά, και δεν πρέπει να δώσουν δικαιώματα, και... και...
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-01-12, 13:48
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Aνάλογα το ιδιωτικό ΚΤΕΟ είναι παιδιά, δεν είναι όλα τα ίδια.

Έχω δει αυτοκίνητο με μεμβράνες κατράμι (δεν έβλεπες τίποτα μέσα) να περνάει κανονικότατα και άλλον να τον κόβουν (σε άλλο ΚΤΕΟ, ιδιωτικό πάντα) επειδή δεν είχε φαρμακείο.
Εκεί που πήγα εγώ πάλι ούτε φαρμακείο ζήτησαν (στην 320 έχω, στο 207 όχι όμως) ούτε τίποτα, πήραν τα αμάξια για 5-10 λεπτάκια και μετά πήγα και πήρα το χαρτί ότι πέρασα.
Φυσικά τα αυτοκίνητα είναι σε άψογη κατάσταση και δεν είχαν λόγο να με κόψουν, αλλά αν κάθονταν να ψάχνουν γιλέκα κλπ όλο και κάτι θα έβρισκαν.

Ανάλογα που θα πέσεις είναι λοιπόν.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-01-12, 14:07
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Aνάλογα το ιδιωτικό ΚΤΕΟ είναι παιδιά, δεν είναι όλα τα ίδια.

Έχω δει αυτοκίνητο με μεμβράνες κατράμι (δεν έβλεπες τίποτα μέσα) να περνάει κανονικότατα και άλλον να τον κόβουν (σε άλλο ΚΤΕΟ, ιδιωτικό πάντα) επειδή δεν είχε φαρμακείο.
Εκεί που πήγα εγώ πάλι ούτε φαρμακείο ζήτησαν (στην 320 έχω, στο 207 όχι όμως) ούτε τίποτα, πήραν τα αμάξια για 5-10 λεπτάκια και μετά πήγα και πήρα το χαρτί ότι πέρασα.
Φυσικά τα αυτοκίνητα είναι σε άψογη κατάσταση και δεν είχαν λόγο να με κόψουν, αλλά αν κάθονταν να ψάχνουν γιλέκα κλπ όλο και κάτι θα έβρισκαν.

Ανάλογα που θα πέσεις είναι λοιπόν.

Ναι σε αυτό θα συμφωνήσω.
Είναι ανάλογα στο που θα πέσεις για το πόσο εξονυχιστικός θα είναι ο έλεγχος.
Κατά γενική ομολογία όμως τα κρατικά είναι "μπάτε σκύλοι αλέστε..."
Ένα αμάξι που δεν είναι σε άψολη κατάσταση μηχανικά σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ δεν έχει καμία τύχη... και καλά κάνουν δηλαδή...
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-01-12, 14:14
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Μή τρελαθούμε ρε παιδιά. άν είναι δυνατόν να σε κόψουν για το γιλέκο. το αμαξι να είναι σε καλή κατάσταση και το γιλέκο δέ τους ενδιαφέρει. ίσως το γιλέκο να είναι πρόφαση. Εγώ έχω τις καλύτερες εμπειρίες απο τα ΙΚΤΕΟ .είπα να δώσω ενα χαρτζιλίκι έτσι μωρέ 5 ευρώ για να πιούν τα παιδια τον καφέ τους . μόνο και μόνο για την ευγένειά τους , και μου είπε , σας παρακαλώ.... θα χάσω τη δουλειά μου.... ελέγχονται λοιπόν αυτοί , και είναι βέβαιο οτι κάνουν καλύτερη δουλειά απο οποιοδήποτε δημόσιο!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-01-12, 16:47
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
Το πιό αστείο περιστατικό που έχω δεί συνέβει στο ΚΤΕΟ Μάνδρας,έχω πάει να περάσω το κλουβάκι και δίπλα μου περνάει ένα πιό μεγάλο φορτηγό ψιλοχρέπι,το αστείο είναι ότι μαζί με αυτό το φορτηγό περνούσε και ένα κλουβάκι το οποίο βρισκόταν στη καρότσα του...
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-01-12, 20:09
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ...λαδάκι του ήθελε.!!!
Σε είδε που δεν χαμπάριαζες, ξενέρωσε, κουράστηκε και σε έστειλε να ασχοληθεί με τον επόμενο που μπορει και να του άφηνε κάτι...
Αυτή ειναι η διαφορά με τα ιδιωτικά.!!!
Μάλλον …… Πάντως δεν υπήρχε περίπτωση να του έδινα ….. λαδάκι και γιαυτο ακριβώς ήμουν τυχερός που δεν ήθελε να το συνεχίσει γιατί ξέρουμε όλοι πως άντε να ξεμπλέξεις μετά!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΤΕΟ πριν κάμποσα έτη, με καινούργια τότε Bilstein Sprint & ελατήρια Vogtland : Όλα τα αμορτισέρ περί το 50%...

ΚΤΕΟ πριν 2.5 έτη, αμορτισέρ Boge Turbo ολοκαίνουργια, ούτε μηνός τότε : Όλα περί τα 65%...

ΚΤΕΟ πριν 6 μήνες περίπου, αμορτισέρ Boge Turbo 2.5 ετών με 100.000χλμ πάνω κάτω : Όλα περί το 72%...

Ποτέ, ΠΟΤΕ μην παίρνετε μηχάνημα του ΚΤΕΟ στα σοβαρά και όχι, δεν θα το κόψουν για αμορτισέρ εκτός και αν βρουν πολλαπλά παραπτώματα.
Καλά κατάλαβα κατά πόσο φερέγγυα είναι η μέτρηση ……. Για την ιστορία και μόνο το χαρτί του ΚΤΕΟ που έχω δεν έχει ούτε μία παρατήρηση (δευτερεύων ελλείψεις) !

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgepap Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια πιστευω πως στα ιδιωτικα τα πραγματα ειναι πιο ελαστικα λογω ανταγωνισμου.
Τουλαχιστον αυτο εχω διαπιστωσει.
Ε…. όχι μη το λες. Πριν 4 χρόνια στο ίδιο ΚΤΕΟ μου είπαν πως το διαφορικό δακρύζει δεν είναι κάτι σοβαρό απλά να το έχω στα υπόψη μου το είπαν δηλαδή έτσι στην κουβέντα γιατί τους φάνηκε άψογο και λένε ποιος ξέρει τι ψείρας είναι κάτσε να του το πούμε αυτό ….. Ήταν να κάνω σέρβις και το ανέφερα στην αντιπροσωπεία της BMW και άρχισαν να γελάνε (αφού το έκαναν έλεγχο) μου είπαν ποιος σου το είπε αυτό ….. είναι φυσιολογικό!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα στο ΚΤΕΟ (σε ιδιωτικό πάντα πηγαίνω) μετά από 1 χρόνο και αρκετές χιλιάδες χλμ καταπόνησης τα έβγαλε πριν 2 βδομάδες στο 91-92% τα χειροποίητα

Πρόπερσι τα Bilstein sport (2 ετών και 50.000χλμ) τα είχε δείξει 80-82% (το ένα εμπρός και τα 2 πίσω) και το άλλο εμπρός στο 70% (είχε κλατάρει και το ήξερα) παρότι δεν φαινόταν πολύ στο δρόμο (πλην κάποιων συγκεκριμένων στροφών που ήξερα πως έπρεπε να αντιδρά το αυτοκίνητο).
Ακόμα και αυτό δεν ήταν αρκετό για κόψιμο.

Το απόλυτο νούμερο δεν εχει σημασία μεγάλη, αλλά να είναι όλα στο ίδιο σημείο.

Πάντως φίλε ΚΑΖΑ μην ανησυχείς για αυτό...αποκλείεται να τα δείξει κάτω από 50% (ή σε σημείο που να σε κόψουν για αυτά) εκτός αν έχουν γίνει τόσο ρημάδια που ...θα σε ανησυχούσαν και εσένα στο δρόμο.
Μακάρι ….. Στο δρόμο δεν μπορώ να πω πως πάει σαν βάρκα στο γιαλό άσε που δεν κάνω ταρζανιές για να μου δήξουν πως παρέδωσαν πνεύμα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
σε ιδιωτικα κτεο...περνας πιο ευκολα..(οπως μου εχει πει υπευθυνος..απλα να εχει τα σωστα νουμερα μοτερ-σασι)..και επιπλεον δεν χρειαζεται να λαδωσεις !
Την ίδια απάντηση θα σου δώσω paganis που έδωσα στον georgepap.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι... Ετσι ακριβώς είναι... Περνάς ό,τι σαράβαλο υπάρχει, όπως και να είναι αρκεί να έχει σωστά νούμερα, και σιγά μην τους λαδώσεις κιόλας...
Και αυτοί ρισκάρουν την φήμη τους, τα λεφτά που πέταξαν για τις εγκαταστάσεις, την επιχείρησή τους και το μεροκάματο τους για τα ωραία σου τα μάτια...

Μην τον παίρνεις στο λαιμό σου φίλε μου απο κουβέντες που ακούς απο 'δω και απο 'κει...
Εχεις προσωπική εμπειρία..?? Γιατί εγώ εχω να σου παραθέσω πολλές...

Ακριβώς επειδή είναι ιδιωτικά κάνουν και καλή δουλειά και λειτουργούν υποδειγματικά, και ελέγχουν σχολαστικά, και ελέγχονται σχολαστικά, και δεν πρέπει να δώσουν δικαιώματα, και... και...
Συμφωνώ και καλά κάνουν για την ασφάλεια όλων μας!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Aνάλογα το ιδιωτικό ΚΤΕΟ είναι παιδιά, δεν είναι όλα τα ίδια.

Έχω δει αυτοκίνητο με μεμβράνες κατράμι (δεν έβλεπες τίποτα μέσα) να περνάει κανονικότατα και άλλον να τον κόβουν (σε άλλο ΚΤΕΟ, ιδιωτικό πάντα) επειδή δεν είχε φαρμακείο.
Εκεί που πήγα εγώ πάλι ούτε φαρμακείο ζήτησαν (στην 320 έχω, στο 207 όχι όμως) ούτε τίποτα, πήραν τα αμάξια για 5-10 λεπτάκια και μετά πήγα και πήρα το χαρτί ότι πέρασα.
Φυσικά τα αυτοκίνητα είναι σε άψογη κατάσταση και δεν είχαν λόγο να με κόψουν, αλλά αν κάθονταν να ψάχνουν γιλέκα κλπ όλο και κάτι θα έβρισκαν.

Ανάλογα που θα πέσεις είναι λοιπόν.
Για γιλέκο δεν μου είπαν ποτέ αν και πρέπει να το καθιέρωσαν τώρα τελευταία ή όχι; Αν μου πει κανείς για γιλέκο θα πηδηχτώ από το παράθυρο …….

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι σε αυτό θα συμφωνήσω.
Είναι ανάλογα στο που θα πέσεις για το πόσο εξονυχιστικός θα είναι ο έλεγχος.
Κατά γενική ομολογία όμως τα κρατικά είναι "μπάτε σκύλοι αλέστε..."
Ένα αμάξι που δεν είναι σε άψολη κατάσταση μηχανικά σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ δεν έχει καμία τύχη... και καλά κάνουν δηλαδή...
Αν είχα σοβαρό πρόβλημα στο αμάξι και δεν μπορούσα να το κάνω αυτή την εποχή λόγο οικονομικών , θα πήγαινα στο κρατικό που είναι ‘’μπάτε σκύλοι αλέστε’’ όπως λες κι εσύ για να τελειώνω αλλά με την γκαντεμιά που με δέρνει θα με έκοβαν με ή χωρίς λαδάκι …..
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-01-12, 20:11
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Μή τρελαθούμε ρε παιδιά. άν είναι δυνατόν να σε κόψουν για το γιλέκο. το αμαξι να είναι σε καλή κατάσταση και το γιλέκο δέ τους ενδιαφέρει. ίσως το γιλέκο να είναι πρόφαση. Εγώ έχω τις καλύτερες εμπειρίες απο τα ΙΚΤΕΟ .είπα να δώσω ενα χαρτζιλίκι έτσι μωρέ 5 ευρώ για να πιούν τα παιδια τον καφέ τους . μόνο και μόνο για την ευγένειά τους , και μου είπε , σας παρακαλώ.... θα χάσω τη δουλειά μου.... ελέγχονται λοιπόν αυτοί , και είναι βέβαιο οτι κάνουν καλύτερη δουλειά απο οποιοδήποτε δημόσιο!!!!
Τι ….; Πρόφαση για να με κόψουν και θα πουν το γιλέκο ……..; Θα μας δείξουν στις ειδήσεις!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πιό αστείο περιστατικό που έχω δεί συνέβει στο ΚΤΕΟ Μάνδρας,έχω πάει να περάσω το κλουβάκι και δίπλα μου περνάει ένα πιό μεγάλο φορτηγό ψιλοχρέπι,το αστείο είναι ότι μαζί με αυτό το φορτηγό περνούσε και ένα κλουβάκι το οποίο βρισκόταν στη καρότσα του...
Καλά πέρασαν το κλουβάκι στην καρότσα του φορτηγού κι εγώ το συζητώ και σας κουράζω για την ανάρτηση …….. Παρακαλώ κάποιος mod να διαγράψει το θέμα!
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.