Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-03-15, 20:22
peri116 Ο χρήστης peri116 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-03-2015
Μηνύματα: 9
peri116 is on a distinguished road
ΤΟ ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΝΩ...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΔIΚΤYΑΚΟ ΧΩΡΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΙΝΩ Κ ΜΕΛΟΣ ΜΙΑΣ Κ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟ ΧΤΕΝΙ... ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ Κ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 116, ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 116 3d/122HP/N43 ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2008. ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΝΤΟΣ Κ ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ, 2 ΦΟΡΕΣ ΜΠΕΚ, 1 ΦΟΡΑ ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ, 1ΦΟΡΑ ΑΝΤΛΙΑ-ΤΡΟΜΠΑ ΥΨΗΛΗΣ ΠΙΕΣΗΣ, 1 ΦΟΡΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΕΣ(ΑΝΑΚΛΗΣΗ). ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΠΕΚ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΤΑ ΚΑΛΥΨΕ Η BMW META ΑΠΟ Ε-ΜΑΙL ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΤΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ. ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΙΑΣ Κ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝ ΑΨΟΓΑ...(ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΓΛIΤΩΣΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 600 ΕΥΡΩ ΤΩΝ ΜΠΕΚ). ΕΔΩ Κ 2 ΜΗΝΕΣ ΒΑΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΝΟ 100 ΒΕΝΖΙΝΗ Κ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΥΡΑΚΙΑ, ΤΟ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΚΤΛ. ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ... Κ ΕΦΥΓΑ ΜΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 1000!!!!! ΕΥΡΩ. Η ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΜΕΣΑ (ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ) ΑΛΛΑΓΗ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΝΤΙΖΑΣ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 405, ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΜΗΝΕΣ Η ΑΝΤΛΙΑ ΥΠΟΠΙΕΣΗΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΦΛΑΝΤΖΑ ΒΑΛΒΙΔΩΝ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 550... ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ... ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΛΕΞΗ "ΑΝΤΛΙΑ" Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ BMW ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΡΩΤΗΣΗ.. ΑΝ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ;;; ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ. ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΤ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟΙ Κ ΤΑ 1000 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ FORUM.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-03-15, 21:54
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
καλησπερα φιλε καλως ηρθες και γραφε με μικρα γραμματα ειναι κανονας του φορουμ.ειλικρινα τοσα πολλα προβληματα σε σειρα 1 πρωτη φορα τα ακουω και σε καποια απο αυτα βαρβατα και στις τιμες.θελω να πιστευω πως εισαι απο τους λιγους ατυχους που επεσε σε προβληματικο μοτερ γτ βλεπω οτι τα προβληματα σου δεν εχουν τελειωμο.αν αφησεις και τα 2 προβληματα τοτε καποια στιγμη θα σε αφησει και αυτο γτ το ενα θα φερει το αλλο και μοιραιο ειναι καποια στιγμη θα πρεπει να αλλαχτουν
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-03-15, 22:17
peri116 Ο χρήστης peri116 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-03-2015
Μηνύματα: 9
peri116 is on a distinguished road
Σορρυ για τα κεφαλαια... ξεχασα να αναφερω οτι εχει αλλαχθει κ ο νοξ. Το θεμα ειναι οτι σιγουρα εγω δν φταιω για ολα αυτα. Το αυτοκινητο τωρα παει μια χαρα. Το μονο που καταλαβαινω ειναι καποια κενα καποιες φορες στις χαμηλες στροφες. Κι αν περιμενω να μαφησει τι συνεπειες μπορει να εχω. Απ οτι εχω καταλαβει το προβλημα ειναι καποιος πυρος στην πεταλπυδα που λογω της φθορας του υπαρχει κινδυνος να βρεθουν κομματια του στη μηχανη. Πως ειναι δυνατον μια βιομηχανια οπως ηbmw να χει κανει τετοια αστοχια.δεν ειμαι μηχανικος αλλα περιμενω εν αγωνιως βοηθεια. Αν καποιος το χει παθει η ξερει καποιον που μπορει να το διορθωσει παρακαλω ας απαντησει.Δεν μπορω να το χρηματοδοτω συνεχως...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-03-15, 22:21
peri116 Ο χρήστης peri116 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-03-2015
Μηνύματα: 9
peri116 is on a distinguished road
Παρεπιπτοντως για ολες τις ζημιες που εχω αναφερει παραπανω εχω μεινει στο δρομο... δεν ειναι οτι μου τις διαβασαν στη διαγνωση. Ευτυχως εχω καλη οδικη..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-03-15, 23:12
anton Ο χρήστης anton δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 30-08-2014
Μηνύματα: 10
anton is on a distinguished road
μηπως ειναι μεταχειρισμενο από το εξωτερικο; Οπότε εχει τα απειρα χιλιομετρα και τα εχουν μειωσει κατα την πώληση στην Ελλαδα;
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-03-15, 11:14
peri116 Ο χρήστης peri116 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-03-2015
Μηνύματα: 9
peri116 is on a distinguished road
Το αυτοκινητο ειναι 116% ελληνικο. Κατασκευη εχει το τελος του `07 κ αδεια κυκλοφοριας αρχες 08.ολα του σχεδον τα σερβις bmw κ τα ανταλλσκτικα για τις ζημιες που εχω αναφερει παντα καινουρια.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-03-15, 11:49
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
δυστυχως περι...χωρις να εχω ασσο ποτε...γενικα μεσα απο τα forum...εδω και χρονια...ειχα ακουσει για καμποσα απο τα προβληματα που αναφερεις....βεβαια απο την αλλη...μηπως και το συνεργειο ομως λιγακι τα φταιει?εχεις ψαχτει στο θεμα αυτο???κατι δεν παει καλα εδω....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-03-15, 12:30
peri116 Ο χρήστης peri116 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-03-2015
Μηνύματα: 9
peri116 is on a distinguished road
Εχω αλλαξει κατα καιρους συνεργεια κ κατεληξα στο σπανο στη βουλιαγμενης μιας κ βαρεθηκα τους τυπους που πανε ψαχνονταας. Ο λογος που γραφω εδω δεν ειναι για να πω τον πονο μου αλλα για να μου προτινει καποιος καποιον ωστε να παψω να το χρυσοπληρωνω. Απαξ κ δν φταιω εγω για τις αστοχιες της bmw να γλιτωσω καποια χρηματα κ να φτιαξω τη βλαβη. Ιδιως αυτην με την πεταλουδα που δειχνει πιο επικινδυνη.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-03-15, 18:42
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Πρώτη φορά ακούω για τόσα επαναλαμβανόμενα προβλήματα. Δεν έχω ασχοληθεί με την σειρά 1 αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο να διαβάζω για 2 φορές αλλαγή τρόμπας μέσα σε 7 χρόνια..

Ούτε τα ιταλικά στα φόρτε τους δεν είχαν τέτοιες δόξες.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-03-15, 21:14
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από peri116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αυτοκινητο ειναι 116% ελληνικο. Κατασκευη εχει το τελος του `07 κ αδεια κυκλοφοριας αρχες 08.ολα του σχεδον τα σερβις bmw κ τα ανταλλσκτικα για τις ζημιες που εχω αναφερει παντα καινουρια.
αυτο πως το γνωριζεις οτι ειναι οντως ελληνικο?το αγορασες απο ελληνικη αντιπροσωπεια?το εψαξες μεσο vin?πως?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.