Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-02-10, 11:57
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ε τότε πήγαινέ το σε κάποιο συνεργείο της BMW να το δουν...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-02-10, 15:57
Το avatar του χρήστη ThugAngeL
ThugAngeL Ο χρήστης ThugAngeL δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-07-2007
Μηνύματα: 99
ThugAngeL is on a distinguished road
Δεν εχει καπακι η Ζ4. Οταν κλεινεις την κουκουλα, μολις κλεισει συνεχιζει και αναβοσβηνει μεχρι να κουμπωσει και να τεντωσει καλα. Λογικα κρατοντας το ακομα παρατεταμενα για λιγα ακομα δευτερολεπτα, θα σβησει μετα απο λιγο.
Αλλιως ναι καλυτερα πηγαινε στην BMW, μαλλον δε θα ασφαλιζει καλα και μπορει να παθεις κ καμια ζημια (να στραβωσει ο σκελετος).
Δοκιμασε ομως να το κρατησεις πατημενο για καποια δευτερολεπτα ακομα αφου εχει κλεισει!
__________________
Αρτα και τα μυαλα στα καγγελα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-02-10, 16:07
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Λοιπόν ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και δεν είναι απολύτως τίποτα.... Θέλει απλά μια μικρί προσοχή να κοιτάξεις όταν την ανοίγεις αν διπλώνει στις 2 άκρες το ύφασμα και πιάνεται ανάμεσα στα σίδερα του σκελετού και δεν τα αφήνει να διπλώσουν κάτι που σημαίνει ότι όταν διπλωθεί η κουκούλα το σημείο που εχει και το γατζάκι για να κλειδώσει είναι λίγο πιο έξω(πάνω) από εκεί που πιάνει.....

Συγγνώμη αν δεν είμαι τελείως σαφής...... Όποιος θέλει να μου στείλει π.μ. να του στείλω κινητό να μιλήσουμε τηλεφωνικός!!!!
Βασικά θα κοιτάξω να τραβίξω και βίντεο τονίζοντας αυτά τα σημεία!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-02-10, 16:32
Dejan Ο χρήστης Dejan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-07-2009
Μηνύματα: 41
Dejan is on a distinguished road
Θα το δοκιμασω φιλε κ θα στειλω πμ αν δεν λυθει παλι το προβλημα..πιστευω οτι θα ειναι κατι επιπολαιιο...Ευχαριστω!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 05-02-10, 17:05
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Ορίστε και το βιντεάκι που έλεγα....τραβήχτηκε πριν λίγο!!!!

Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 05-02-10, 17:53
Dejan Ο χρήστης Dejan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-07-2009
Μηνύματα: 41
Dejan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από djkostas20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ορίστε και το βιντεάκι που έλεγα....τραβήχτηκε πριν λίγο!!!!

Φιλε εισαι απαιχτος...Σε ευχαριστω κ παρεπιπτοντως εχουμε το ιδιο ζετακι κ ιδιο χρωμα...το εχω ενα μηνα στα χερια μοθ κ τα σπαει το αμαξι..Θα αλλαξω μονο λαστιχα κ φαναρια λευκα..αν εχεις κατι στα υποψιν στειλε πμ..Απο αθηνα εισαι??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 05-02-10, 18:56
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Από Πάτρα είμαι και τώρα πάω για το καινούριο!!!! Άπαιχτο όντως το αμάξι...να βάλεις και φιμέ...δίνουν πολύ!!!! Καλορίζικο και πολλά ασφαλή χιλιόμετρα και πάντα με τις πόρτες!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-06-12, 11:25
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
νεο λινκ για το βίντεο από dropbox για download.

http://dl.dropbox.com/u/17479728/MVI_0732.AVI
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-08-12, 20:34
vendar Ο χρήστης vendar δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 13-06-2012
Μηνύματα: 4
vendar is on a distinguished road
Exclamation

Λοιπόν παιδιά να σας πω και εγω την περιπέτειά μου σχετικά με την κουκούλα της ζ4 μου.

Είχα όλα τα συμπτώματα που αναφέρονται από πάνω. Αυτό που έφταιγε σε εμένα ήταν ότι είχε λασκάρει/ξεκουμπώσει/ξεκόλήσει πείτε το όπως θέλετε η μια από τις δύο κολόνες της βάσης της κουκούλας και όπως άνοιγε η κουκούλα όταν πάταγα το κουμπί δεν έμεν σταθερή με αποτέλεσμα στο τέλος της διαδικασίας του ανοίγματος να μην "κλειδώνει" στην θέση της. Αφού λοιπόν την βγάλαμε την κουκούλα και φτιάξαμε την κολόνα είδαμε ότι από αυτό το παλατζάρισμα που έκανε τόσο καιρό με το άνοιξε κλείσε η κουκούλα είχε στραβώσει. Την ισιώσαμε και η κουκούλα τώρα κλείνει και ανοίγει κανονικά. Το θέμα είναι ότι το λαμπάκι άμα πέσω σε κάποια ανωμαλία του δρόμου αρχίζει να αναβοσβήνει ξανά. Αυτό που μου είπε ο μηχανικός είναι ότι επειδή η κουκούλα ήταν στραβή πρέπει να κάνω κάποια χιλιόμετρα με ανοιχτή την κουκούλα για να "κάτσει" πάλι στην θέση της και να μην ενεργοποιούνται οι αισθητήρες και ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο γιατί δεν υπάρχει κάποιο τεχνικο πρόβλημα. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω εγώ είναι πως είναι δυνατόν να μην υπάρχει πρόβλημα από την στιγμή που αναβοσβήνει το λαμπάκι. Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να εκφέρει την άποψή του για το θέμα? Να την πήγαινα σε αντιπροσωπεία να το δουν;

Επίσης κάτι άλλο που λογικά έχει σχέση με την κουκούλα γι' αυτό θα το γράψω και αυτό εδώ. Μέτά τα 120+ χλμ ξεκινάει να ακούγεται αέρας από την μεριά του οδηγού. Θέλουν αλλαγή τα λάστιχα τις κουκούλας ή υπάρχει άλλη λύση; Τιμές; Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 20-08-12, 10:13
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Το λαμπάκι ανάβει όταν δεν έχει κουμπώσει όταν την ανοίξεις. Αν δείς το βιντεάκι που έχω ανεβάσει δενς αν σου μαζεύει το ύφασμα στις γωνίες και δεν κατεβαίνει όσο χρειάζεται για να κουμπώσει. Επίσης μετά απο περίοδο μεγάλη που είναι κλειστεί για 5-10 φορές αφου ανοίξει θέλει μία μικρή πίεση με το χέρι προς τα κάτω για να κουμπώσει! Κάνε αυτά προς το παρόν και πες αν άλλαξε κάτι.

Όσο για το θόρυβο λογικά ειναι λάστιχα κουκούλας! Και εμένα στου οδηγού έτσι κάνει και άμα βρέξει βλέπω ότι έχει αρχίζει και στάζει καμία σταγονίτσα που και που.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.