Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 06-08-08, 22:47
Το avatar του χρήστη Marioz
Marioz Ο χρήστης Marioz δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2006
Μηνύματα: 284
Marioz is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanassis Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνώ!!!! και εχεις δίκιο σ αυτά που λές
ΕΥΡΕΣΙΤΕΧΝΗΣ -->προφανώς μου ξέφυγε!!
απλώς αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην κάνουμε γνωστό τον τρόπο - αντικλεπτικό που κλειδώνουμε το αυτοκίνητό μας γιατί ο κόσμος είναι πολύ μικρός και αντε καλά μια 316, υπάρχουν άπειρες.... αλλά κάποια άλλα οχήματα που είναι μοναδικά, και να χρησιμοποιήσουν κάτι τέτοιο, ο κλέφτης δεν θα σκεφτεί πρώτα απ όλα να χρησιμοποιήσει κάποιο jammer!!!

σκοπός μας είναι η ενημέρωση και καλά κάνατε που το αναφέρατε! (επειδή σκεφτόσασταν αν έπρεπε ή όχι)
άραγε αν μπει το όχημα μέσα σε κοντέηνερ, δεν θα χάσει το σήμα του το GPS???? ΄(το είχα ακούσει παλαιότερα)
OK dude δεν φωνάζω (λάθος αν φανηκε έτσι) κουβέντα κάνω
Το θέμα είναι ότι δεν το λέμε εμείς το τι κάνουν οι κλέφτες....αυτοί που τα πουλάνε δεν νοιάζονται αν τα πουλήσουν σε πελάτες ιδιοκτήτες ή πελάτες κλέφτες....γι αυτούς ολοι πελάτες είναι.....αυτό είναι που μου την δίνει.......σου νοικιάζει διαμέρισμα για να πηδάς την γκόμενα αλλά σου δίνει και gear για να παρακολουθείς την γυναίκα σου σε ξένα διαμερίσματα....(χαχαχαχαχα τι παράδειγμα)

Τώρα βέβαια διαφωνώ σε κάτι που είπες και το είπες 2 φορές......τι σημασία έχει αν εγώ έχω πχ 316 κι εσύ Μ3 (πχ λεμε)......δηλαδή επειδή το δικό μου κοστίζει το 1/4 σημαινει ότι δεν πειράζει αν το κλέψουνε....μπορεί για μένα να είναι μια περιουσία και δεν νοιωθω κακομοίρης που το έχω....αρα δεν έχει σημασία το αυτοκίνητο....αλλά η πράξη

Ναι σωστά μάλλον άκουσες αν μπεί σε container θα χάσει το σήμα του ..... όλα τα σήματα του βασικά, gps gsm τα πάντα.....

Λέω λοιπόν να τον κάνουμε γνωστό τον τρόπο να σπάσεις ένα σύστημα του εμπορίου (αν και το κάνουν άλλοι κατα κόρον), να το αναφέρουμε δηλαδή για να μπορεί ο καθένας απο εμάς να αξιολογεί μόνος του πιο σύστημα είναι καλύτερο για την δική του περιουσία.....εγω που έχω 316 μπορεί να βάλω 2 διακόπτες διακοπής τροφοδοσίας με sequence διακοπής (λέμε τώρα......) και ΤΟΤΕ δεν θα αναφέρω ΠΟΥ βρίσκονται στο αμάξι μου, για να μην το ξέρει κανένας.....αντίστοιχα αν είχα Μ3 με τα 4πλασια λεφτά μπορεί να έβαζα κάτι πιο σοφιστικε...

Καλοί οι συναγερμοί και τα gps αλλά είναι σπασμένα κι αυτό πρέπει να το ξέρει ο κόσμος....να χτυπανε να βαράνε αλλά αν σου το αντιγράψουνε.....να ευχεσαι να έχεις και ασφάλεια για να χάσεις όσα το δυνατόν λιγότερα.......

ειναι πιο ασφαλές να είναι βούκινο και να το ξέρουν όλοι παρά να είναι ένα προνόμιο μόνο των ψαγμένων και οι υπόλοιποι που δεν έχουν άξες στην πληροφορία να χάνουν τα αμαξάκια τους....αυτή είναι η γνώμη μου και σόρυ αν κούρασα με την πολυλογία μου
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 07-08-08, 10:56
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Marioz Εμφάνιση μηνυμάτων
OK dude δεν φωνάζω (λάθος αν φανηκε έτσι) κουβέντα κάνω
Το θέμα είναι ότι δεν το λέμε εμείς το τι κάνουν οι κλέφτες....αυτοί που τα πουλάνε δεν νοιάζονται αν τα πουλήσουν σε πελάτες ιδιοκτήτες ή πελάτες κλέφτες....γι αυτούς ολοι πελάτες είναι.....αυτό είναι που μου την δίνει.......σου νοικιάζει διαμέρισμα για να πηδάς την γκόμενα αλλά σου δίνει και gear για να παρακολουθείς την γυναίκα σου σε ξένα διαμερίσματα....(χαχαχαχαχα τι παράδειγμα)
το ξέρω ότι δεν φωνάζεις!!! κουβέντα κάνουμε για να βρούμε τι υπάρχει και πως σπάει το καθένα για να ξέρει ο καθένας πως θα προστατευτεί!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Marioz Εμφάνιση μηνυμάτων
Τώρα βέβαια διαφωνώ σε κάτι που είπες και το είπες 2 φορές......τι σημασία έχει αν εγώ έχω πχ 316 κι εσύ Μ3 (πχ λεμε)......δηλαδή επειδή το δικό μου κοστίζει το 1/4 σημαινει ότι δεν πειράζει αν το κλέψουνε....μπορεί για μένα να είναι μια περιουσία και δεν νοιωθω κακομοίρης που το έχω....αρα δεν έχει σημασία το αυτοκίνητο....αλλά η πράξη
φυσικά και έχει σημασία και είναι περιουσία ένα τέτοιο αυτοκίνητο, όχι μόνο για μένα και για σένα, αλλά για τους περισσότερους!!! αυτό που εννοούσα είναι ότι όσο πιο ακριβό και σπάνιο είναι χτυπάει στο μάτι, είτε είναι ακριβό μοντέλο, είτε ένα καλοφτιαγμένο και περιποιημένο 316.. απλώς π.χ. εγώ δν ανυσηχώ τόσο γιατί υπάρχουν πολλά πιο όμορφα απ το δικό μου και περιποιημένα !!!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 07-08-08, 11:21
Το avatar του χρήστη timokratis
timokratis Ο χρήστης timokratis δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 02-08-2007
Μηνύματα: 44
timokratis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanassis Εμφάνιση μηνυμάτων

αυτό που εννοούσα είναι ότι όσο πιο ακριβό και σπάνιο είναι χτυπάει στο μάτι, είτε είναι ακριβό μοντέλο, είτε ένα καλοφτιαγμένο και περιποιημένο 316.. απλώς π.χ. εγώ δν ανυσηχώ τόσο γιατί υπάρχουν πολλά πιο όμορφα απ το δικό μου και περιποιημένα !!!

κατα την γνωμη μου ουτε αυτο παιζει ρολο.... εξαρταται απο το σκοπο που υπάρχει. τα περισσοτερα τουτου που χανονται, κοβονται --γινονται βιδες για την ακριβια-- και πωλουνται ως ανταλλακτικα! το δε κουφαρι λιωνεται και παει για σιδερα... ετσι χανεται μεχρι και το τελευταιο ιχνος του αυτοκινήτου. απο αυτη την αποψη ενα ουδετερο αυτοκινητο που μοιαζει με ολα τα αλλα και περναει απαρατηρητο μεχρι το σημειο του ''χειρουργιου'' συμφερει τα κλεφτρονια!!
ταυτοχρονα τα ποιο φτηνα μοντελα πχ ε36, ε46 ειναι και πιο διαδεδομενα... -- και πιο παθιαρικα και αρα υπαρχει μεγαλυτερη ζητηση για τα ανταλλακτικά τους!!!
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 07-08-08, 14:52
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από timokratis Εμφάνιση μηνυμάτων
κατα την γνωμη μου ουτε αυτο παιζει ρολο.... εξαρταται απο το σκοπο που υπάρχει. τα περισσοτερα τουτου που χανονται, κοβονται --γινονται βιδες για την ακριβια-- και πωλουνται ως ανταλλακτικα! το δε κουφαρι λιωνεται και παει για σιδερα... ετσι χανεται μεχρι και το τελευταιο ιχνος του αυτοκινήτου. απο αυτη την αποψη ενα ουδετερο αυτοκινητο που μοιαζει με ολα τα αλλα και περναει απαρατηρητο μεχρι το σημειο του ''χειρουργιου'' συμφερει τα κλεφτρονια!!
ταυτοχρονα τα ποιο φτηνα μοντελα πχ ε36, ε46 ειναι και πιο διαδεδομενα... -- και πιο παθιαρικα και αρα υπαρχει μεγαλυτερη ζητηση για τα ανταλλακτικά τους!!!
ναι!!!! όπως το πάρει κανείς!!! δεν διαφωνώ!!! δεν το είπα με αυτή τη λογική όμως, το είπα με τη λογική ότι π.χ. εδώ στο φόρουμ μαύρα Ε36 υπάρχουν πολλά... αν πει κάποιος έκανα αυτό και το προστατεύω έτσι, δεν είναι τόσο εύκολο να το βρεις το όχημα έξω, ενώ αν είναι κάτι πιο σπάνιο, π.χ. μια άσπρη Μ6 και πει ξέρετε έβαλα gps tracker, υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να καταλάβεις ποιο είναι!!!!
προς θεού, δεν το λέω με τη λογική ότι το ένα κλέβεται και το άλλο δεν κλεβεται..... είναι μην σου βάλουν στο μάτι το αμάξι..... αν γίνει αυτό ότι και να κάνεις....και σκύλο να βάλεις θα τ ρίξουν φόλα, και άνθρωπο να βάλεις θα τον υπνοτίσουν (που λέει ο λόγος)....
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 21-05-11, 13:58
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
όποιος ενδιαφέρεται (χωρίς εγώ να κάνω διαφήμιση) ας μπει στο ebay και ας αγοράσει σύστημα με 60€ μέχρι το πολύ 100€
ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΤΣΙ?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.