Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 22-01-05, 21:36
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
παντως οποια και να βγει θα ειναι κουκλαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! απ οτι διαβασα θα φοραει κ τον κινητηρα της Μ5 Ε39!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 28-02-05, 22:30
konstantinos Ο χρήστης konstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2004
Μηνύματα: 463
konstantinos is on a distinguished road
Φατε ματια ψαρια!! Αφιερωμενη στους φανατικους φιλους της Μ3 και ειδικα στα μελη που κατεχουν μια.Ετσι για να αρχισουν να γεμιζουν τους τραπεζικους λογαριασμους τους νωρις!! Παρατηρειστε τις ζαντουλες και τις διαστασεις των ελαστικων.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 28-02-05, 23:11
Το avatar του χρήστη saikoE39
saikoE39 Ο χρήστης saikoE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-02-2005
Μηνύματα: 1.715
saikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nicesaikoE39 is just really nice
Κουκλαααααα!!!! σαν να εχει βγει μεσα απο ταινια(η κατι τετοιο)οσο για τα λαστιχα τσιμουδια!!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 01-03-05, 00:01
Το avatar του χρήστη M3MAN
M3MAN Ο χρήστης M3MAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 381
M3MAN is on a distinguished road
Θα πάθουμε όλοι μεγάλη πλάκα με αυτο το όχημα αν όντως βγει έτσι.
Έργο τέχνης. Μπράβο στο design team, εκει που έλεγες ότι κατι δεν μπορει να γινει καλυτερο....Απλα αναρωτιέται κανεις τι θα σκεφτουν για το επομενο μοντέλο.

Τωρα την πινακίδα τι την ηθελαν?
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 01-03-05, 00:24
melos86 Ο χρήστης melos86 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-08-2004
Μηνύματα: 139
melos86 is on a distinguished road
Μηπως, λεω μηπως ειναι photoshop???
Ρωταω διοτι:
1)Ο μπροστινος προφυλαχτηρας ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιος με αυτον που φοραει η νεα Μ5
2)Και οι ζαντες ειναι ακριβως οι ιδιες με το Μ5!!
3)Θα βγει τελικα Μ3 4πορτη??
Αρκετα ομορφο σαν concept αλλα πολυ φοβαμαι οτι δεν θα ειναι ετσι...
__________________
/// BMW E90 320i
To νεο αιμα ειναι εδω...!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 01-03-05, 07:07
Το avatar του χρήστη MICZ
MICZ Ο χρήστης MICZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2004
Μηνύματα: 254
MICZ is on a distinguished road
Και το πίσω μέρος... http://www.germancarfans.com/spyphot...001.Mini1L.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 01-03-05, 09:28
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Δεν είναι κακό, αλλά αυτά τα φώτα μου σπαράζουν την καρδιά. Ελπίζω να αλλάξουν κάπως στο κουπέ. Πάντως ξεκινάω οικονομίες!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 01-03-05, 10:06
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Εγώ φίλε μου STrax δε ξεκινάω καμμία οικονομία. Ζω τον έρωτα του αυτοκινήτου που έχω.Ζω το τώρα. Απο τα τέλη του 06 που θα εμφανιστεί το νέο Μ3/Μ4 ή όπως αλλοιώς θα λέγεται, θα πάνω και θα κάτσω μέσα .... να δω πως είναι .... και αν είναι καλό, αν νοιώσω όπως πρέπει να νοιώσω, θα το συζητήσω με τον εαυτό μου και με το πορτοφόλι μου.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 01-03-05, 10:25
Το avatar του χρήστη thomas
thomas Ο χρήστης thomas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 79
thomas is on a distinguished road
Η 1η φωτογραφία είναι από υπολογιστή και αφορούσε την Μ4. Είναι αρκετά παλιά και τέτοιου είδους φωτό βγαίνουν για να βολιδοσκοπήσουν τις αντιδράσεις του κοινού. Όπως όλα τα προτότυπα που βλέπουμε κατά καιρούς στις εκθέσεις, μόνο που η φωτογραφίες είναι πιο οικονομικός τρόπος.
Υπάρχουν φωτό από την υποτιθέμενη Μ3 με 4 πόρτες (διέρευσε από μια μικρή χώρα, από pre release φυλάδιο) αλλά κάτι δεν πάει καλά και εκεί. Πολύ ξεφούσκωτη είναι και αν αφαιρέσεις τις ζάντες και τα πλαινά τότε θυμίζει πολύ το ταπεινά της αδερφάκια. Βέβαια υπάρχει η λογική ότι η τετράθυρη απευθύνεται σε πιο προσγειωμένους ανθρώπους όπου απαιτούν διακριτικότητα. Αν είναι έτσι τότε η BMW είναι στο σωστό δρόμο.
Για την δίθυρη Μ3 ή Μ4 πιστεύω ότι θα πρέπει να πιο επιθετική. Ας δούμε όμως το 2θυρο αμάξωμα πρώτα.

Έχω όμως κάποιες αμφιβολίες. Δεν ξέρω ακριβώς τα βάρη των κινητήρων, αλλά πιστεύω ότι ο V8 θα χαλάσει αρκετά την ισσοροπία και την δυναμική του αυτοκινήτου. Επίσης η πολύ πιο γεμάτη καμπύλη ροπής σε σχέση με τον εξακύλινδρο θα απαιτεί φαρδύτερα λάστιχα, μεγαλύτερες ζάντες, καλύτερη ανάρτηση και δυναμικά βοηθήματα που όλα αυτά μεταφράζονται σε βάρος.

Ξέρω ότι ο εξακύλινδρος ήταν στο όριο της εξέλιξης του, ενώ και τα προβλήματα αξιοπιστίας έκαναν το αγοραστικό κοινό του αυτοκινήτου δύσπιστο απέναντι στο τωρινό μοντέλο.

Το motorsport department μας έχει εκπλήξει (ειδικά με την τελευταία Μ5 και φυσικά με την Μ3 Ε46), αλλά και μας έχει απογοητεύσει (διαδοχή Μ3 Ε30 σε Ε36 3.0 Στροφή 180 μοίρες). Μήπως είμαστε μπροστά σε μια ακόμη εποχή που η BMW αλλάζει αν όχι ριζικά, αλλά σημαντικά τον χαρακτήρα της Μ3?

Μην ξεχνάμε επίσης το φοβερό νέο RS4 με τους 420 ίππους που δείχνει πολύ σπορ, κόφτης στις 8250 σαλ. (Φοβερό εσωτερικό και θεικά καθίσματα)
Έχω οδηγήσει όλα τα RS (RS2, RS4, RS6 νορμάλ και βελτιωμένα) και δεν έχουν πραγματικά σπορτίβ αίσθηση (αν και μπορείς να πάς πολύ γρήγορα), ειδικά από το ξεκομένο τιμόνι, το αδιάφορο κιβώτιο και την επικοινωνία του οδηγού με το αυτοκίνητο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις, ίσως και η Audi ειδικά με την τεχνογνωσία από την Lambo να αλλάξει και αυτή λίγο την λογική της...

Περιμένουμε με αγωνία...
__________________
Driving Academy
Η απόλυτη σχολή ασφαλούς και τεχνικής οδήγησης

Η πιο διασκεδαστική και ωφέλιμη εμπειρία πίσω από το τιμόνι!!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 01-03-05, 10:31
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Lessons sir??????

Θεωρω πολυ απιθανο να καταφυγουν στη λυση του Μ2-Μ4......ειναι απλα θεμα πολυ δυνατης απηχησης στον καταναλωτη του ΤΙΤΛΟΥ ΤΙΜΗΣ ///Μ3!!!!!!!Το τμημα marketing θελει κλωτσιες αν κανουν κατι τετοιο.Εξαλλου μην ξεχνατε οτι καποιες πληροφοριες διαρρεουν σκοπιμα απο το εργοστασιο ωστε να δει αντιδρασεις απο το κοινο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.