Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-05-11, 21:41
Το avatar του χρήστη harrisdriver
harrisdriver Ο χρήστης harrisdriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 243
harrisdriver is on a distinguished road
Κλοπη ηχοσυστηματος

Καλησπέρα στην παρέα. Σημερα το πρωι με εκλεψαν και εμενα. Μου εσπασαν το πισω τζαμι το οδηγου και μου πηραν το ραδιοσιντι. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν έχεις μερικη κλοπη δεν ειναι υποχρεομένη η ασφαλιστική να στο αποζημιωσει?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-05-11, 21:44
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
δεν ξερω σιγουρα αλλα νομιζω οχι...αναλογα τι ασφαλεια ειναι και τι εχεις βαλει μεσα....πχ αν ειναι μικτη σιγουρα θα σε καλυπτε...
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-05-11, 22:12
Το avatar του χρήστη harrisdriver
harrisdriver Ο χρήστης harrisdriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 243
harrisdriver is on a distinguished road
Οχι δεν εχω μεικτη. Αλλά έχω ολική μερική κλοπή. Η μερική κλοπή απο ότι ξέρω είναι για τα μερη του αυτοκινήτου.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-05-11, 22:19
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrisdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν εχω μεικτη. Αλλά έχω ολική μερική κλοπή. Η μερική κλοπή απο ότι ξέρω είναι για τα μερη του αυτοκινήτου.
Ειλικρινά κρίμα συνφορουμίτη!Κ μένα προ 2ετίας μουχαν κλεψει την οθόνη!Αν στο συμβόλαιο σου αναφέρει κλοπή ηχοσυστήματος(όλες οι ασφάλειες καλύπτουν μέχρι max 200ευρώ ότι ηχοσύστημα κ νάχεις ) τότε θα αποζημιωθείς!Πας(πληρώνοντας εσύ ) αντικαθιστας τζάμι,βάζεις καινούργιο ηχοσύστημα μέχρι 200 ευρώ τους πας τα τιμολόγια στην ασφαλιστική και το πολύ σε 15 μέρες παίρνεις τα χρήματα που είχες αρχικά δώσει....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-05-11, 22:23
Το avatar του χρήστη harrisdriver
harrisdriver Ο χρήστης harrisdriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 243
harrisdriver is on a distinguished road
Το θεμα ειναι οτι δεν γραφει κατι τετοιο στο συμβολαιο. Απο την αλλη το ηχοσύστημα ειναι στο στανταρ εξοπλισμό του αυτοκινήτου. Αρα θεωρειται μερος του.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-05-11, 00:01
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harrisdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεμα ειναι οτι δεν γραφει κατι τετοιο στο συμβολαιο. Απο την αλλη το ηχοσύστημα ειναι στο στανταρ εξοπλισμό του αυτοκινήτου. Αρα θεωρειται μερος του.
Αν δεν το αναφέρει απλά δεν σε καλύπτει!Τα 200 ευρώ που θα μπορούσες να πάρεις δεν θα τα πάρεις!Κ αυτό είναι το κακό!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-05-11, 04:03
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Σε καλύπτει κανονικά και νομοθετικά για κάθε αντικείμενο μόνιμα προσδεμένο στο όχημα και μέχρι την δηλωμένη αξία του οχήματος (όχι για 200€) εκτός και αν το συμβόλαιο αναφέρει διαφορετικά. Επίσης καλύπτει κάθε ζημιά του οχήματος που έγινε από τον κλέφτη.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-05-11, 08:03
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καλύπτει κανονικά και νομοθετικά για κάθε αντικείμενο μόνιμα προσδεμένο στο όχημα και μέχρι την δηλωμένη αξία του οχήματος (όχι για 200€) εκτός και αν το συμβόλαιο αναφέρει διαφορετικά. Επίσης καλύπτει κάθε ζημιά του οχήματος που έγινε από τον κλέφτη.
Είσαι πέρα για πέρα λάθος God!Αν δεν αναφέρει για ηχοσύστημα δεν παίρνεις τπτ!όσο για τα χρήματα που σου δίνουν αν τοχεις ασφαλίσει για κλοπή ηχοσυστήματος είναι 200 ευρώ κ μην επιμένεις!
Κ εν τέλει ποιος σούπε πως αν κατα τη προσπάθεια κλοπής σου σπάσουν κάτι π.χ καθρέπτη,σου κάνουν λακούβα στην κολώνα του οδηγού ή συνοδηγού(οπως είχαν κάνει παλιά κ σε μένα) θα σε αποζημιώσουν κ για αυτά???
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-05-11, 08:08
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καλύπτει κανονικά και νομοθετικά για κάθε αντικείμενο μόνιμα προσδεμένο στο όχημα και μέχρι την δηλωμένη αξία του οχήματος (όχι για 200€) εκτός και αν το συμβόλαιο αναφέρει διαφορετικά. Επίσης καλύπτει κάθε ζημιά του οχήματος που έγινε από τον κλέφτη.
Οσο για την δηλωμένη απο σένα αξία του οχήματος π.χ 12000ευρώ(αν ειναι σε καλή κατάσταση,αν εχει ζάντες,ηχοσυστημα,πολλά εξτρά...) αν οι πίνακες του auto trith αναφέρουν πως το μοντέλο σου εχει αξία π.χ 9000 τόσα θα πάρεις σε περίπτωση κλοπής ολικής!Επίσης αν σου κλέψουν τις ζαντάρες πουβαλες π.χ τις πανακριβες bbs η ασφάλεια θα σου δώσει χρήματα για τις μανίσιες!!!Κ πάει λέγοντας.........
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-05-11, 09:57
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι πέρα για πέρα λάθος God!Αν δεν αναφέρει για ηχοσύστημα δεν παίρνεις τπτ!όσο για τα χρήματα που σου δίνουν αν τοχεις ασφαλίσει για κλοπή ηχοσυστήματος είναι 200 ευρώ κ μην επιμένεις!
Κ εν τέλει ποιος σούπε πως αν κατα τη προσπάθεια κλοπής σου σπάσουν κάτι π.χ καθρέπτη,σου κάνουν λακούβα στην κολώνα του οδηγού ή συνοδηγού(οπως είχαν κάνει παλιά κ σε μένα) θα σε αποζημιώσουν κ για αυτά???
δηλαδή σε περίπτωση που το ηχοσύστημα είναι εργοστασιακό και μέρος προφανώς του αυτοκινήτου,μια ασφαλιστική δε σε καλύπτει..? λίγο περίεργο μου φαίνεται..
δηλάδη πρέπει σε κάθε τι που έχει το αυτοκίνητο πρέπει να το αναγράφει στο συμβόλαιο..? αν σου κλέψουν το τιμόνι τι θα γίνει θα σε καλύψουν ή οχι..?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.