Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-03-11, 23:49
nfot Ο χρήστης nfot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Μηνύματα: 180
nfot is on a distinguished road
Δε θυμαμαι να δηλωσα στον κοτσαδορο καπου. Το ρυμουλκουμενο ομως, δηλωνεται στο μηχανολογικο και παει πακετο με το οχημα που το ρυμουλκει, πρεπει να φερει την ιδια πινακιδα και να δηλωθει στην ασφαλιστικη εταιρεια, οπου υπαρχει επιβαρυνση.
__________________
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-03-11, 23:54
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
ο κοτσαδορος πρεπει να φερει ενα ταμπελακι και γραφει οτι ειναι εγκεκριμενος. Απο κει κ περα πρεπει να ειναι αποσπωμενος η να μη ξεπερνα το μηκος του οχηματος. Αν δε ρυμουλκουμε τιποτα και οκοτσαδορος ειναι κουμπωμενος και εξεχει ,και σε σταματησουν για ελεγχο τοτε υπαρχει περιπτωση να σε γραψουν. Το τρειλερ η οτιδηποτε ρυμουλκουμενο πρεπει να φερει αριθμο πλασιου και να δηλωθει στο υπουργειο συγκοινωνιων. Ελπιζω να βοηθησα κυριε(τα παλια αυτοκινητα κλωτσουν κ0λ0υς)
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-03-11, 07:59
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Kανονικά πρέπει να δηλωθεί, αλλά κανένας δεν το δηλώνει. Τώρα για το ρυμουλκούμενο αυτός που θα σου τοποθετήση τον κοτσαδόρο σου δίνει ένα χαρτί με τα στοιχεία του ρυμουλκούμενου (αρ. πλαισίου,μήκος,φάρδος,άξονας,τύπος κατασκευής), που το σφραγίζει μηχανολόγος (κανά 50e) και μετά πας στο υπουργείο και σου δίνει την άδεια που πρέπει να την έχεις πάντα μαζί σου. Αυτή την διαδικασία συνήθως την κάνει αυτός που σου τον τοποθετή. Τώρα όλοι οι κοτσαδόροι είναι αποσπόμενοι λόγω Ε.Ο.Κ. ¨Αλλοι είναι βιδωτοί και άλλοι με πείρο.
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-03-11, 09:45
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sierra Εμφάνιση μηνυμάτων
Kανονικά πρέπει να δηλωθεί, αλλά κανένας δεν το δηλώνει. Τώρα για το ρυμουλκούμενο αυτός που θα σου τοποθετήση τον κοτσαδόρο σου δίνει ένα χαρτί με τα στοιχεία του ρυμουλκούμενου (αρ. πλαισίου,μήκος,φάρδος,άξονας,τύπος κατασκευής), που το σφραγίζει μηχανολόγος (κανά 50e) και μετά πας στο υπουργείο και σου δίνει την άδεια που πρέπει να την έχεις πάντα μαζί σου. Αυτή την διαδικασία συνήθως την κάνει αυτός που σου τον τοποθετή. Τώρα όλοι οι κοτσαδόροι είναι αποσπόμενοι λόγω Ε.Ο.Κ. ¨Αλλοι είναι βιδωτοί και άλλοι με πείρο.
ευχαριστώ τάκη για τις ΅μικρο΅διορθώσεις.!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-03-11, 13:10
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Δε δηλώνεις τον κοτσαδόρο..
Το ρυμουλκούμενο δηλώνεις..
Εχω κοτσαδόρο για τα ποδήλατα, και ΔΕΝ μου το περάσανε στην άδεια.
Καθότι δεν ζητάω άδεια προσάρτησης ρυμουλκούμενου.
Μόνο η ασφαλιστική το έβαλε στο ασφάλιστρο και με υποχρεώνει να τον έχω μαζεμένο
διαφορετικά ΔΕΝ με καλύπτει αν κάποιος σκάσει επάνω μου απο πίσω (ακόμα και τότε
φταίω βαση ΚΟΚ αν δεν έχω αναδιπλώσει τον κοτσαδόρο)..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-03-11, 14:23
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε δηλώνεις τον κοτσαδόρο..
Το ρυμουλκούμενο δηλώνεις..
Εχω κοτσαδόρο για τα ποδήλατα, και ΔΕΝ μου το περάσανε στην άδεια.
Καθότι δεν ζητάω άδεια προσάρτησης ρυμουλκούμενου.
Μόνο η ασφαλιστική το έβαλε στο ασφάλιστρο και με υποχρεώνει να τον έχω μαζεμένο
διαφορετικά ΔΕΝ με καλύπτει αν κάποιος σκάσει επάνω μου απο πίσω (ακόμα και τότε
φταίω βαση ΚΟΚ αν δεν έχω αναδιπλώσει τον κοτσαδόρο)..
Δε θα σε πετύχω πουθενά? θα πάρω όση φόρα χρειάζεται ωστε να μου αντικαταστήσεις τον μαμα προφυλακτήρα μου με replica M3
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-03-11, 23:28
Το avatar του χρήστη sierra
sierra Ο χρήστης sierra δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2009
Μηνύματα: 699
sierra will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε θα σε πετύχω πουθενά? θα πάρω όση φόρα χρειάζεται ωστε να μου αντικαταστήσεις τον μαμα προφυλακτήρα μου με replica M3
Σωστόόόόόόός χαχαχαχαχα...
__________________
Ο χειρότερος αντρας η καλύτερη γυναίκα...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-03-11, 14:02
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Πάντως κι εγώ που έβαλα κοτσαδόρο, το τρέιλερ είναι αυτό που πρέπει να έχει άδεια.

Αλλά πρέπει να κανονικά να τον δηλώσω για να μπει στην άδεια...το τρέιλερ το έχω δηλώσει στην ασφάλεια.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 01-05-11, 19:47
bmwpapch Ο χρήστης bmwpapch δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-03-2010
Μηνύματα: 49
bmwpapch is on a distinguished road
Επειδη το μονο που θα μεταφερω

ειναι ποδηλατα προτιμησα αλλη λυση.Θα επανελθω με τιμες ,φωτο και λεπτομερειες
οταν ειμαι ετοιμος
Ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.