Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση > Λάδια

Λάδια Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τα λάδια.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 04-07-07, 16:35
Το avatar του χρήστη n3xuz
n3xuz Ο χρήστης n3xuz δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Μηνύματα: 197
n3xuz is on a distinguished road
Λαδια Mottul?????

Ρε παιδια, εχει ακουσει κανεις αυτα τα λαδια??? μου ειπαν οτι ειναι απο τα καλυτερα και οτι τα πεοτιμουν σε δυνατα αμαξια...φτιαγμενα κλπ...Εγω δεν το νομιζω...τι λετε?
__________________

myNextTrip
Τα ταξίδια, η ζωή μας...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-07-07, 16:39
Το avatar του χρήστη Johnyb
Johnyb Ο χρήστης Johnyb δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 355
Johnyb is on a distinguished road
Απο τις πιο γνωστές μάρκες λιπαντικων...Τώρα αν είναι τα καλύτερα,ποιός ξέρει?Πάντως εγώ τα έχω χρησιμοποιήσει σε άλλα οχήματα και ήμουνα ευχαριστημένος.Στη μπέμπα βάζω Castrol.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-07-07, 16:41
Το avatar του χρήστη n3xuz
n3xuz Ο χρήστης n3xuz δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Μηνύματα: 197
n3xuz is on a distinguished road
ποια castrol αν επιτρεπεται???
__________________

myNextTrip
Τα ταξίδια, η ζωή μας...
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-07-07, 17:19
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Είναι γνωστά και καταξιωμένα λάδια. Τώρα το αν πρέπει να τα βάζεις ή τι να βάζεις, είναι άλλο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-07-07, 17:23
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Τα MOTUL 300V είναι πολύ καλά λάδια για αγωνιστική χρήση.
Σε μοτέρ με πολύ υψηλή συμπίεση κλπ. που θα δουλεύουν σε συνθήκες αγώνα (στο όριο με πολύ υψηλό φορτίο για ορισμένα χιλιόμετρα).
Σε φυσιολογικά μοτέρ που λειτουργούν σε συνθήκες καθημερινής κίνησης ΔΕΝ κάνουν.
Αφήνουν κατάλοιπα και γενικά δεν ενδεικνυνται.
Η Motul έχει βγάλει και μια νέα σειρά λαδιών που καλύπτουν προδιαγραφές κατασκευαστών για καθημερινά αυτοκίνητα όπως BMW, Opel, VW, Mercedes κλπ. με τις προδιαγραφές που ορίζει ο κατασκευαστής (π.χ. BMW LL-01)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 04-07-07, 17:43
Το avatar του χρήστη jackdaniels
jackdaniels Ο χρήστης jackdaniels δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2004
Μηνύματα: 466
jackdaniels is on a distinguished road
Στο παπί μου έβαζαν 20-50 μοτουλ ορυκταίλεο, τ'άλαξα με βίσκο 2000 (ορυκταίλεο) και έχει αλάξει τελίως ο ήχος του κινητήρα, δουλέβει λουκούμι τώρα οπότε μάλλον στον τομέα ορυκταίλεα δεν τα πάει καλά
__________________
Πάντα βαριόμουν την ορθογραφία
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 04-07-07, 17:45
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Eγώ εδώ και χρόνια,μόνο motul...ακόμα και σε BMW.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 04-07-07, 18:20
Το avatar του χρήστη panoskk
panoskk Ο χρήστης panoskk δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-06-2007
Μηνύματα: 82
panoskk is on a distinguished road
η σειρα 300v ειναι λαδι με τρομερη αντοχη στις καταπονησεις με μικρη χιλιομετρικη αντοχη λογω εστερων αλλα αν εχεις περιβαλλοντικες ανησυχιες να ξερεις πως με τα προσθετα που εχουν τα Motul δεν νοιαζονται καθολου για τη φυση και τον καταλυτη σου φυσικα εχοντας μεγαλο ποσοστο MPZ στην συνθεση τους!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-07-07, 18:27
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Επι 6 χρονια βαζω μονο MOTUL 300V COMPETITION αντικαθιστωντας τα CASTROL RS 10-60.Eπειδη δεν εχω ψυγειο λαδιου και ειμαι τουρμπατος νομιζω απο αυτα που εχω διαβασει στα διαφορα forum του internet οτι δεν τιθεται θεμα συγκρισης (γνωμη μου) με αλλα.Ο κινητηρας κελαιδαει χςρις να το καιει...Θα ριξω ομως και μια ματια στα TORCO 5-50 KAI REDLINE......
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-07-07, 20:49
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Τωρα φοραω motul 8100 5-40 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αριστη λειτουργια και δεν καιει καθολου. Και δεν ειναι και πολυ ακριβο λαδι. Το 300V μαλλον θα ηταν πολυ υπερβολη για το δικο μου μοτερ που δουλευει 60-70 βαθμους θερμοκρασια λαδιου ολη την ωρα!

Τα Castrol GTX 10-40 επισης ηταν πολυ καλα λαδια, κανενα παραπονο.

Τα μονα που δεν μου 'εκατσαν' ηταν τα ATS 10-30, δεν τα εκαιγε αλλα ακουγονταν πολυ περισσοτερο γενικοτερα το υδραυλικο της μηχανης (ωστηρια-κοκκορακια-εκκεντροφορος).
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.