Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-05-11, 10:04
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Πολύ απλά πάρε τηλ. τον ασφαλιστή σου για να σου δώσει οριστική απάντηση και όχι υποθέσεις.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-05-11, 12:33
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
παιδια καλημερα και απο μενα.
η αποζιμιωση για ολικη κλοπη καλυπτει την τρεχουσα εμπορικη αξια του οχηματος.δηλαδη εγω μπορει να το εχω ασφαλισει για ολικη κλοπη 20,000ε αλλα η εμπορικη του αξια στην αγορα να ειναι 5,000.ε τοσα θα παρω αμα μου το κλεψουν.ουτε σεντς παραπανω.(γιαυτο πρεπει καθε χρονο να κατεβαζουμε το ποσο ολικης κλοπης του αυτοκινητου μας για να μας ερχονται και πιο κατω τα ασφαλιστρα).

τωρα στο θεμα του φιλου μας.

για να παρεις λεφτα απο την ασφαλιστικη για το ραδιοσιντι που σου εκλεψαν θα επρεπε να ειχες κανει ειδικη ασφαλιση για το ηχοσυστημα.αυτο που γραφει ο φιλος απο κατω.
δεν εχει σχεση αν εχεις μικτη ασφαλιση η' οχι.εγω εχω μικτη ασφαλιση με ολες τις καλυψεις μεσα.επειδη δεν εκανα προσθετη ασφαλιση για το ηχοσυστημα δεν παιρνω φραγκο ουτε εγω αμα το βουτηξουν.π ρ ε π ε ι να το ζηταμε εμεις για το ηχοσυστημα.κανενα πακετο ασφαλιστικης (πλην 1-2 εταιριων στην ελλαδα που το βαζουν απο μονες τους στο πακετο της μικτης και σε χρεωνουν 150ε στανταρ το εξαμηνο που δεν συμφερει ειναι φαρμακειο) δεν καλυπτει ηχοσυστημα απο μονο του.κανει προσθετη πραξη ο πελατης και χρεωνεται αναλογα στο συμβολαιο του μετα απο συμφωνια.

τωρα οσον αφορα την μερικη κλοπη (χωρις προσθετες πραξεις επαναλαμβανω) καλυπτει μονο μερη του αυτοκινητου τα οποια ειναι απαραιτητα για την κινηση του και τη σωστη λειτουργια του.
π.χ. μοτερ,τροχοι,τιμονια,καθρεπτες,αναρτησεις κλπ.
αεροτομες,ηλιοροφες,ηχοσυστηματα θελουν προσθετες πραξεις απο τον πελατη με χρεωση του.



ελπιζω να βοηθησα και να μη κουρασα.
δεν ειμαι ασφαλιστης.ειμαι ενας ψαγμενος με αυτα.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-05-11, 13:17
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι πέρα για πέρα λάθος God!Αν δεν αναφέρει για ηχοσύστημα δεν παίρνεις τπτ!όσο για τα χρήματα που σου δίνουν αν τοχεις ασφαλίσει για κλοπή ηχοσυστήματος είναι 200 ευρώ κ μην επιμένεις!
Κ εν τέλει ποιος σούπε πως αν κατα τη προσπάθεια κλοπής σου σπάσουν κάτι π.χ καθρέπτη,σου κάνουν λακούβα στην κολώνα του οδηγού ή συνοδηγού(οπως είχαν κάνει παλιά κ σε μένα) θα σε αποζημιώσουν κ για αυτά???
Εγώ πάντως όταν έσπασαν το δικό μου πήρα 600€...

Ότι ΑΝΑΦΕΡΕΙ ότι δεν ισχύει, αυτό δεν ισχύει. Ότι ΔΕΝ αναφέρει και εφόσον είναι αναπόσπαστο μέρος του οχήματος, ισχύει κανονικά. Επίσης ισχύει ως την αξία του οχήματος και όχι ως 200€, εκτός εάν το αναφέρει ρητά. Απλή λογική και νομικά ορθό. Δεν μπορείς να κάνεις συμβόλαιο που να λέει "αξία οχήματος 10.000€ και σε καλύπτω για μερική κλοπή" και μετά να λες "σου δίνω ως 200€ χωρίς να το γράφω πουθενά γιατί έτσι μου κάπνισε". Ότι γράφει το συμβόλαιο επ'ακριβώς αυτό ισχύει νομικά.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για την δηλωμένη απο σένα αξία του οχήματος π.χ 12000ευρώ(αν ειναι σε καλή κατάσταση,αν εχει ζάντες,ηχοσυστημα,πολλά εξτρά...) αν οι πίνακες του auto trith αναφέρουν πως το μοντέλο σου εχει αξία π.χ 9000 τόσα θα πάρεις σε περίπτωση κλοπής ολικής!Επίσης αν σου κλέψουν τις ζαντάρες πουβαλες π.χ τις πανακριβες bbs η ασφάλεια θα σου δώσει χρήματα για τις μανίσιες!!!Κ πάει λέγοντας.........
Αυτό είναι άλλο μέρος που επίσης μπορείς να κινηθείς νομικά (και να δικαιωθείς, όπως πολλοί που το έκαναν). Εφόσον πληρώνεις ασφάλεια και σου ορίζει αυτή την δηλωμένη αξία και ειδικά δε όταν πληρώνεις βάσει αυτής, δεν μπορεί μετά να σε αποζημιώνει για μικρότερο ποσό. Η ίδια η ασφάλεια είναι υποχρεωμένη να ελέγχει το όχημα (και συνεπώς την αξία) που ασφαλίζει. Αλλά αν δεν το κυνηγήσεις, έχεις δίκιο, σε αποζημιώνει για την τρέχουσα αξία. Πολύ μεγαλύτερη από 200€.

Ζαντάρες κτλ δεν αφορούν την ασφάλεια, όπως και αν εσύ αφήσεις μέσα στο ντουλαπάκι 100.000€. Η ασφάλεια δεν σου καλύπτει κανένα αξεσουάρ ή μετατροπή εκ των υστέρων, εκτός αν κάνεις ειδικό συμβόλαιο. Αυτό δεν πάει να πει ότι βάζει περιορισμό 200€ αν στο σπάσουν. Όσο κάνει το τζάμι, το ηχοσύστημα (έστω το μαμά) και ότι άλλη ζημιά έχει το όχημα την αποκαθιστούν.

Το ηχοσύστημα, εφόσον υπάρχει από το εργοστάσιο (που υπάρχει), καλύπτεται κανονικά. Τουλάχιστον η δική μου ασφαλιστική το κάλυψε...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-05-11, 14:55
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SerafeimS3 Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλαδή σε περίπτωση που το ηχοσύστημα είναι εργοστασιακό και μέρος προφανώς του αυτοκινήτου,μια ασφαλιστική δε σε καλύπτει..? λίγο περίεργο μου φαίνεται..
δηλάδη πρέπει σε κάθε τι που έχει το αυτοκίνητο πρέπει να το αναγράφει στο συμβόλαιο..? αν σου κλέψουν το τιμόνι τι θα γίνει θα σε καλύψουν ή οχι..?
βασικά πρέπει να βλέπουν (βάσει του άριθμού πλαισίου) τον εργοστασιακό εξοπλισμό και πράττουν ανάλογα.
άν το αμάξι δηλαδή φορούσε το 4άκτινο τιμόνι το απλό , και εσένα σου κάπνισε να βάλεις ///M pack 3άκτινο με χειριστήρια και αλκαντάρα και retrofit kit , ε δέ θα σου πληρώσει το ///M , αλλα το μαμά...
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-05-11, 15:12
SerafeimS3 Ο χρήστης SerafeimS3 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-04-2011
Μηνύματα: 127
SerafeimS3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
βασικά πρέπει να βλέπουν (βάσει του άριθμού πλαισίου) τον εργοστασιακό εξοπλισμό και πράττουν ανάλογα.
άν το αμάξι δηλαδή φορούσε το 4άκτινο τιμόνι το απλό , και εσένα σου κάπνισε να βάλεις ///M pack 3άκτινο με χειριστήρια και αλκαντάρα και retrofit kit , ε δέ θα σου πληρώσει το ///M , αλλα το μαμά...
εννοείται αυτό..μιλάω πάντα για τον εργοστασιακό εξοπλισμό....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 04-05-11, 15:39
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ σε καλυπτει η ασφαλιστηκησου για οτι ζημια ειχες και οτι κλαπηκε.πολλες ασφαλιστικες βαζουν πλαφον μεχρι ενα οριο για τα ηλεκτρονικα κτλπ αλλα αυτο σε φτανει μια χαρα για να ξαναβαλεις το ραδιοcd σου.Απλα πρεπει να πας αστυνομια να δηλωσεις το συμβαν και να σου δωσουν ενα χαρτι για την ασφαλειασου ξερουν αυτοι που βγαινει ,μετα απο 2-3 μερες.Πια ασφαλεια εχεις?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ttjohn : 04-05-11 στις 15:44
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 04-05-11, 19:08
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάντως όταν έσπασαν το δικό μου πήρα 600€...

Ότι ΑΝΑΦΕΡΕΙ ότι δεν ισχύει, αυτό δεν ισχύει. Ότι ΔΕΝ αναφέρει και εφόσον είναι αναπόσπαστο μέρος του οχήματος, ισχύει κανονικά. Επίσης ισχύει ως την αξία του οχήματος και όχι ως 200€, εκτός εάν το αναφέρει ρητά. Απλή λογική και νομικά ορθό. Δεν μπορείς να κάνεις συμβόλαιο που να λέει "αξία οχήματος 10.000€ και σε καλύπτω για μερική κλοπή" και μετά να λες "σου δίνω ως 200€ χωρίς να το γράφω πουθενά γιατί έτσι μου κάπνισε". Ότι γράφει το συμβόλαιο επ'ακριβώς αυτό ισχύει νομικά.



Αυτό είναι άλλο μέρος που επίσης μπορείς να κινηθείς νομικά (και να δικαιωθείς, όπως πολλοί που το έκαναν). Εφόσον πληρώνεις ασφάλεια και σου ορίζει αυτή την δηλωμένη αξία και ειδικά δε όταν πληρώνεις βάσει αυτής, δεν μπορεί μετά να σε αποζημιώνει για μικρότερο ποσό. Η ίδια η ασφάλεια είναι υποχρεωμένη να ελέγχει το όχημα (και συνεπώς την αξία) που ασφαλίζει. Αλλά αν δεν το κυνηγήσεις, έχεις δίκιο, σε αποζημιώνει για την τρέχουσα αξία. Πολύ μεγαλύτερη από 200€.

Ζαντάρες κτλ δεν αφορούν την ασφάλεια, όπως και αν εσύ αφήσεις μέσα στο ντουλαπάκι 100.000€. Η ασφάλεια δεν σου καλύπτει κανένα αξεσουάρ ή μετατροπή εκ των υστέρων, εκτός αν κάνεις ειδικό συμβόλαιο. Αυτό δεν πάει να πει ότι βάζει περιορισμό 200€ αν στο σπάσουν. Όσο κάνει το τζάμι, το ηχοσύστημα (έστω το μαμά) και ότι άλλη ζημιά έχει το όχημα την αποκαθιστούν.

Το ηχοσύστημα, εφόσον υπάρχει από το εργοστάσιο (που υπάρχει), καλύπτεται κανονικά. Τουλάχιστον η δική μου ασφαλιστική το κάλυψε...
God με στεναχωρείς!Φυσικά και τα 200 ευρώ που είπα αναφέρονται μόνο στο ηχοσύστημα (και όχι φυσικά για οτι σου κλέψουν)και την τιμή την αναφέρει κιόλας το συμβόλαιο!
Για το αν σου δώσουν σε περίπτωση ολικής κλοπής τα χρήματα που εσύ όρισες(κ οχι της τρεχουσας αξίας του αυτοκινητου) πιστευω οτι πολυ απλα δεν θα δικαιωθεις..ποτε!Κ να δικαιωθεις τα χρηματα που θαχεις δαπανησει σε δικηγορους θαναι πάρα μα πάρα πολλά για να μην αναφερω κ το χρονικό διαστημα δικαιωσης ή οχι!
Τι να λέμε εδώ σε περιπτωση συγκρουσης τα ανταλλακτικα που σου δικαιολογουν ειναι οχι για καινουργια αλλα για μεταχειρισμενα ανταλλακτικα σε περιπτωση που το αυτοκινητο ειναι μεγαλυτερο απο 5τια ηλικιακα!Δεν το γραφει πουθενα αλλα αυτα τα μικρα γραμματα κανεις αν δεν τουχει συμβει δε γνωριζει!
Οσο για το ηχοσυστημα που λες στο τελος..δε νομιζω να βγαινει κανενα αυτοκινητο απο το εργοστασιο χωρις ραδιοcd η ραδιοκασσετα το λιγοτερο....οποτε οπως τα λες δε θα χρειαζοταν -αν σε αποζημιωναν- να πληρωνε έξτρα κανεις για να το ασφαλίσει!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 04-05-11, 19:18
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
God με στεναχωρείς!Φυσικά και τα 200 ευρώ που είπα αναφέρονται μόνο στο ηχοσύστημα (και όχι φυσικά για οτι σου κλέψουν)και την τιμή την αναφέρει κιόλας το συμβόλαιο!
Για το αν σου δώσουν σε περίπτωση ολικής κλοπής τα χρήματα που εσύ όρισες(κ οχι της τρεχουσας αξίας του αυτοκινητου) πιστευω οτι πολυ απλα δεν θα δικαιωθεις..ποτε!Κ να δικαιωθεις τα χρηματα που θαχεις δαπανησει σε δικηγορους θαναι πάρα μα πάρα πολλά για να μην αναφερω κ το χρονικό διαστημα δικαιωσης ή οχι!
Τι να λέμε εδώ σε περιπτωση συγκρουσης τα ανταλλακτικα που σου δικαιολογουν ειναι οχι για καινουργια αλλα για μεταχειρισμενα ανταλλακτικα σε περιπτωση που το αυτοκινητο ειναι μεγαλυτερο απο 5τια ηλικιακα!Δεν το γραφει πουθενα αλλα αυτα τα μικρα γραμματα κανεις αν δεν τουχει συμβει δε γνωριζει!
Οσο για το ηχοσυστημα που λες στο τελος..δε νομιζω να βγαινει κανενα αυτοκινητο απο το εργοστασιο χωρις ραδιοcd η ραδιοκασσετα το λιγοτερο....οποτε οπως τα λες δε θα χρειαζοταν -αν σε αποζημιωναν- να πληρωνε έξτρα κανεις για να το ασφαλίσει!
Το δικό μου συμβόλαιο δεν αναγράφει όριο τιμής σε κανένα εξάρτημα. Για την πηγή και μόνο εγώ έλαβα 260€ (τόσο αγοράσθηκε όταν έγινε το συμβάν). Ίσως είναι θέμα ασφαλιστικής εκεί.

Βασικά δικαιώνεσαι σχεδόν πάντα, αλλά όπως είπες συνήθως δεν αξίζει να το κυνηγήσεις. Αν το κυνηγήσεις όμως και δικαιωθείς (μετά από καιρό) και τα δικαστικά έξοδα κτλ μπορείς να τα διεκδηκήσεις και αυτά. Απλά...μπλέκεις πολύ αν φτάσει έτσι το πράγμα. Πάντως αν πληρώνεις για αξία 30.000€ και σου πουν "η αγοραστική αξία είναι 6.000€" όπως σε μία περίπτωση που γνωρίζω, το πήγε δικαστικώς και μετά από 3 περίπου έτη έλαβε όλο το ποσό, τοκισμένο και τα δικαστικά έξοδα (όχι του δικηγόρου).

Έξτρα δεν πληρώνεις για να ασφαλίσεις το ηχοσύστημα, είναι εργοστασιακός εξοπλισμός και καλύπτεται από την μερική κλοπή. Απλώς αποζημιώνεσαι για ένα κανονικό (μαμά) ηχοσύστημα, δεν πάει να πει ότι αν πας και πάρεις μία πηγή 3.000€ και 16 ηχεία θα στα πληρώσει η ασφαλιστική. Ειδικό συμβόλαιο κάνεις μόνο εάν έχει βάλει άλλα πράγματα πάνω και συνεπώς πληρώνεις πολύ περισσότερα. Και εγώ δίνω 180€ το εξάμηνο για αξία 2.000€, όταν ζήτησα όμως μία εκτίμηση για να ασφαλισθεί το αυτοκίνητο ως είναι και βάσει της πραγματικής του αξίας (που στην πράξη μόνο οι ζάντες ήταν οι πολύ ακριβές) τα ασφάλιστρα διπλασιαζόντουσαν, αλλά μετά η ασφαλιστική κάλυπτε τα πάντα ως είναι και όχι βάσει των εργοστασιακών προδιαγραφών.

Και όχι, δεν σε στενοχωρώ εγώ. Αυτές που μας στενοχωρούν γενικώς είναι οι κακιές ασφαλιστικές εταιρίες που χρειάζεται να τους κοπεί λιγάκι ο πολύς αέρας που έχουν πάρει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 04-05-11 στις 19:25
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 04-05-11, 20:28
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Σύμφωνα με ένα φίλο μου ασφαλιστή
(μεταφέρω την συζήτηση όπως έγινε)

Παράθεση:
Ασφαλιστής: ναι, η ασφαλιστική οφείλει να τον αποζημιώσει
Driftakos: Για τι αξία όμως? Του μαμα που είχε το αυτοκίνητο (πχ στην περίπτωση μου ραδιοκασετόφωνο) ή αυτού που είχε βάλει πάνω
Ασφαλιστής: Αν είχε δηλώσει όταν το ασφάλιζε οτι έχει το τάδε rcd που κάνει τόσο, αλλιως θα πάρει ένα αγγούρι να δροσιστεί.
Ελπίζω να βοήθησα
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 04-05-11, 22:05
Το avatar του χρήστη harrisdriver
harrisdriver Ο χρήστης harrisdriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 243
harrisdriver is on a distinguished road
Kαλησπέρα στην παρέα. Η ασφάλεια μου ειναι η aigaion. Μέχρι στιγμης δεν ειχα κανενα προβλημα. Τωρα θα δω μεσα στην βδομαδα να παω να παω σε ενα φανοποιο να μου φτιαξει τις γρατζουνιες που προκλήθηκαν και μου τα καλήπτουν. Περιμένω αύριο απάντηση για το ηχοσύστημα απο τον ασφαληστή μου. Απλως ηθελα να ξερω επειδή είμαστε μέσα στην ευρώπη, μηπως υπάρχει καμια νομοθεσία που να με καλήπτει νομικά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.