Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-04-09, 12:39
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
Δεν το κανει τουρμπο ομως.
Οποιοδηποτε συνεργειο με βασικες γνωσεις το κανει ερχεται το κιτ ετοιμο για τοποθετηση με οτι χρειαζεται.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-04-09, 12:41
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantsi Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει βάλει κανένας το ΚΙΤ σε Ε60 520 2.2 που το κάνει turbo 270 άλογα της ΕSS? Μου είπαν από ESS οτι κάνει γυρω στα 7.000 και μπορεί να το τοποθετήσει ο Καφούνης. Εχεις κανείς εμπειρία?
Eγώ πρόσφατα ασχολήθηκα με το θέμα και έφερα μόνος μου απο ESS και μου το τοποθέτησε συνεργείο στην Καλλιθέα.
Ισως σε βοηθήσουν λίγο, αυτά που θα βρείς στο link που ακολουθεί:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=18485
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-04-09, 12:58
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantsi Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει βάλει κανένας το ΚΙΤ σε Ε60 520 2.2 που το κάνει turbo 270 άλογα της ΕSS? Μου είπαν από ESS οτι κάνει γυρω στα 7.000 και μπορεί να το τοποθετήσει ο Καφούνης. Εχεις κανείς εμπειρία?
Εμπειρία δεν έχω, αλλά έχω πληροφορηθεί από άνθρωπο του χώρου (μπορεί και να μην ισχύει) οτι τα φέρνει από Αμερική και βγαίνουν κάτω από 7.000 τοποθετημένα.
Έλεγξέ το
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-07-09, 21:10
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
Μήπως υπάρχει κανένας στο forum που να φοράει reprofiled εκκεντροφόρους σε μοτέρ Μ54Β30 στην μία και μοναδική έκδοση που βγάζει ο μπούμπης όπως μου ανέφερε στα χαρακτηριστικά 248/256 να μου πει εντυπώσεις? (όσο αφορά την αξιοπιστία τους σε βάθος χρόνου). Υπάρχει κάποια φθορά με το πέρασμα του χρόνου στους reprofiled εκκεντροφόρους αν υποθέσουμε πως η εξωτερική πλευρά του εκκεντροφόρου πιθανόν να έχει δεχτεί κάποια "βαφή" για επιπλέον σκλήρυνση με αποτέλεσμα μετά το αδυνάτισμα στο reprofile να υπάρχουν "ζητήματα αντοχής"?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-07-09, 06:32
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
Σε ευχαριστω Χρησταρα για το πμ σου.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-07-09, 13:21
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
Κάποιος άλλος που να φοράει reprofiled cam shafts???
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-07-09, 14:01
Το avatar του χρήστη fz21
fz21 Ο χρήστης fz21 δεν είναι συνδεδεμένος
turbo sucks....! ! !
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 751
fz21 will become famous soon enoughfz21 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως υπάρχει κανένας στο forum που να φοράει reprofiled εκκεντροφόρους σε μοτέρ Μ54Β30 στην μία και μοναδική έκδοση που βγάζει ο μπούμπης όπως μου ανέφερε στα χαρακτηριστικά 248/256 να μου πει εντυπώσεις? (όσο αφορά την αξιοπιστία τους σε βάθος χρόνου). Υπάρχει κάποια φθορά με το πέρασμα του χρόνου στους reprofiled εκκεντροφόρους αν υποθέσουμε πως η εξωτερική πλευρά του εκκεντροφόρου πιθανόν να έχει δεχτεί κάποια "βαφή" για επιπλέον σκλήρυνση με αποτέλεσμα μετά το αδυνάτισμα στο reprofile να υπάρχουν "ζητήματα αντοχής"?
ισχυει κατι τετοιο? γιατι και εγω ετοιμαζομαι να στειλω στον μπουμπη....
__________________
Πωλούνται Πίσω φρένα απο Ε46 330...! :http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27897
avatar:production and design originally by E36Rules!! ..........! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 13-07-09, 14:06
Το avatar του χρήστη Apostolos
Apostolos Ο χρήστης Apostolos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-10-2006
Μηνύματα: 288
Apostolos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fz21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ισχυει κατι τετοιο? γιατι και εγω ετοιμαζομαι να στειλω στον μπουμπη....
Μετά από επικοινωνία με το μπούμπη με διαβεβαίωσε ο ίδος πως δεν τίθεται το παραμικρό θέμα αξιοπιστίας μιας και η επεξεργασία γίνεται σε CNC μηχάνημα με υψηλή ακρίβεια απλά θα ήθελα καμιά επιπλέον διαβεβαίωση από άτομα που πιθανόν να έχουν ήδη κάνει reprofile στους εκκεντροφόρους τους, να ακούσουμε καμιά επιπλέον εντύπωση από τη λειτουργία τους
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 13-07-09, 15:04
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Ισως ο Nick_E60_GR ξέρει κάτι ή κάποιους που να γωνρίζουν (ή και με εμπειρία).
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 13-07-09, 15:08
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από επικοινωνία με το μπούμπη με διαβεβαίωσε ο ίδος πως δεν τίθεται το παραμικρό θέμα αξιοπιστίας μιας και η επεξεργασία γίνεται σε CNC μηχάνημα με υψηλή ακρίβεια απλά θα ήθελα καμιά επιπλέον διαβεβαίωση από άτομα που πιθανόν να έχουν ήδη κάνει reprofile στους εκκεντροφόρους τους, να ακούσουμε καμιά επιπλέον εντύπωση από τη λειτουργία τους
Δεν υπάρχει θέμα αστοχίας υλικού στους μπουμπίσιους.
Αρκεί να έχεις τα σωστά δεδομένα(βυθίσματα, διάρκεια κτλπ) και μετά είναι εύκολη διαδικασία για έναν γνώστη.

Ξέρω τα άπειρα μπουμπίσια αυτοκίνητα και δεν έχω ακούσει το παραμικρό.

Μέχρι και μπουμπίσιο 360 modena υπάρχει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.