Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-01-12, 22:06
Το avatar του χρήστη -E36IS-
-E36IS- Ο χρήστης -E36IS- δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 314
-E36IS- will become famous soon enough-E36IS- will become famous soon enough
Ρε Ελληναρες τι το συζητατε το θεμα ? καντε αυτο που ξερετε καλυτερα.Διαλεξτε το κτεο που δεν ελεγχει τιποτα (δημοσιο η ιδιωτικο δεν εχει σημασια) δωστε και λιγο λαδακι, το χαρτι να παρουμε και ολα ΟΚ.Αλλωστε αυτο σας εμαθαν να κανετε, δεν φταιτε εσεις !!!

Σοβαρα τωρα
Κεντρο Τεχνικου Ελεγχου Οχηματων σημαινει το ΚΤΕΟ και δουλεια του ειναι να ελεγχει. Αυτο πληρωνουμε.Αφου λοιπον ειναι αναγκαιο κακο καθε 2 χρονια, θα πηγαινα σε αυτους που κανουν τον καλυτερο ελεγχο, ετσι για να πιασουν τοπο τα λεφτα μου.Απο την αλλη αν βρεθω σε ασχημη οικονομικη κατασταση και δεν μπορω να εχω το bmw σε καλη κατασταση θα το πουλησω και θα παρω ενα οικονομικο αυτοκινητο που θα μπορω να το συντηρησω.Γιατι να το κρατησω αν ειναι ριμαδι? για να λεω οτι εχω bmw?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε…. όχι μη το λες. Πριν 4 χρόνια στο ίδιο ΚΤΕΟ μου είπαν πως το διαφορικό δακρύζει δεν είναι κάτι σοβαρό απλά να το έχω στα υπόψη μου το είπαν δηλαδή έτσι στην κουβέντα γιατί τους φάνηκε άψογο και λένε ποιος ξέρει τι ψείρας είναι κάτσε να του το πούμε αυτό ….. Ήταν να κάνω σέρβις και το ανέφερα στην αντιπροσωπεία της BMW και άρχισαν να γελάνε (αφού το έκαναν έλεγχο) μου είπαν ποιος σου το είπε αυτό ….. είναι φυσιολογικό!
Ναι ρε φυσιολογικο ειναι να δακρυζει η τσιμουχα του διαφορικου, τι λες τωρα...ετσι βγαιναν αυτα
__________________
[SIGPIC]ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕ, ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 6ΑΡΙ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 16-01-12 στις 09:17
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-01-12, 22:28
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από -E36IS- Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Ελληναρες τι το συζητατε το θεμα ? καντε αυτο που ξερετε καλυτερα.Διαλεξτε το κτεο που δεν ελεγχει τιποτα (δημοσιο η ιδιωτικο δεν εχει σημασια) δωστε και λιγο λαδακι, το χαρτι να παρουμε και ολα ΟΚ.Αλλωστε αυτο σας εμαθαν να κανετε, δεν φταιτε εσεις !!!
Γιατί το λες αυτό ?? Σου δώσαμε τέτοια εντύπωση...???
Εγω ποτέ δεν θα πρότεινα σε κάποιον να πληρώσει για να πάρει έγκριση ΚΤΕΟ και να βγάλει μια νεκροφόρα στο δρόμο.
Το παιδί δεν έχει πρόβλημα, απλά θέλει να αποφύγει την σύγκρουση με ένα μακάκα που πιθανόν να του πουλάει τρέλα και να μην τον περνάει...
Μην νομίζεις οτι είναι και τίποτα τρομερά τζιμάνια στα ΚΤΕΟ...
Έχω ακούσει χοντρές μακακίες απο μερικούς απο δαύτους...

Άλλωστε οι περισσότεροι εδω μέσα έχουν τόση κα@λα το αμάξι τους ή είναι τόσο "ψείρες" σαν εμένα που δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις τίποτα μα τίποτα το επιλήψιμο στο αυτοκίνητό τους...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από -E36IS- Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοβαρα τωρα
Κεντρο Τεχνικου Ελεγχου Οχηματων σημαινει το ΚΤΕΟ και δουλεια του ειναι να ελεγχει. Αυτο πληρωνουμε.Αφου λοιπον ειναι αναγκαιο κακο καθε 2 χρονια, θα πηγαινα σε αυτους που κανουν τον καλυτερο ελεγχο, ετσι για να πιασουν τοπο τα λεφτα μου.Απο την αλλη αν βρεθω σε ασχημη οικονομικη κατασταση και δεν μπορω να εχω το bmw σε καλη κατασταση θα το πουλησω και θα παρω ενα οικονομικο αυτοκινητο που θα μπορω να το συντηρησω.Γιατι να το κρατησω αν ειναι ριμαδι? για να λεω οτι εχω bmw?
Μα καλά κάθε δυο χρόνια ελέγχεις το αμάξι σου...???
Και όταν θα το κάνεις περιμένεις απο κάποιο ΚΤΕΟ να σου πει..???
Δεν πας σε κάποιο εξειδικευμένο/εξουσιοδοτημένο με πλήρη κατάρτιση και εξοπλισμό να στο κάνει...? Δεν έχεις κάποιο δικό σου συνεργείο να παρακολουθεί το αμάξι σου...???
Ή μήπως δεν τους εμπιστεύεσαι και δίνεις περισσότερη βαρύτητα στον έλεγχο του ΚΤΕΟ...?????

Εγώ προσωπικά το θεωρώ χάσιμο χρόνου και αγγαρεία να πάω το αμάξι μου εκεί...
Δεν υπάρχει περίπτωση να του βρούνε τίποτα, όχι όταν θα έρθει η ώρα να περάσει ΚΤΕΟ αλλά πάντοτε, ακόμα και αυτή την ώρα που μιλάμε.
Δεν περιμένω την ώρα της κρίσης να το κοιτάξω φίλε μου το αμάξι και να είσαι σίγουρος ότι έτσι λειτουργούν οι περισσότεροι εδώ μέσα...
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 16-01-12 στις 09:17
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-01-12, 19:11
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από -E36IS- Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε Ελληναρες τι το συζητατε το θεμα ? καντε αυτο που ξερετε καλυτερα.Διαλεξτε το κτεο που δεν ελεγχει τιποτα (δημοσιο η ιδιωτικο δεν εχει σημασια) δωστε και λιγο λαδακι, το χαρτι να παρουμε και ολα ΟΚ.Αλλωστε αυτο σας εμαθαν να κανετε, δεν φταιτε εσεις !!!

Σοβαρα τωρα
Κεντρο Τεχνικου Ελεγχου Οχηματων σημαινει το ΚΤΕΟ και δουλεια του ειναι να ελεγχει. Αυτο πληρωνουμε.Αφου λοιπον ειναι αναγκαιο κακο καθε 2 χρονια, θα πηγαινα σε αυτους που κανουν τον καλυτερο ελεγχο, ετσι για να πιασουν τοπο τα λεφτα μου.Απο την αλλη αν βρεθω σε ασχημη οικονομικη κατασταση και δεν μπορω να εχω το bmw σε καλη κατασταση θα το πουλησω και θα παρω ενα οικονομικο αυτοκινητο που θα μπορω να το συντηρησω.Γιατι να το κρατησω αν ειναι ριμαδι? για να λεω οτι εχω bmw?



Ναι ρε φυσιολογικο ειναι να δακρυζει η τσιμουχα του διαφορικου, τι λες τωρα...ετσι βγαιναν αυτα
Με πολύ άσχημη φόρα μπήκες -Ε36IS- και θα παρεξηγηθείς τζάμπα …….

Με κάλυψε ο Makis αλλά θα ήθελα να σου το τονίσω κι εγώ πως κανείς δεν είπε ‘’ στα αρ@δ@α σου πάνε όπως είναι και αν δεν σε περάσουν δώσε κάτι και είσαι οκ ‘’

Όσο για το post μου που παρέθεσες για να απαντήσεις …… να σου τονίσω πως το λέω με την καλή έννοια , ότι κάνουν καλή δουλειά και είναι ψείρες σαν κι εμένα άσχετα που δεν το γνώριζαν ότι είναι φυσιολογικό ……. Αυτό είναι άλλο θέμα.

Διάβασε από την αρχή γιατί κάτι δεν κατάλαβες καλά …… αυτά από εμένα ……
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-01-12, 20:00
Το avatar του χρήστη -E36IS-
-E36IS- Ο χρήστης -E36IS- δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 314
-E36IS- will become famous soon enough-E36IS- will become famous soon enough
Aν παρεξηγησα ζηταω συγνωμη
__________________
[SIGPIC]ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕ, ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 6ΑΡΙ
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-01-12, 20:15
Το avatar του χρήστη Makis_
Makis_ Ο χρήστης Makis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-10-2010
Μηνύματα: 185
Makis_ will become famous soon enoughMakis_ will become famous soon enough
Συμβαίνει σε όλους μας...
__________________
BIG BOYS/BIG TOYS
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-01-12, 20:40
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Εχω αλλαξει 12 αυτοκινητα και παντα πηγαινα σε ιδιωτικα κτεο και ολα περνουσαν χωρις προβλημα. Πληρωνα κι εφευγα.
Περσι πηγα παλι σε ιδιωτικο το Ε34(εκπροθεσμο ητοι 100 ευρω περιπου) και μου το εκοψαν για τα ελαστικα. ''Θα αλλαξετε ελαστικα μεσα στο περιθωριο του ενος μηνα και θα το περασουμε με 5 ευρω'' μου ειπε ηρεμοτατα ο υπαλληλος. Οταν του ειπα εκνευρισμενος οτι αντι να μου δωσει τα χρηματα μου πισω και να κρατησει καποιο ποσο για τον ελεγχο αφου μεσα σε ενα μονο μηνα δεν θα ειχα 400 ευρω να αλλαξω λαστιχα μου απαντησε πως ετσι ειναι ο νομος.....

Δεν ξαναπαταω σε κτεο. Ο μηχανικος μου με 60 ευρω μου φερνει την πινακιδα μου σφραγισμενη χωρις να κουνηθει το αμαξι....
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-01-12, 20:55
Το avatar του χρήστη -E36IS-
-E36IS- Ο χρήστης -E36IS- δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2006
Μηνύματα: 314
-E36IS- will become famous soon enough-E36IS- will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω αλλαξει 12 αυτοκινητα και παντα πηγαινα σε ιδιωτικα κτεο και ολα περνουσαν χωρις προβλημα. Πληρωνα κι εφευγα.
Περσι πηγα παλι σε ιδιωτικο το Ε34(εκπροθεσμο ητοι 100 ευρω περιπου) και μου το εκοψαν για τα ελαστικα. ''Θα αλλαξετε ελαστικα μεσα στο περιθωριο του ενος μηνα και θα το περασουμε με 5 ευρω'' μου ειπε ηρεμοτατα ο υπαλληλος. Οταν του ειπα εκνευρισμενος οτι αντι να μου δωσει τα χρηματα μου πισω και να κρατησει καποιο ποσο για τον ελεγχο αφου μεσα σε ενα μονο μηνα δεν θα ειχα 400 ευρω να αλλαξω λαστιχα μου απαντησε πως ετσι ειναι ο νομος.....

Δεν ξαναπαταω σε κτεο. Ο μηχανικος μου με 60 ευρω μου φερνει την πινακιδα μου σφραγισμενη χωρις να κουνηθει το αμαξι....
Mε 80 ευρω βαζεις 4 μεταχειρισμενα σε καλυτερη κατασταση απο τα δικα σου ΚΑΙ περνας με το σπαθι σου ΚΑΙ κυκλοφορεις με ασφαλεια.Λαμογια υπαρχουν πολλα μην τα ταΐζεται γιατι μετα γινονται απληστα .....
__________________
[SIGPIC]ΜΠΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΛΟΚΕ, ΣΕΙΡΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ 6ΑΡΙ
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-01-12, 21:03
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Καλα ενταξει απο εξυπναδα αλλο τιποτε...
1. 80 ευρω λαστιχα 225 17αρια σε καλη κατασταση δεν υπαρχουν ουτε στα εργα του φωσκολου.
2. Ακομα και να τα εβρισκα δεν το ρισκαρα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να τα βαλω και να με ξανακοψουν αφου θα τα εβλεπαν μεταχειρισμενα ΑΛΛΑ το θεμα δεν ειν αυτο. Τ ο θεμα ειναι οτι ειναι λαθος να σε κοβουν και να σου κρατουν ολα τα χρηματα αφου μπορει εσυ να μην εχεις χρηματα να φτιαξεις τη βλαβη στη διορια που σου δινουν.....Να σου πουν ''φιλε το αμαξι κοβεται, κραταμε 20 ευρω για τον ελεγχο και παρε τα υπολοιπα'' ετσι ειναι το σωστο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 16-01-12 στις 21:05
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 16-01-12, 21:10
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα ενταξει απο εξυπναδα αλλο τιποτε...
1. 80 ευρω λαστιχα 225 17αρια σε καλη κατασταση δεν υπαρχουν ουτε στα εργα του φωσκολου.
2. Ακομα και να τα εβρισκα δεν το ρισκαρα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να τα βαλω και να με ξανακοψουν αφου θα τα εβλεπαν μεταχειρισμενα ΑΛΛΑ το θεμα δεν ειν αυτο. Τ ο θεμα ειναι οτι ειναι λαθος να σε κοβουν και να σου κρατουν ολα τα χρηματα αφου μπορει εσυ να μην εχεις χρηματα να φτιαξεις τη βλαβη στη διορια που σου δινουν.....Να σου πουν ''φιλε το αμαξι κοβεται, κραταμε 20 ευρω για τον ελεγχο και παρε τα υπολοιπα'' ετσι ειναι το σωστο...
Οχι Στέλιο, το σωστό είναι να αποσύρεις τις πινακίδες και το αυτοκίνητο για το διάστημα
που απαιτείται για την επισκευή, και να πάρεις και το ποσοστό των τελών κυκλοφορίας
πίσω.. ΚΤΕΟ περνάς όποτε θες μετά και δεν είσαι εκπρόθεσμος
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 15-06-12, 13:29
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KAZA Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους …..

Πριν 2 χρόνια περίπου (παρά 2 μήνες) είχα περάσει έλεγχο το Ε30 χωρίς καμιά παρατήρηση , αυτό όμως που με προβλημάτισε και με αγχώνει αυτόν τον καιρό λόγου του ότι περνώ έλεγχο σε 2 μήνες είναι η ανάρτηση (αποσβεστήρες κραδασμών) , στο εμπρόσθιο άξονα είχε αριστερά 61% και δεξιά 58% , στον οπίσθιο άξονα είχε αριστερά 66% και δεξιά 74%.

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι η εξής …… Μετά από 2 χρόνια δεν είναι λογικό να έχουν πέσει κατά πολύ τα ποσοστά της ανάρτησης ; Σημειωτέο ότι έχει κάνει το πολύ 2500 χιλιόμετρα αλλά και σε πλήρη ακινησία να βρισκόταν πάνω κάτω το ίδιο δεν θα ήταν …… Υπάρχει περίπτωση να με κόψουν ; Γνωρίζει κανείς ποια είναι τα όρια ;
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΤΕΟ πριν κάμποσα έτη, με καινούργια τότε Bilstein Sprint & ελατήρια Vogtland : Όλα τα αμορτισέρ περί το 50%...

ΚΤΕΟ πριν 2.5 έτη, αμορτισέρ Boge Turbo ολοκαίνουργια, ούτε μηνός τότε : Όλα περί τα 65%...

ΚΤΕΟ πριν 6 μήνες περίπου, αμορτισέρ Boge Turbo 2.5 ετών με 100.000χλμ πάνω κάτω : Όλα περί το 72%...

Ποτέ, ΠΟΤΕ μην παίρνετε μηχάνημα του ΚΤΕΟ στα σοβαρά και όχι, δεν θα το κόψουν για αμορτισέρ εκτός και αν βρουν πολλαπλά παραπτώματα.
Για ενημέρωση το είχα ξεχάσει να γράψω τα αποτελέσματα …..

Αποσβεστήρες κραδασμών:
Άξονας 1 : Αριστερά 62% Δεξιά 62%
Άξονας 2 : Αριστερά 71% Δεξιά 71%

Οπότε να μην μπαίνω σε λεπτομέρειες ….. για το λόγο αυτό παραθέτω το post του God που τα λέει ΟΛΑ!!!!!!

Στον God!!!!!!!!!
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.