Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-12-04, 11:38
aris323ci Ο χρήστης aris323ci δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-09-2004
Μηνύματα: 14
aris323ci is on a distinguished road
Καλημερα παιδία και χρόνια πολλα . Η εξάτμιση που τοποθετει ο Σπανος είναι για 328 και δεν θα δειτε διαφορά
__________________
Μεγαλωσαμε και εμεις μεγαλωσε και η οικογενεια , επρεπε να παρω οικογενειακο
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-12-04, 15:36
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Επίσης η εξάτμιση του Σπανού δεν είναι άλλη από αυτή της Remus με μπούκα Shnitcher. Πάνω στην εξάτμιση γράφει Made by Remus!!!
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-12-04, 16:30
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Ωραιο το thread αλλα το θεμα εχει συζητηθει αρκετα(+στο site)+δυστυχως δεν υπαρχει τιποτα για τον κινητηρα!!
Συμπασχω+γω εδω+9 μηνες αλλα με μια Ti 1.8+το μονο που εβαλα ειναι τελικο της Festus+εμεινα πολυ ευχαριστημενος απ'τον ηχο του!!Σε λιγο πωλειται το αυτοκινητο(εξωτερικο)+η εξατμιση χωριστα(Ελλαδα)!Αν ενδιαφερεται κανεις ας μου το πει,τελη Ιανουαριου κατεβαινω!
Εξατμισεις,φιλτρα+προγραμματα δεν αξιζουν κατα τη γνωμη μου γιατι για τα 2 πρωτα ειναι 99,9% σιγουρο οτι χανεις χαμηλα σε ροπη,κατι που απ'οτι καταλαβα,κανενας δε θελει(το αντιθετο μαλιστα)!Επισης το φιλτρο δεν βγαζει ηχο,ουτε αφηνει πολυ περισσοτερο αερα οπως σε αλλα τουτου!!Για το τριτο,παλι κατι παρομοιο θα γινει με καποιο κερδος ψιλα ή το αντιθετο,αναλογα με το τι θελει κανεις,οποτε παλι "κλαψ"!Η "μαμα" το'χει ρυθμισει μια χαρα πιστευω.Πρωτο σταδιο ειναι πεταμενα λεφτα γι'αυτο τον κινητηρα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 27-12-04, 11:18
Το avatar του χρήστη jackdaniels
jackdaniels Ο χρήστης jackdaniels δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 466
jackdaniels is on a distinguished road
Εδω είμαι tupac,απλά έμπλεξα με δούλείες! Στο θέμα μας, επέιδή κι εγω την ψάχνω θα συμφωνήσω με την άποψη πρώτο στάδιο=πεταμένα λεφτά, και μετά τα παθήματα του Telopoulou στον Kafouni η μόνοι λύση δείχνη να είναι το Kompressor τις αντιπρωσοποίας (6.000ευρώ), κι επειδή δεν υπάρχει κινητήριος δύναμη τελευταία (χρήμα) θα συμφωνήσο με την προηγούμενη άποψη "να μας ζήσουν οι ελληνικοί δρόμοι"
πιστέυω ότι το πρώτο στάδιο μόνο παραπάνω κατανάλωση θα προσφέρει χωρίς συμαντικά οφέλη σε δύναμη!

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τα Chips Away? χτύπησα των προφυλακτήρα μου και η συγκεκριμένη εταιρία υπόσχεται διώρθοση με τοπικό βάψιμο και χαμηλό κόστος, ξέρει κανείς τι πέζει?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 27-12-04, 12:19
Το avatar του χρήστη Octane
Octane Ο χρήστης Octane δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Μηνύματα: 933
Octane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura aboutOctane has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jackdaniels
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς τα Chips Away? χτύπησα των προφυλακτήρα μου και η συγκεκριμένη εταιρία υπόσχεται διώρθοση με τοπικό βάψιμο και χαμηλό κόστος, ξέρει κανείς τι πέζει?
Την εχω δει + γω,στο "Evo" νομιζω!Αν η τιμη ειναι καλη θα τη δοκιμαζα!!Οι Ελληνικοι δρομοι ειναι ο,τι καλυτερο για "κουνηματα αλα Πουερτο Ρικο"!!Μου λειπουν εδω πανω αλλα η υπογραφη μου τον τελευταιο καιρο τα λεει ολα!
Υ.Γ.Πριν ενα μηνα εβαλα χειμερινα ελαφρως μεταχειρισμενα + σημερα τα αλλαζω με αλλα γιατι...μας τελειωσαν!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-12-04, 10:31
alpinakias Ο χρήστης alpinakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2004
Μηνύματα: 116
alpinakias is on a distinguished road
Geia sas paidia.
eho mprosta mou ena prospekt tou Hamann.
ehei ena Turbo set to opio anebazei ti 316 me 161 aloga me 0,4 piesi mono gia logous antohis kinitira.to kostos tou eine 5.000 plirofories katefteian sto Hamann Germania 0049 7305 96080
elpizo na boitisa kai min ksehname oti beltiotes san to Hamann parashoun kai mia dihroni egiisi.den ine san merikous alous pou de se kseroun meta
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-12-04, 11:10
dion999 Ο χρήστης dion999 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-11-2004
Μηνύματα: 302
dion999 is on a distinguished road
hi

Paides geia sas,
Egw exw mia 318i e36. To amaji eixe 116 alogakia mamisia.Oi alages pou ekana einai:filtro-xtapodi-teliko-programma. To kostos arketa mikro.
To sigouro omws einai pws to amaji allaje aisthita.oxi mono se ypodynamh alla idiaitera se roph.kerdisa pantou kai den exasa pouthena.To amaji einai sta epipeda mias 318is kai auto to symperasma to bgazw meta apo 2-3 anepisimes kontritses me to sygkekrimeno autokinhto.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-01-05, 23:29
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
http://www.obd2-motortuning.de/obdIIRoot.html

Αυτή η εταιρία υπόσχεται για το 116i 129 ps και 170 nm ροπή για το 116i.Πολλά μου φαίνονται μόνο για πρόγραμμα αλλά όλοι οι Γερμανοί chip tuners τόσα υπόσχονται.Με σχετικό ψάξιμο στο google θα βρείτε πολλύς Γερμανούς βελτιωτές με αντίστοιχες λύσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-01-05, 11:08
Το avatar του χρήστη nazman
nazman Ο χρήστης nazman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-12-2004
Μηνύματα: 24
nazman is on a distinguished road
Μπηκα στο site που δωσατε για το 116, καλα φαινονται ολα αυτα που δεινει, αλλα θα ηθελα να δω και ενα σχεδιαγραμμα ροπης και δυναμης, για να δω ποσο αμονικα τα δεινει.Παντως υποψιαζομαι οτι μπορει να χρειαστει και ενα πιο ελευθερο φιλτρο τα 600 ευρω παντως που κανει ψιλοτσουζουν.
εγω λεω να περιμενω μεχρι να βγει κατι απο εδω και να γινει ο προγραμματισμος οανω στο δυναμομετρο και με ελληνικη βεζινη.
Κουραγιο πλησιαζει ο καιρος που κατι θα βγει για μας
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-01-05, 13:33
Το avatar του χρήστη ks50:50
ks50:50 Ο χρήστης ks50:50 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2004
Μηνύματα: 269
ks50:50 is on a distinguished road
Πήγα σήμερα στην Άλιμος Μοτορς για λάδια και μου είπαν ότι έβγαλαν τούρμο κιτ για τις Ε46 16v Ν40 και Ν42 με 175 και 180 ίππους με 1 χρόνο εγγύηση. Για κόστος πάντως δεν ξέρω περισσότερα. Άσχετο αλλά μου έβαλαν 5W40 της BMW.
__________________
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ,
ΚΑΙ ΟΛΟ Ο ΑΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ,
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΘΕΛΩ ΣΤΡΟΦΙΛΙΚΙΑ,
ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.