Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-03-10, 10:32
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
XcarLink σε ε39

Γεια σας παιδια,
σημερα το πρωι πηρα τηλ καποιο μαγαζι στη Θεσσαλονικη για να περασω το dension gateway 300(bmw e39 business χωρις σιντιερα στο πορτ μπαγκαζ) και να μαθω για την τιμη...η τιμη ηταν 240 με τα περαστικα αλλα ο τυπος μου προτεινε το XcarLink το οποιο ειναι πιο φτηνο και κανει την ιδια δουλεια αλλα το usb για να το διαβασει θα πρεπει να εχει συγκεκριμενη δομη. Το εχει δοκιμασει κανεις? η διαφορα ειναι περιπου στα 100 ευρω και νομιζω οτι ειναι αρκετη για να διαλεξω το XcarLink εφοσον βεβαια ειναι ισαξιο του dension...
παρτε και ενα λινκ http://www.xcarlink.co.uk/home.php?cat=16
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-03-10, 12:35
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
καλό φαινεται.μου αρεσει που ειναι εξιδεικευμενο,δηλαδη μόνο για BMW και οχι universal ,για ολα τα αυτοκινητα οπως το dension...Mου εβαλες ιδέες,αλλα όχι ,θα περιμένω για αυτό ....http://www.dynavin.com/products/product_dnv_e39.php
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-03-10, 12:51
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
οπα τι ειναι αυτο? ξερουμε τιμουλα? αν και τωτα παω για Μ πακετο και δεν με παιρνει και πολυ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-03-10, 15:03
kostis47 Ο χρήστης kostis47 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 83
kostis47 is on a distinguished road
Φίλε εγω βρήκα αυτό της GROM και σκέφτομαι να αγοράσω.
http://www.indashpc.org/new/usb_adap...-usb2-bmw.html
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-03-10, 16:17
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
οπα τι ειναι αυτο? ξερουμε τιμουλα? αν και τωτα παω για Μ πακετο και δεν με παιρνει και πολυ
εχει ξεκινησει η παραγωγη του και η διαθεση του θα αρχισει τελη απριλη αρχες Μαιου.η τιμη του θα ειναι αντιστοιχη με αυτη του Ε46!!(750€).......
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-03-10, 16:52
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
750? μπα προτιμω να τα δωσω για χειροποιητη εξατμιση απο χταποδια και πισω... το μονο αρνητικο του xcarlink ειναι οτι δεν θα γραφει τα ονοματα απο τα τραγουδια...αυτο με χαλαει λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-03-10, 09:23
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Λοιπόν xcarlink έχω εγώ στο δικό μου αυτοκίνητο....Είναι μια χαρά!!!! Η δομή χρειάζεται λόγω ότι όλοι αυτοί οι αντάπτορες στην ουσία λειτουργούν σαν cd-changer αλλά αντίνα βάζεις cd βάζεις το usb,sd card. Για αυτό και αφού το cd-changer παίρνει μέχρι 6 cd πρέπει να φτιάξεις έξι φακέλους CD01, CD02, CD03, CD04, CD05, CD06....και να βάλεις μέχρι 99 τραγούδια μέσα στον καθένα....δλδ 594 τραγούδια σύνολο....εμένα με έχει βολέψει πάρα πολύ αν και το έχω 3 μέρες τώρα!!! Ένα είναι το μόνο πρόβλημα το οποίο όμως δεν έχει να κάνει με το xcarlink αλλά και με οποιοδήποτε mp3 παίζεις!!!
Στα cd κάνεις ένα normalize sto 98-99 και σου γράφει όλα τα τραγούδια δυναμομένα και στην ίδια ένταση... Εδώ όμως τώρα το ένα είναι δυνατό, το άλλο χαμηλό γιατί έτσι το κατέβασες κτλ.... Αλλά αν έχεις δυνατό ηχοσύστημα δεν έχεις κανένα πρόβλημα...Γενικά όμως αυτό δεν έχει να κάνει με το xcarlink αλλά με τα mp3!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 29-03-10, 13:14
digitalhellas Ο χρήστης digitalhellas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-07-2005
Μηνύματα: 26
digitalhellas is on a distinguished road
μια χαρά είναι τα κίτ και της XCarLink και GRom, ο Φου Μαντσού κάνει καλά την δουλειά του. Οι διαφορές Dension είναι εξίσου απλές, ένδειξη τίτλων στην οθόνη μέσω CAN BUS, έλεγχόμενη προενίσχυση απο 1V μέχρι 4V, άπειροι φάκελοι και έχει AUX+iPod δυνατότητα στο Gateway 300. Για κάτι απλο στα 100 Ευρώ είναι το Gateway Lite (USB+iPod με έξτρα καλώδιο στα 24 Ευρώ) που είναι ακριβώς στην ίδια μορφή με άλλα κίτ εμπορίου.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 29-03-10, 17:18
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
το Gateway Lite εμφανιζει τα ονοματα των τραγουδιών? η αληθεια ειναι οτι με χαλαει το γεγονος οτι δεν θα βλεπω ποιο κομματι ακουω
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 29-03-10, 20:48
digitalhellas Ο χρήστης digitalhellas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-07-2005
Μηνύματα: 26
digitalhellas is on a distinguished road
το Gateway Lite είναι απλό κίτ σαν XCarLink δλδ δεν έχει τίτλους και κάνει CDC emulation. To Gateway 300 είναι το full extra κιτ που προσφέρει τίτλους ID3.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.