Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-09-08, 16:00
Το avatar του χρήστη Driftmaster_325
Driftmaster_325 Ο χρήστης Driftmaster_325 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 62
Driftmaster_325 is on a distinguished road
Ε36 325 τι γνωμη σας!!!

Καλησπερα παιδια,αν κ εχω ξαναβαλει καποιο παρομοιο θεμα,θελω να ξαναρωτησω την γνωμη σας για ενα 325 Ε36(μετατροπη!!) που σκεφτομαι να παρω,βεβαια πιστευω οτι θα ειμαι σε θεση να το παρω περιπου τελη οκτωμβριου με αρχες νοεμβριου αλλα τεσπα!!!
Ο λογος που το ψαχνω πολυ ειναι οτι εχω ακουσει οτι δεν ειναι κ τοσο καλα αυτα τα μοτερ,πραγμα που μου φαινεται πολυ περιεργο..γιατι πριν απο αυτο ειχα ενα 318is Μpack motosport edition απο Γερμανια,το πηρα με 126.250χλμ. κ το πουλησα μετα απο εναν χρονο με 173.540(!!)κ το μοτερ εκτος απο τα καρβουνακια της μιζας δεν ηθελε τιποτα αλλο...κ δεν εχω κ το ελαφρυτερο ποδι!!!!!!!
Οποιος παντως ξερει(κ εχει την διαθεση)θα ηθελα να μου πει τι να προσεχω σε οσα κοιταω κ μηχανικα αλλα κ απο θεμα εξοπλισμου,γιατι εκει τα Bmw μπερδευονται πολυ!!!
ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-09-08, 17:22
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Eγώ το έκανα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έβαλα το μοτέρ χωρίς βάνος Μ50Β25. Απο γκάζι είναι πολύ καλό (αν θες μπορώ να σου πω κ συγκεκριμένες δοκιμές). Δε καίει λάδι, ακούγεται απίστευτα και το αυτοκίνητο λειτουργεί σαν εργοστασιακό.

Για τα χιλιόμετρα αυτό που ξέρω είναι οτι δεν παίζουν κανένα ρόλο αν το αυτοκίνητο έχει καλή συντήρηση.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-09-08, 18:48
Το avatar του χρήστη Driftmaster_325
Driftmaster_325 Ο χρήστης Driftmaster_325 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 62
Driftmaster_325 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Eγώ το έκανα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έβαλα το μοτέρ χωρίς βάνος Μ50Β25. Απο γκάζι είναι πολύ καλό (αν θες μπορώ να σου πω κ συγκεκριμένες δοκιμές). Δε καίει λάδι, ακούγεται απίστευτα και το αυτοκίνητο λειτουργεί σαν εργοστασιακό.

Για τα χιλιόμετρα αυτό που ξέρω είναι οτι δεν παίζουν κανένα ρόλο αν το αυτοκίνητο έχει καλή συντήρηση.
Τι εννοεις χωρις βανος??υπαρχει κ χωρις δηλαδη,ποια η διαφορα σε συγκριση με το μοτερ που εχει βανος φιλε μου?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-09-08, 01:18
skotinos21R Ο χρήστης skotinos21R δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-06-2005
Μηνύματα: 53
skotinos21R is on a distinguished road
εγω φιλε μου εβαλα 3.28 κοστιζει ελαχιστα παραπανω κ ειναι ποιο καινουριοι κινητιρες.
ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την μετατροπη κ ειναι σαν εργοστασιακο.
επειδη κ εγω πριν εναμιση χρονο ημουν στην θεση κ ψαχνομουν ετσι οτι θελεις στειλε μου πμ
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 21-09-08, 03:05
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Βάνος στον εκκεντροφόρο εισαγωγής μόνο είχαν τα Ε36 πέρα απο σειρές Μ3.
Απ'όσο γνωρίζω το βάνος ξυπνάει το μοτέρ χαμηλά και καίει λιγότερο.

Το θέμα 25άρι εναντίων 28άρι έχει αναλυθεί πολλές φορές νομίζω.Το μέν λένε οτι είναι εύστροφο το δε οτι εύκολα βλέπει 220 άλογα με απλές επεμβάσεις, ενώ μη ξεχνάμε και τα 3 κιλά ροπής σε σχέση με το 2.5

Εγώ προτίμησα το 325 χωρίς βάνος για τις μετέπειτα προοπτικές του.

Το 28άρι είναι πιο ακριβό και πιο καινούργιος χρονολογικά κινητήρας για όσους πιστεύουν οτι η φθορά του κινητήρα εξαρτάται απο το χρόνο.

Αν ο κινητήρας είναι σε καλή κατάσταση το σίγουρο είναι πως θα το ευχαριστηθείς και το αυτοκίνητο θα αλλάξει τελείως σε σχέση με πρίν.

Το θέμα είναι οτι δε ξέρω αν συμφέρει οικονομοτεχνικά. Εγώ είδα ότι είναι πέταμα χρημάτων μιας και δε τα παίρνεις ποτέ πίσω. Παρ'ολα αυτά το έκανα...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 21-09-08, 15:27
Το avatar του χρήστη Driftmaster_325
Driftmaster_325 Ο χρήστης Driftmaster_325 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 62
Driftmaster_325 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skotinos21R Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω φιλε μου εβαλα 3.28 κοστιζει ελαχιστα παραπανω κ ειναι ποιο καινουριοι κινητιρες.
ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την μετατροπη κ ειναι σαν εργοστασιακο.
επειδη κ εγω πριν εναμιση χρονο ημουν στην θεση κ ψαχνομουν ετσι οτι θελεις στειλε μου πμ
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 21-09-08, 15:43
Το avatar του χρήστη Driftmaster_325
Driftmaster_325 Ο χρήστης Driftmaster_325 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 62
Driftmaster_325 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάνος στον εκκεντροφόρο εισαγωγής μόνο είχαν τα Ε36 πέρα απο σειρές Μ3.
Απ'όσο γνωρίζω το βάνος ξυπνάει το μοτέρ χαμηλά και καίει λιγότερο.

Το θέμα 25άρι εναντίων 28άρι έχει αναλυθεί πολλές φορές νομίζω.Το μέν λένε οτι είναι εύστροφο το δε οτι εύκολα βλέπει 220 άλογα με απλές επεμβάσεις, ενώ μη ξεχνάμε και τα 3 κιλά ροπής σε σχέση με το 2.5

Εγώ προτίμησα το 325 χωρίς βάνος για τις μετέπειτα προοπτικές του.

Το 28άρι είναι πιο ακριβό και πιο καινούργιος χρονολογικά κινητήρας για όσους πιστεύουν οτι η φθορά του κινητήρα εξαρτάται απο το χρόνο.

Αν ο κινητήρας είναι σε καλή κατάσταση το σίγουρο είναι πως θα το ευχαριστηθείς και το αυτοκίνητο θα αλλάξει τελείως σε σχέση με πρίν.

Το θέμα είναι οτι δε ξέρω αν συμφέρει οικονομοτεχνικά. Εγώ είδα ότι είναι πέταμα χρημάτων μιας και δε τα παίρνεις ποτέ πίσω. Παρ'ολα αυτά το έκανα...
Κοιτα το οτι δεν παιρνεις τα λεφτα σου πισω ειναι σιγουρο!!οτι κ να κανεις πανω σε ενα αυτοκινητο ειναι καθαρα θεμα κ@υλ@ς...
Τωρα οσο αναφορα το 28αρι να πω την αληθεια βρηκα ενα στα 10.000 κ ειμαι σε σκεψεις,βεβαια μου εχουν πει οτι ρουφανε πολυ...κ επειδη γενικοτερα γουσταρω το "drift" φοβαμαι μηπως δεν το προλαβαινω!!!
Τι ενοχλει το βανος κ εσυ το πηρες χωρις???....μολογα!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 21-09-08, 21:24
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Φίλε μου ρώτα οτι θες δεν υπάρχει πρόβλημα, μιας και ήμουν και εγώ στη θέση σου πρίν λίγο καιρό.

Το αυτοκίνητο θα γίνει πιο γρήγορο ειδικά μετά τα 160.Αν βάλεις μπλοκέ δε θα έχεις πρόβλημα στις εκκινήσεις και το ντρίφτ θα είναι ευχάριστο. Το αυτοκίνητο δεν αιφνιδιάζει και θα σε προειδοποιεί για οτιδήποτε. Ο κινητήρας δεν έχει ξεσπάσματα άρα δεν έχεις να φοβάσαι οτι δε θα το προλαβαίνεις.

Εγω προσωπικά δε πήρα μοτέρ με βάνος για λόγους μελλοντικού τουρμπίσματος και προβλημάτων στο βάνος. Εννοώ οτι το βάνος στην πρωτόλεια μορφή που είχε στο Ε36 είχε ορισμένες ατέλειες. Δεν εννοώ οτι είναι προβληματικά όσα έχουν βάνος απλά ήθελα να μην έχω τέτοια στο κεφάλι μου.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 21-09-08, 23:54
Το avatar του χρήστη Driftmaster_325
Driftmaster_325 Ο χρήστης Driftmaster_325 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 62
Driftmaster_325 is on a distinguished road
[QUOTE=6zylindermaniac;218163]Φίλε μου ρώτα οτι θες δεν υπάρχει πρόβλημα, μιας και ήμουν και εγώ στη θέση σου πρίν λίγο καιρό.

Το αυτοκίνητο θα γίνει πιο γρήγορο ειδικά μετά τα 160.Αν βάλεις μπλοκέ δε θα έχεις πρόβλημα στις εκκινήσεις και το ντρίφτ θα είναι ευχάριστο. Το αυτοκίνητο δεν αιφνιδιάζει και θα σε προειδοποιεί για οτιδήποτε. Ο κινητήρας δεν έχει ξεσπάσματα άρα δεν έχεις να φοβάσαι οτι δε θα το προλαβαίνεις.

Εγω προσωπικά δε πήρα μοτέρ με βάνος για λόγους μελλοντικού τουρμπίσματος και προβλημάτων στο βάνος. Εννοώ οτι το βάνος στην πρωτόλεια μορφή που είχε στο Ε36 είχε ορισμένες ατέλειες. Δεν εννοώ οτι είναι προβληματικά όσα έχουν βάνος απλά ήθελα να μην έχω τέτοια στο κεφάλι μου.

Δηλαδη φιλε μου τα μοτερ με το βανος ειναι πιο αργα απο αυτα που δεν εχουν καθολου κ αυτα που εχουν βανος ειναι πιο οικονομικα??

Το μπλοκε ειναι must κ σκεφτομαι ενα με περιπου 40-45% εμπλοκη!πιστευω να κανει παιχνιδι γιατι το is που ειχα δεν εκανε κ πολλα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-09-08, 00:04
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Απο θεμα καταναλωσης μη το φοβασαι καθολου το 28αρι...εμενα μου καιει 9.5-14.5 lt/100km σε μεικτες συνθηκες,λιγο παντιλικι,λιγο κοντριλικι κτλ!Εχει πιο πολυ ροπη,παιρνει αλογα ευκολα και ειναι και αξιοπιστο.Ειναι και πιο καινουριο μοτερ(1995->)....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.