Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-05-11, 15:24
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
Δεν ξέρω αν θα είναι σε δέκα χρόνια ή στην επόμενη γενιά αλλά κάποια στιγμή τα πράγματα θα καλυτερεύσουν! Ελπίζω να το δούμε και αυτό!
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-05-11, 15:51
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπομονή φίλε μου. Κάποια στιγμή θα συνέβαινε και αυτό. Αυτό που ζούσαμε ήταν εικονική πραγματικότητα. Ο κάθε κ...ζης μερσεντέ, μπεμβε κτλ και άλλα πολλά ακίνητα και κινητά. Τώρα έφτασε η ώρα να ξεχωρίσει η ήρα από το στάρι. Η προσγείωση πάντα πονάει!!!!!!
Αυτο το σχολιο τωρα σε ποιους ακριβως απευθυνεται? Σε μενα? Σε ολους αυτους που λογω (σωστης) καταργησης τεκμηριων αγορασαν επιτελους ενα σοβαρο αμαξι? Σε αυτους που δε προλαβαν να χωνεψουν το 1 ευρω το λιτρο και βλεπουν 2ευρω τη βενζινη? Σε ολους τους προηγουμενους? Οχι τιποτα αλλο, για να σου απαντησω καταλληλως...

H ηρα δηλαδη ειναι οι ηλιθιοι που πιστεψαν οτι καταργηθηκαν τα τεκμηρια και πηραν ενα αμαξι που το ειχαν μονο σε αφισα και το πηραν μετ/σμενο 10ετιας και το σταρι ειναι
ανθρωποι οικονομικα αμαραντοι σαν και σενα που σε οποιαδηποτε κατασταση κι αν βρισκεται η χωρα, αυτοι συντηρουν ανετα το μπεμβε τους??
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelmaniac : 14-05-11 στις 15:58
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-05-11, 16:08
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Στέλιο μην μασάς καθόλου.

Όλοι έχουμε πληγεί από την τραγική κατάσταση στην χώρα ακόμη και αν κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν ή δεν θέλουν να το καταλάβουν.

Εμένα μου αρέσουν πολύ οι άνθρωποι που μέσα από μια αρνητική κατάσταση βρίσκουν την θετική πλευρά.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-05-11, 18:41
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Στέλιο μην μασάς καθόλου.

Όλοι έχουμε πληγεί από την τραγική κατάσταση στην χώρα ακόμη και αν κάποιοι δεν το καταλαβαίνουν ή δεν θέλουν να το καταλάβουν.

Εμένα μου αρέσουν πολύ οι άνθρωποι που μέσα από μια αρνητική κατάσταση βρίσκουν την θετική πλευρά.
Ξερεις τι γινεται φιλε? Με 7-8 χιλιαρικα αγοραζεις ενα Μ5 ε34 αυριο. Το παιρνεις το κουκουλωνεις και την Κυριακη αν εχει καλο καιρο το πας μια βολτα για να μη χαλασει η μπαταρια....Τετοιοι μαγκες ειναι οι περισσοτεροι....ελαχιστοι απεμειναν να δουλευουν τα 2,5 και τα 3λιτρα καθημερινα πειραια ελευσινα και φαληρο-μεταμορφωση. Ζουμε σε μια εποχη οπου ειναι Μ@Λ@ΚΙ@ να σου τρωει το αμαξι παραπανω χρηματα απο οσα πρεπει ασχετα αν βγαζεις πολλα ή λιγα...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 14-05-11 στις 18:47 Αιτία: Σεμνάααα.....
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-05-11, 19:34
Το avatar του χρήστη Veldrin
Veldrin Ο χρήστης Veldrin δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-04-2010
Μηνύματα: 220
Veldrin is on a distinguished road
Εδώ βάλαν εμένα να πληρώσω φόρο για το 116 δώρο του πατέρα μου για το μεταπτυχιακό μου, που τους μισούς μήνες του 2010 ήμουν φαντάρος. Αν δεν έχεις ανθρώπους να σε ξεμπλέξουν οικονομικά, σε βάζουν και φυλακή ή περιμένουν να πληρώσεις με 8 ευρώ και 62 λεπτά που παίρνει ο κληρωτός οπλίτης το μήνα. Τι να λέμε τώρα. Έχει ξεφύγει η κατάσταση.

Χιουντάι ; Με γειά σου και χαρά σου. Η άνεση στη ζωή σου είναι που μετράει και ένα αυτοκίνητο για κανένα λόγο δεν πρέπει να στην υποβαθμίσει.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-05-11, 11:02
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπομονή φίλε μου. Κάποια στιγμή θα συνέβαινε και αυτό. Αυτό που ζούσαμε ήταν εικονική πραγματικότητα. Ο κάθε κ...ζης μερσεντέ, μπεμβε κτλ και άλλα πολλά ακίνητα και κινητά. Τώρα έφτασε η ώρα να ξεχωρίσει η ήρα από το στάρι. Η προσγείωση πάντα πονάει!!!!!!
εδώ νομίζω ότι είσαι λάθος
δηλαδή πχ στην γερμανία που ΟΛΟΙ μπορούν να έχουν μπεμβε,μερσεντές είναι καραγκιόζηδες;
είναι σοβαρά πράγματα στην μπανανία που ζούμε ένα καλό αυτοκίνητο να θεωρείται είδος πολυτελείας;
είναι σοβαρά πράγματα να προσπαθούν να στηρίξουν τον προϋπολογισμό του σοβιετικού-ελληνικού κράτους μέσω των αυτοκινήτων; πού αλλού ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ γίνεται αυτό;

είναι σοβαρά τα τεκμήρια χρήσης;
εγώ ήθελα Μ5 Ε39 και είμαι μισθωτός...και μπορούσα να το πάρω στην τιμή που πήρα το 530...στην ΙΔΙΑ τιμή..
επειδή είναι η τρέλα μου και έκανα οικονομίες για να το πάρω σημαίνει ότι υποχρεωτικά πρέπει να δαπανώ 24,400 ευρώ ετησίως για να το συντηρώ; από πού προκύπτει αυτό;
και το ίδιο ακριβώς τεκμήριο να έχει πχ ο βιομήχανος που σκάει 150,000 ευρώ για καινούριο Μ5;

είναι σοβαρά τα τέλη κυκλοφορίας; 800,1000,1200 ευρώ; σε χώρα με βασικό μισθό 600 και κατι ψιλά;
τέλη κυκλοφορίας 6πλάσια απο ένα 1,2 χιουντάι, όταν το χιουντάι θα κυκλοφορήσει ν φορές παραπάνω στους δρόμους;

δηλαδή πόσο παράλογα θα ανεχτούμε σε αυτό το κράτος-οίκο ανοχής;
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-05-11, 11:13
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Καλά έκανες Στέλιο.Επικροτώ αυτή την κίνηση σου.
Στο μέλλον,αν ποτέ φτιάξουν τα πράγματα,ξαναπαίρνεις κάτι που θα σου αρέσει πιο πολύ.

Στο κάτω κάτω της γραφής,σιγά μη γίνουμε δούλοι των αυτοκινήτων!
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 16-05-11, 08:29
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξερεις τι γινεται φιλε? Με 7-8 χιλιαρικα αγοραζεις ενα Μ5 ε34 αυριο. Το παιρνεις το κουκουλωνεις και την Κυριακη αν εχει καλο καιρο το πας μια βολτα για να μη χαλασει η μπαταρια....Τετοιοι μαγκες ειναι οι περισσοτεροι....ελαχιστοι απεμειναν να δουλευουν τα 2,5 και τα 3λιτρα καθημερινα πειραια ελευσινα και φαληρο-μεταμορφωση. Ζουμε σε μια εποχη οπου ειναι Μ@Λ@ΚΙ@ να σου τρωει το αμαξι παραπανω χρηματα απο οσα πρεπει ασχετα αν βγαζεις πολλα ή λιγα...


+112
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 16-05-11, 10:15
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, τελος εποχης για μενα απο προχθες σε οτι εχει να κανει με μπεμβε και αυτοκινητα. Ηταν βεβαια μια ωραια εποχη η τελευταια 5ετια, απο τοτε δηλαδη που αγορασα το 1ο μου μπεμβε και θα τη θυμαμαι παντα με νοσταλγια αλλα νιωθω πως δεν γινεται να συνεχισω αυτη την παραλογη κουρσα αλλαγης αυτοκινητων. Απο τη μια η ξαφνικη βαρεμαρα μου και απο την αλλη, η συμμορια που κυβερνα με τον αδιακοπο πολεμο εναντιον των αυτοκινητων και της ληστρικης αυξησης της βενζινης που δε θα εχει τελος, με εκαναν να χασω τη θεληση να 'θελω' το μπεμβε μου. Αποφασισα λοιπον να αλλαξω ροτα γιατι με 50 χιλιομετρα την ημερα μονο για τη δουλεια δεν αντεχα την 'πολυτελεια' του 525.
Απο τις 7 Μαιου 2006 που πουλησα το κορολλα g6 και πηρα το πρωτο μπεμβε μεχρι και τις
7 Μαιου 2011 που πουλησα την τελευταια, περασαν συνολικα 7 μπεμβε απο τα χερια μου: 2 36αρια, 2 46αρια, 2 34αρια και ενα Ε21...Ολα ηταν εξαιρετα και για ολα μετανοιωσα που τα εδωσα αλλα τα χρηματα που εχασα μονο με τις
ανταλλαγες και τις αγοραπωλησιες, φτανουν τα
17.000 ευρω...Δεν πειραζει, εμπειριες ειν αυτες....Τωρα
θα ασχοληθω με την αποταμιευση..!!
Αγορασα ενα χιουνται αξεντ 1300 για τη δουλεια μου απο
εναν μεσοκοπο κυριο στη γειτονια μου. Ειναι '98 μοντελο
με ολα τα ηλεκτρικα και a/c, μονο με 1000 ευρω.
Δεν ειμαι μονο ευχαριστημενος απο αυτο το αυτοκινητο αλλα
εντυπωσιασμενος κυριολεκτικα, οχι μονο με τη φοβερη οικονομια βενζινης
ή με την ευκολια της οδηγησης του που θυμιζει παιδικο παιχνιδι
αλλα με την αντιληψη οτι ενα φτηνο αμαξι με κατωτερα υλικα και
με χαμηλης ακριβειας αρμωση, δεν τριζει τιποτα και δεν ακουγεται καθολου!!!
Θεωρω ανεπιτρεπτο το γεγονος οτι μετα απο διαδοχικη αλλαγη 7 bmw,
εντυπωσιαζομαι απο ενα χιουνται...
Ντρεπομαι αλλα παραδεχομαι οτι μ'αρεσει αυτη η νεα κατασταση του
φτηνου αμαξιου που σου επιστρεφει χρηματα αντι να σου τρωει....ή
παλι μπορει να μην ισχυει τιποτα απ'ολα αυτα γιατι απλως μπορει να γερασα....

Θα ειμαι εδω χωρις μπεμβε...μπορει ομως καποτε να ξαναγυρισω....
Κι εγώ έχω απο το 1998 το accent GS και μετά απο 12+ χρόνια και 230.000χλμ ενα έχω να πώ... οτι δε χαλάει και δε με έχει αφήσει ΠΟΤΕ στο δρόμο!
Αντίθενα η BMW που είχα απο καινούρια με είχε αφήσει 1 φορά θυμάμαι πριν καλά καλά τη στρώσω απο θερμοστάτη!!
Μόλις χθές προτίμησα να πάω Πάτρα και να γυρίσω για δουλειά με το Hyundai παρά με το JEEP (για καθαρά λόγους οικονομίας). Καινούρια λαστιχάκια, αμορτισέρ (αλλαγή μετά απο 12 χρόνια για ψυχολογικούς λόγους! ΚΤΕΟ κανονικότατα...και με το νόμο!). Τί να πώ...τα παλιά αντάχουν. Και αφήνω τους άλλους να με "δουλεύουν"! μετά απο BMW....Jeep...κλπ κατάντησες να πηγαίνεις με το Hyundai?....". Μα ναί! Όποιος δε ξέρει μπορεί να μιλάει αλλά ουτε 1 φορά δεν εχω χρειαστεί οδική, συνεργείο κλπ. εκτός απο το service σε αραιά διαστηματα!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 16-05-11, 13:30
FcknE30 Ο χρήστης FcknE30 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-04-2011
Μηνύματα: 38
FcknE30 is on a distinguished road
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρω ανεπιτρεπτο το γεγονος οτι μετα απο διαδοχικη αλλαγη 7 bmw,
εντυπωσιαζομαι απο ενα χιουνται...
LOL Κι εγω! Αλλα μαλλον επεσαν τα στανταρ σου πιστευω...
Βασικα για να το θεσω πιο ορθα...Απλα περιμενες τιποτα και βρηκες το κατι εστω και ελαχιστο!
Περα απ την πλακα και οπως και να χει καλα χιλιομετρα!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά έκανες Στέλιο.Επικροτώ αυτή την κίνηση σου.
Στο μέλλον,αν ποτέ φτιάξουν τα πράγματα,ξαναπαίρνεις κάτι που θα σου αρέσει πιο πολύ.
Στο κάτω κάτω της γραφής,σιγά μη γίνουμε δούλοι των αυτοκινήτων!
Συμφωνω! Το θεωρω καθυστερημενο να δενεσαι με αψυχα αντικειμενα,
ασχετα αν οσο να ναι το παραδεχομαι για το Ε30 σε ενα μικρο βαθμο.
Απ την αλλη λογω ηλικιας και εμπειριας εχω καταλαβει ενα πραγμα.
Γενικα ειναι κακο να παθαινεις πλακα,ειτε σου χαλαει το PC (****** τα το τι
εχω τραβηξει/συναντησει απο 10 ετων),ειτε τ αμαξι
(Παρολο που ειναι Ε30 και αντικα και παρολο που δεν ειχα ποτε
σοβαρα προβληματα,εσκαγα σα μαλακας οταν παθαινε το παραμικρο
ή οταν δε δουλευε οπως επρεπε),ειτε οτιδηποτε.
Υλικα ειναι και απο τοτε που τους εδωσα την θεση που θα πρεπε εχω γενικα
ηρεμησει στη ζωη μου.Καλα να μαστε να τ αντικαθιστουμε στην τελικη!

FcknE30.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FcknE30 : 16-05-11 στις 13:39
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.