Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 27-03-11, 22:33
Το avatar του χρήστη spesialistas
spesialistas Ο χρήστης spesialistas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-05-2008
Μηνύματα: 18
spesialistas is on a distinguished road
Κιτ Χενον Η7 με αντι-can bus balasts - Αξεσουάρ αυτοκινήτου
XENON HID - Κιτ Χενον Η7 με αντι-can bus balasts. Κιτ Χενον Η7 με αντι-can bus balasts καταληλο για bmw kai mercedes και 24 μηνες εργοστασιακη εγγυηση! ...
www.autotriti.gr/data/.../8970.asp
aderfe xriazese αντι-can bus balasts des edo
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 29-03-11, 17:14
Το avatar του χρήστη stamos ci
stamos ci Ο χρήστης stamos ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 203
stamos ci is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρχοντα μου αρέσεις..,
Έχε πάντως υπ'όψιν σου πως όταν σου πάιζουν φώτα οι απέναντι δεν σε χαιρετάνε... Χαμήλωσε το ηχοσύστημα να τους ακούσεις και θα πειστείς...
λοιπον αρχοντα εχεισ δει το αυτοκινιτο μου και το λεσ οι εισαι μαζι μου και βγαζεισ μονο σου σιμπερασματα και στιν τελικι τα αυτοκινιτα μου τα βλεπεισ εχο κασι με προζεκτορα και χορισ και βλεπο εαν μοθ πεζοθν τα φοτα εκσικνακια
__________________
ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ Μ3!!!!!!ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΛΟΥΚ
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 29-03-11, 17:17
Το avatar του χρήστη stamos ci
stamos ci Ο χρήστης stamos ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 203
stamos ci is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αν τυφλώνεις ή όχι δεν το καταλαβαίνεις εσύ μέσα από το αυτοκίνητό σου, αλλά τα διερχόμενα αυτοκίνητα που έρχονται από απέναντι...
Ρίξε μια ματιά εδώ καταρχάς...
H Daniel Stern Lighting ειναι η μεγαλυτερη εταιρια επιστημονικων συμβουλων και προμηθευτης αυτοκινητοβιομηχανιων σε θεματα φωτισμου στις ΗΠΑ. http://www.danielsternlighting.com/t...nversions.html
Παρακατω ειναι μερικα τεστ που εγιναν απο τον DOT και τα εργαστηρια CalCoast Labs σε προβολεις αλογονου εφοδιασμενους με "HID kits":

Test #1, with 9004 "HID kit" vs. 9004 bulb
http://dastern.torque.net/techdocs/H..._HID_Retro.pdf

Test #2, with 9006 "HID kit" vs. 9006 bulb
http://dastern.torque.net/techdocs/H..._HID_Retro.pdf

Test #3, with 9004 "HID kit" vs. 9004 bulb
http://dastern.torque.net/techdocs/H...ID_Retro_a.pdf

Kαι εδω ειναι ενα Βρετανικο ντοκιμαντερ που δειχνει τα αποτελεσματα της εγκαταστασης ενος HID kit σε προβολες αλογονου σχεδιασμενους κανονικα να εχουν αποτομη αποκοπη φωτος στην μεσαια σκαλα:

http://www.youtube.com/v/yVuSSdZNsZw
Μπορειτε να διαβασετε μερικα απο τα πορισματα του DOT σχετικα:
http://dsl.torque.net/images/techdoc..._Crackdown.jpg
http://isearch.nhtsa.gov/files/deetz.ztv.html
http://isearch.nhtsa.gov/files/Shih.3.html
http://isearch.nhtsa.gov/files/kim.ztv.html

Εαν δεν πιστεύεις και τις εργαστηριακές έρευνες τότε τα συμπεράσματα δικά σου...
Θα ήθελα να το διαβάσετε ΟΛΟΙ όσοι έχετε βάλει after market xenon kit και να σχολιάσουμε όλοι μαζί παρέα για την ασφάλεια και το καλό όλων μας!!
μπραβο ρε φιλε που εψαξεσ καλο ενταξει με επισεσ το βραδυ δεν τηα βγαζο το ε87 αλλα το 46αρι να σε καλα
__________________
ΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ Μ3!!!!!!ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΛΟΥΚ
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-04-11, 14:50
Το avatar του χρήστη Dark_Niaou
Dark_Niaou Ο χρήστης Dark_Niaou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 3.515
Dark_Niaou has a spectacular aura aboutDark_Niaou has a spectacular aura about
Λοιπόν παιδιά, κάθομαι και διαβάζω το θρέντ και μου αρέσει που υπάρχουν πολλές απόψεις... Είχα κ εγώ αυτό το δίλημμα πριν χρόονια αλλά κατέληξα σε ΟΕΜ φανάρια bixenon και βρήκα την υγειά μου! Αυτό θα σε συμβούλευα φίλε να κάνεις... Ότι μαμά είναι κ μελετημένο σωστά για το αμάξι σου.

Έρχομαι τώρα και σας ρωτάω με την σειρά μου, ξένον στα προβολάκια έχει βάλει κάνεις? και μην μου πείτε ότι στραβώνουν αφού σκοπεύουν στα 3 μέτρα μπροστά μας...
__________________


E46 330ci cabrio

Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-04-11, 15:00
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Niaou Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν παιδιά, κάθομαι και διαβάζω το θρέντ και μου αρέσει που υπάρχουν πολλές απόψεις... Είχα κ εγώ αυτό το δίλημμα πριν χρόονια αλλά κατέληξα σε ΟΕΜ φανάρια bixenon και βρήκα την υγειά μου! Αυτό θα σε συμβούλευα φίλε να κάνεις... Ότι μαμά είναι κ μελετημένο σωστά για το αμάξι σου.

Έρχομαι τώρα και σας ρωτάω με την σειρά μου, ξένον στα προβολάκια έχει βάλει κάνεις? και μην μου πείτε ότι στραβώνουν αφού σκοπεύουν στα 3 μέτρα μπροστά μας...
Ναι, Άγγελε έχεις δίκαιο, σκοπεύουν στα 3 μέτρα μπροστά, αλλά μόνο όταν είναι ρυθμισμένα σωστά και έχουν λαμπτήρες αλογόνου.

Με τα xenon θα δημιουργηθεί το πρόβλημα της διάχυσης που δημιουργείται και στα κανονικά φανάρια χωρίς projector.

Εξάλλου τα φώτα ομίχλης δεν τα έχουμε μόνο για ...ομίχλη? Και να έχουν άλλη απόχρωση, τι πειράζει? Εγώ τα έχω ανάψει 10 φορές το πολύ στα 15 χρόνια που έχω προβολείς ομίχλης σε αυτοκίνητα.
Δεν υπάρχει και το πρόβλημα να μην έχουν σωστό φώς (αλλά να δημιουργεί αντανακλάσεις) στην περίπτωση που τα χρειαστούμε πραγματικά (ομίχλη)?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-04-11, 15:13
Το avatar του χρήστη MrZ
MrZ Ο χρήστης MrZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2005
Μηνύματα: 713
MrZ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Niaou Εμφάνιση μηνυμάτων
Έρχομαι τώρα και σας ρωτάω με την σειρά μου, ξένον στα προβολάκια έχει βάλει κάνεις?
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=15190
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_Niaou Εμφάνιση μηνυμάτων
και μην μου πείτε ότι στραβώνουν αφού σκοπεύουν στα 3 μέτρα μπροστά μας...
Δεν απαντώ...Στο link που σου έδωσα φαίνεται ότι δεν στοχέυουν μόνο 3 μέτρα μπροστά...
Επίσης δεν είναι φτιαγμένα για να κάνουν focus όπως τα πορείας.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-04-11, 16:27
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stamos ci Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο ρε φιλε που εψαξεσ καλο ενταξει με επισεσ το βραδυ δεν τηα βγαζο το ε87 αλλα το 46αρι να σε καλα
Το βράδυ μπορείς να κυκλοφορήσεις ό,τι αμάξι θέλεις αρκεί να έχεις τα σωστά φώτα!
Για να μην μας στραβώνεις!
Οι θεωρείες του στυλ " τα χω ρυθμίσει άψογα " χωρίς να έχει βάλεις projector τις θεωρώ ότι απλά είναι για τα παιδάκια του δημοτικού!
Διάβασε τα άρθρα και θα καταλάβεις μιας και αμφιβάλλω ότι τα χεις καν δει...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-04-11, 17:00
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Οπιος θελει σωστη δουλεια με ξενον μην τρομαζει με τους
Προτζεκτορες υπαρχουν και στο εμποριο , ψαξτε για προτζεκτορες fxr bi xenon
Και υπρχει με 180 ευρω με μεταφορικα. Εγω τους πειρα προσφορα με 120 για να ντικαταστησω τους δικους μου προτζεκτορες μιας και η μαμα ειναι μουφα μπρωστα στα φξρ.. Υπαρχουν και πιο φτηνες λυσεις και απλα θελει μια πατεντα να κατσει στο φαναρη και αυτο ειναι ολο δεν πρεπει να δωσει καπιος 2 χιλιαρικα για ξενον απλα αλλα 100 με 200 ευρω πο οτι θα εδεινε και λιγο κοπο παραπανω
Παντως οπιος λεει οτι δεν στραβωνει με τις μισες δουλειες που κανουν ολοι πυστεβω οτι το λεει μηπως και το πυστεψει κι ο ιδιος καποια στηγμη!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 02-04-11, 19:30
Το avatar του χρήστη sak1100
sak1100 Ο χρήστης sak1100 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 145
sak1100 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπιος θελει σωστη δουλεια με ξενον μην τρομαζει με τους
Προτζεκτορες υπαρχουν και στο εμποριο , ψαξτε για προτζεκτορες fxr bi xenon
Και υπρχει με 180 ευρω με μεταφορικα. Εγω τους πειρα προσφορα με 120 για να ντικαταστησω τους δικους μου προτζεκτορες μιας και η μαμα ειναι μουφα μπρωστα στα φξρ.. Υπαρχουν και πιο φτηνες λυσεις και απλα θελει μια πατεντα να κατσει στο φαναρη και αυτο ειναι ολο δεν πρεπει να δωσει καπιος 2 χιλιαρικα για ξενον απλα αλλα 100 με 200 ευρω πο οτι θα εδεινε και λιγο κοπο παραπανω
Παντως οπιος λεει οτι δεν στραβωνει με τις μισες δουλειες που κανουν ολοι πυστεβω οτι το λεει μηπως και το πυστεψει κι ο ιδιος καποια στηγμη!
αυτο μ'ενδιαφερει αλλα ταιριαζει σε ολα τα φαναρια?
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-04-11, 14:24
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
με λιγη πατεντα ταιριαζει παντου
απλα σε απλα φαναρια θελει καλη μοντιφα και στο τελος θα φαινεται ο προτζεκτορας κατι που δεν ειναι ντε και καλα ασχημο
εχω δει σε σαιτ που το βαζουνε σε ε36 και εχουν φωτα μετα οχι ψεματα
αν ξαναβρω τα λινκ θα ποσταρω
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.