Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-10-11, 13:00
xrictod Ο χρήστης xrictod δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 15-03-2009
Μηνύματα: 28
xrictod is on a distinguished road
Cool OBD2 Cable??

Καλημέρα,
Θα ήθελα να αγοράσω καλώδιο σύνδεσης για διάγνωση για το Ε87/2005 μου. Γνωρίζει κάποιος επ'αυτού τι ακριβώς χρειάζομαι; Θα το χρησιμοποιήσω με το Carsoft 7.4 ...
Άντε ρε μάγκες γιατί έχω πελαγώσει με τα protocols κ τις μαλ....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driftakos : 10-10-11 στις 13:03 Αιτία: συζητήσεις περι πειρατικού λογισμικου...πιπέρι....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-10-11, 13:10
Το avatar του χρήστη kloukakis
kloukakis Ο χρήστης kloukakis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-05-2009
Μηνύματα: 796
kloukakis has a spectacular aura aboutkloukakis has a spectacular aura about
Για δες και εδω αν θέλεις(http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=26036)
__________________
Όποιος βιάζεται... φτάνει πιο γρήγορα...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-10-11, 22:16
Το avatar του χρήστη kostas e46
kostas e46 Ο χρήστης kostas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2006
Μηνύματα: 814
kostas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xrictod Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα,
Θα ήθελα να αγοράσω καλώδιο σύνδεσης για διάγνωση για το Ε87/2005 μου. Γνωρίζει κάποιος επ'αυτού τι ακριβώς χρειάζομαι; Θα το χρησιμοποιήσω με το Carsoft 7.4 ...
Άντε ρε μάγκες γιατί έχω πελαγώσει με τα protocols κ τις μαλ....
Εγω θα σου ελεγα να παρεις απο usb σε obd2 και να το δουλεψεις με INPA.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-10-11, 23:19
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Χρειάζεσαι ένα καλώδιο που να υποστηρίζει DCAN και που κυκλοφορούνε με το κιλό στο ebay με συνδεσμολογία USB. Αυτό χρειάζεσαι για να "μιλήσεις" με τον εγκέφαλό σου, από εκεί και πέρα χρησιμοποιείς ότι πρόγραμμα θέλεις. Όπως είπε και ο Κώστας το INPA είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να χρησιμοποιήσεις.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-10-11, 00:38
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
και το double k line καλοδιο κανει για το αμαξη σου
το d can ειναι απαρετιτο για τα μοντελα μετα το 07
και αλλο καλοδιο για ινπα (το συνηστο) και αλλο για καρσοφτ που δεν λενε και τα καλυτερα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-10-11, 12:50
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
To καλώδιο DCAN καλύπτει και τα μοντέλα που δεν το έχουν ανάγκη (από 1998 και μετά) οπότε μιά που θα το αγοράσει ας πάρει αυτό που θα του μείνει και για μελλοντική χρήση.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-10-11, 21:53
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Εγώ που έχω ένα elm και ένα galleto μπορώ να κάνω τίποτα με οποιοδήποτε πρόγραμμα?

Πιο πολύ θα με ενδιέφερε κάτι σαν live Monitor αισθητήρων, ταχύτητας κτλ.. Για χαβαλέ προφανώς
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-10-11, 23:39
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Με το ELM που έχω δοκιμάσει μπορείς να δείς αισθητήρες και να κάνεις το παιχνίδι σου. Από σφάλματα & προγραμματισμό όμως τίποτα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-10-11, 17:22
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Σφάλματα και προγραμματισμό δεν με ενδιαφέρει.. Πιο πολύ με ενδιαφέρει να βλέπω θερμοκρασίες σε real time για να καταλαβαίνω από πότε μπορείς να το πατάς το αμάξι.. Γιατί τώρα το πρώτο 20λεπτο σε ταξίδι πάω σαν γιαγιά με 100 επειδή δεν ξέρω αν ζεστάθηκε για να το ανοίξω.. Ξέρω ότι φαίνεται η θερμοκρασία νερού από το κρυφό μενού αλλά το βαριέμαι κάθε φορά να παλεύω 5 λεπτά να το ενεργοποιήσω.. Το inpa το κατέβασα αλλά παλεύω ακόμα την εγκατάσταση να δω αν θα παίξει με elm..
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-10-11, 18:09
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Nομίζω ότι χρειάζεσαι elm327 καλώδιο obd σε usb, εγώ τέτοιο χρησιμοποιώ και το συνδέω με το laptop, λογισμικό χρησιμοποιώ της palmer performance το scanxl pro. (δεν είναι free)
Kάνει και data logging κανονικά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.